Kasırga

Kasırga

Son dakika kasırga haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kasırga gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kasırga haber sayfamızda...

Kasırga

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.879 kasirga haberi bulunmuştur.
Karavanlar için rüzgarı elektriğe çeviren sistem geliştirildi
Karavanlar için rüzgarı elektriğe çeviren sistem geliştirildiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) belirlenen Ar-Ge merkezlerinden biri olan Bursa'daki Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmenlerinden Burak Ün, araçların seyir halindeyken rüzgar enerjisini elektriğe dönüştüren prototip geliştirdi.
10.05.2021Teknoloji
Japonya'yı kasırga vurdu
Japonya'yı kasırga vurduJaponya'nın Şizuoka eyaletindeki kasırga sonucu 3 kişi hafif yaralanırken, 97 binada hasar oluştu.
3.05.2021Dünya
İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'
İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan çok çarpıcı bilgiler verdi. İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişeceğini belirten Asilhan önemli açıklamalarda bulundu. Meteoroloji'den 6 il için aralıklı gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde de hava durumu tahmini paylaşıldı.
21.04.2021Haberler
Son dakika... İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'
Son dakika... İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan çok çarpıcı bilgiler verdi. İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişeceğini belirten Asilhan önemli açıklamalarda bulundu. Meteoroloji'den 6 il için aralıklı gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde de hava durumu tahmini paylaşıldı. İşte haberin ayrıntıları...
21.04.2021Gündem
Kağıt Ev Cihan kimdir? Erdal Beşikçioğlu yaşı ve boyu kaç, eşi kim?
Kağıt Ev Cihan kimdir? Erdal Beşikçioğlu yaşı ve boyu kaç, eşi kim? Erdal Beşikçioğlu hakkında detaylar araştırılıyor. Behzat Ç. dizisiyle popüler hale gelen oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Kağıt Ev dizisiyle izleyenler karşısına çıkıyor. Dizi takipçileri ise Erdal Beşikçioğlu kimdir, kaç yaşında sorularına yanıt arıyor. Peki, Erdal Beşikçioğlu nereli?
19.04.2021Cadde
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020'nin şimdiye kadar kaydedilen en sıcak 3 yıldan biri olduğunu açıkladı.
19.04.2021Dünya
Son dakika... 'Ateş çemberi' vurdu! Ülkede üst üste felaketler...
Son dakika... 'Ateş çemberi' vurdu! Ülkede üst üste felaketler...Geçtiğimiz günlerde kasırga felaketiyle karşı karşıya kalan ülke, şimdi de depremin verdiği hasarı gidermeye çalışıyor. Acil ekiplerin bir an önce gönderildiği afet, tüm dünyayı derin bir hüzne boğdu. Türkiye de taziye mesajı gönderdi.
11.04.2021Dünya
Van'da "Yazılım Hareketi Programı" iş birliği
Van'da "Yazılım Hareketi Programı" iş birliğiVan'da, Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu (BTK), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Van, Hakkari, Muş ve Bitlis illerinin Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerinin katılımıyla "Yazılım Hareketi Programı" iş birliği protokolü imzalandı.
8.04.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Bir tonluk dev paramparça oldu! Şok görüntüler...
Son dakika haberi: Bir tonluk dev paramparça oldu! Şok görüntüler...Son dakika haberine göre, eksi 15 derecedeki donduruncu soğuğun etkili olduğu bölgede, kasırga şiddetiyle esen güçlü rüzgarlar, ağırlığı bir tona yaklaşan devasa gemiyi parçalayarak dünyanın en soğuk yerinde bir enkaz yarattı. Görüntüler ise dünyayı şoka uğrattı.
6.04.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın en büyük volkanı 37 yıl sonra uyanıyor!
Son dakika: Dünyanın en büyük volkanı 37 yıl sonra uyanıyor!Son dakika haberine göre bilim insanları 200'den fazla deprem tespit etti. Yetkililer, ada sakinlerinin olası bir patlamaya karşı kişisel acil durum planlarını gözden geçirmesini istiyor.
16.03.2021Dünya
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Mars'taki devasa hortumları gösteren görüntüler paylaşıldı
Mars'taki devasa hortumları gösteren görüntüler paylaşıldıMars hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rus uzay ajansı Roscosmos,Mars'ta yaşanan hortumların görüntülerini paylaştı. Rus uzay ajansı Roscosmos, Rusya-Avrupa ortak ExoMars-2016 misyonu kapsamında Mars yörüngesinde bulunan Trace Gas Orbiter uzay aracının çektiği görüntüyü internet sitesi üzerinden paylaştı.
28.02.2021Teknoloji
Afetlerde mobil  uyarı sistemi
Afetlerde mobil uyarı sistemiDeprem gibi doğal afetler ile kamu düzeni, milli güvenlik ve ulusal siber güvenliğe tehdit oluşturabilecek durumlarda vatandaşlar, “mobil uyarı sistemi” ile bilgilendirilecek.
27.02.2021Gündem
2023’e kadar yıkıcı hortum görebiliriz
2023’e kadar yıkıcı hortum görebilirizİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, Çeşme’de yaşanan hortum felaketine küresel ısınmanın neden olduğunu söyledi.
20.02.2021Ege
Kasırga Nedir, Nasıl Oluşur? Kasırga Daha Çok Nerelerde Görülür?
Kasırga Nedir, Nasıl Oluşur? Kasırga Daha Çok Nerelerde Görülür?Özellikle birçok coğrafyada en çok merak edilen konuların başında kasırga mevzusu olmaktadır. Kasırgalara pek çok insanın yaşamını etkileyeceği için birçok insanın aklına kasırga ile ilgili sorular gelmektedir. Bu soruların başında Kasırga nedir, nasıl oluşur? Kasırga daha çok nerelerde görülür? Soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
19.02.2021Eğitim
Tayfun İsminin Anlamı Nedir? Tayfun Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Tayfun İsminin Anlamı Nedir? Tayfun Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?Bazı isimler güzel anlamlara sahiptir. Tayfun isminin anlamı birçok insan tarafından merak edilen bir isimdir. İnsanlar internet üzerinden Tayfun isminin ne anlama geldiği insanlar tarafından araştırılan bir konudur. Tayfun isminin anlamı nedir? Tayfun ne demek, hangi anlama gelir? Soruları için sizlere detaylı bir şekilde bilgiler derledik.
19.02.2021Eğitim
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, Çeşme yaşanan hortum felaketine küresel ısınmanın neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yaşar, "2023 yılına kadar ülkede hortum görebiliriz. 2023 yılından sonra ise dünya soğuma sürecine gireceği için yıkıcı hortumlar yaşanmayabilir” dedi.
18.02.2021Haberler
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, Çeşme yaşanan hortum felaketine küresel ısınmanın neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yaşar, "2023 yılına kadar ülkede hortum görebiliriz. 2023 yılından sonra ise dünya soğuma sürecine gireceği için yıkıcı hortumlar yaşanmayabilir” dedi.
18.02.2021Gündem
Emine Erdoğan, 'İklim Değişikliğiyle Mücadele Toplantısı'nda konuştu
Emine Erdoğan, 'İklim Değişikliğiyle Mücadele Toplantısı'nda konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, iklim değişikliği ile mücadele edilecekse zaferin, yeni yaşam kültürleri inşa etmeden kazanılamayacağını bildirdi.
17.02.2021Gündem
Son Dakika Haberler: Uri felaket getirdi! Hepsi paramparça, her şey yerle bir...
Son Dakika Haberler: Uri felaket getirdi! Hepsi paramparça, her şey yerle bir...Bir süredir kar fırtınalarıyla mücadele eden ABD'yi bu kez kasırga vurdu. Son dakika haberine göre, hızı saatte 260 kilometreye ulaşan rüzgarlar ve hortum, evleri kağıttan yapılmışçasına savurdu ve yerle bir etti. Kış Fırtınası Uri'ye bağlı en az 17 ölüm yaşandı ve 10 kişinin de yaralandığı açıklandı.
17.02.2021Dünya
ABD'de kasırga can aldı
ABD'de kasırga can aldıABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde meydana gelen kasırgada 3 kişinin yaşamını yitirdiği ve 10’dan fazla kişinin yaralandığı belirtildi.
16.02.2021Dünya
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandı
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandıGelen bir son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Gara öncesi ve sonrası aynı olmayacaktır." diyen Bahçeli, "Dağda elde edilen üstünlüğü, Meclis'te bırakmayacağız. Terörist cenazelerine katılanlara millet vekilliği haramdır. Sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı." ifadelerini kullandı.
16.02.2021Siyaset
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 17. Suresi olan İsra Suresi, faziletleri bakımından oldukça zengin kabul edilmektedir. 111 ayet-i kerimeden oluşan bu surenin ismi 1. Ayetinde geçen “isra” kelimesinden gelmektedir.
5.02.2021Sureler
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021Sureler
İngiltere'den gelen mutasyonun ABD'de hızla yayılacağı öngörülüyor
İngiltere'den gelen mutasyonun ABD'de hızla yayılacağı öngörülüyorABD'nin önde gelen epidemiyologlarından Michael Osterholm, İngiltere'den gelen ve daha hızlı yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) türünün 6 ila 14 hafta içerisinde ABD geneline yayılabileceği uyarısında bulundu.
1.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kasırgason dakika haberlerhava durumumeteorolojihortum

Kasırga ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.