Geri Dön
DünyaSon dakika... Tauktae faciası!

Son dakika... Tauktae faciası!

Koronavirüs salgınıyla kavrulan Hindistan'ı vuran kasırgada sürüklenen deniz araçları battı, donanma güçleri denizde kayıp yüzlerce kişiyi arıyor.

Son dakika... Tauktae faciası!

Hindistan'ın güneybatı kıyılarına ulaşan Tauktae Kasırgası, denizden arka arkaya facia haberleri gelmesine yol açtı.

Hindistan donanması, bir mavna ve bir kargo gemisinin sürüklenip batmasıyla Mumbai açıklarında kurtarma operasyonu başlattı.

Resmi açıklamaya göre, Arap Denizi'nde batan deniz araçlarından 177 kişi kurtarıldı ancak 233 kişiden haber alınamıyor. Yerel medyaya göre, denizde alabora olan iki deniz aracı da Petrol ve Doğalgaz Şirketi'ne ait.

'Kertenkele' anlamına gelen Tauktae, yaklaşık çeyrek asırdır bölgeyi vuran en güçlü kasırga özelliğini taşıyor. Hızı yer yer 210 kilometreye çıkan kasırga şimdiye kadar en az 12 can kaybına yol açtı.

Hindistan'ın batı eyaletlerinde kasırga nedeniyle tren seferleri durduruldu, on binlerce insan evlerinden tahliye edildi. Kasırga Mumbai Havalimanı'nın kapatılmasına yol açtı, bazı uçaklar başka şehirlere yönlendirildi.

Yerel basına ve sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, evlerin çatısının uçtuğu, sel suları nedeniyle trafikte aksamalar olduğu görüldü.

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet