Dünya Toplu tecavüzcüler urganla bağlandı! Dünyanın konuştuğu fotoğraf, başlarında siyah çuval var

Toplu tecavüzcüler urganla bağlandı! Dünyanın konuştuğu fotoğraf, başlarında siyah çuval var

05.03.2024 - 11:13 | Son Güncellenme:

Türkiye, İtalya, İspanya dahil olmak üzere birçok Akdeniz ülkesini gezdikten sonra rotalarını Hindistan'a kıran çift dehşeti yaşadı. Ülkenin Dumka bölgesinde toplu tecavüze uğrayan kadın dünyada infiale sebep oldu, skandala karışanlarla ilgili ise ilk fotoğraf uluslararası ajanslar tarafından servis edildi.

Toplu tecavüzcüler urganla bağlandı Dünyanın konuştuğu fotoğraf, başlarında siyah çuval var

Dünyada cinsel suçun en yaygın olduğu ülkelerden Hindistan'da, bu kez bir İspanyol turist toplu tecavüze uğradı. Hindistan'ın doğusundaki Jharkhand eyaletinde Cuma gecesi gerçekleşen korkunç saldırının adresi, Dumka bölgesiydi. İspanya'dan yola çıkıp dünyayı turlayan bir çift Dumka'da geceyi geçirmeye karar verdi ve kamp kurdu. İspanyol çiftin çadırına yaklaşan yedi saldırgan, önce erkek turiste şiddetli bir şekilde saldırdı. 7 kişiden oluşan saldırganların sonraki hedefi, Instagram'da 200 bini aşkın takipçisi olan seyahat blogger'ı kadın turist oldu.

Haberin Devamı

Kadın turisti dövüp toplu tecavüz eden caniler kaçarken, 28 yaşındaki blogger akşam 23.00 sularında bir polis devriye aracına ulaşmayı başardı. Saldırıya uğrayan çift, daha sonra hastaneye kaldırıldı.

Toplu tecavüzcüler urganla bağlandı Dünyanın konuştuğu fotoğraf, başlarında siyah çuval var

İLK FOTOĞRAF GELDİ

İspanyol seyahat blogger'ı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saldırganların kendisini ve partnerini dövüp soyduklarını, ancak asıl hedeflerinin toplu tecavüz olduğunu söyledi. Jharkhand polisi, Güney Asya'yı gezen çifte saldırıp toplu tecavüz eden gruptan dört erkeği tutukladı, ancak olaya karışan kişileri arama çalışmaları sürüyor. Hint polisi ise bugün suçlularla ilgili ilk kareyi yayınladı. Fotoğrafta tecavüzcülerin bellerinden iple bağlandığı ve yüzlerine de siyah torba geçirdiği görüldü.

Haberin Devamı

İspanyol çift ise olayın ardından yaptıkları ortak açıklamada başlarına gelen skandala rağmen Hindistan'ı gezerken beğendiklerini ve birçok iyi Hintliyle de tanıştıklarını belirtti ve ülkeden nefret duyulmaması çağrısında bulundu.

Toplu tecavüzcüler urganla bağlandı Dünyanın konuştuğu fotoğraf, başlarında siyah çuval var

CEZASI 'NADİREN' İDAM

Dünyanın en kalabalık ülkesi Hindistan'da 2022 yılında her gün neredeyse 90 tecavüz vakası kayıtlara geçti. 2022'de toplam 31 bin 516 tecavüz davası açıldı, bu her 18 dakikada bir kadının tecavüze uğradığı anlamına geliyor.

Ancak toplumsal baskı ve polis soruşturmalarına güven duyulmaması, çok daha fazlasının kayıtlara geçmesine engel oluyor.

23 yaşındaki üniversitesi öğrencisinin 2012 yılında başkent Yeni Delhi'deki bir otobüste toplu tecavüze uğrayıp ölüme terk edilmesi, bütün dünyada manşetlere taşındı. Genç kadın hayatını kaybederken olayın duyulması ülke çapında infiale yol açtı, günlerce süren gösteriler düzenlendi. Sonunda tecavüzcülere idam cezası getiren düzenleme kabul edildi ancak Hindistan'da cinsel saldırıda bulunanlar nadiren hüküm giyip hapse atılıyor.