Geri Dön
DünyaSon dakika: Rus savaş uçağı acil havalandı! ABD ile tehlikeli yakınlaşma...

Son dakika: Rus savaş uçağı acil havalandı! ABD ile tehlikeli yakınlaşma...

Son dakika haberine göre Rusya ile ABD arasındaki tansiyon gittikçe artmış durumdayken, Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklaması şok etkisi yarattı.

Son dakika: Rus savaş uçağı acil havalandı! ABD ile tehlikeli yakınlaşma...

Rusya Savunma Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın MiG-31 savaş uçağının Pasifik Okyanusu üzerinde bir Amerikan RC-135 keşif uçağına eşlik etmek için Kamçatka Yarımadası’nın güneydoğu sahili boyunca eşlik ettiğini söyledi.

Bakanlığa göre, Rus hava sahası kontrol sistemleri Pasifik Okyanusu üzerinden Rusya sınırına doğru uçan bir hava hedefi tespit etti.

Açıklamada, "Bir MiG-31 savaş uçağı, uçağı tespit etmek ve eşlik etmek için Kamçatka bölgesindeki bir havaalanından acilen havalandı. Mürettebat, onu bir ABD RC-135 keşif uçağı olarak tanımladı." ifadelerine yer verildi.

Savunma Bakanlığı, Rus savaş uçağının uçuşunun, hava sahasının kullanımına ilişkin uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet