Geri Dön
DünyaSon dakika... Trump'tan Venezuela uyarısı!

Son dakika... Trump'tan Venezuela uyarısı!

ABD Başkanı Trump, ülkesinin vatandaşlarını Venezuela'ya gitmemeleri yönünde uyardı.

Son dakika... Trump'tan Venezuela uyarısı!

Venezuela'da Juan Guaido'yu meşru lider olarak tanıdığını açıklayarak küresel bir krizi tetikleyen ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yeni açıklamalar yaptı.

ABD lideri, Amerikan vatandaşlarından Güney Amerika ülkesine seyahat etmemelerini istedi. Trump, "ABD'nin yaptırımları ve petrol gelirlerinin kesilmesiyle, Maduro Venezuela muhalefetiyle müzakere istiyor. Guaido, Venezuela Yüksek Mahkemesi tarafından hedef alınıyor. Bugün büyük protestolar bekleniyor. ABD'liler yeni bir habere kadar Venezuela'ya seyahat etmemeli" dedi.

Gazi polis, nakilli eliyle 6 yıl sonra ilk atışını yaptıEmniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesinde görev yapan özel harekat polisi Hilmi Köse'nin 20 yıldır silah tuttuğu sol eli, 2015 yılındaki 'hendek' operasyonlarında, üzerine atılan el yapımı patlayıcı nedeniyle parçalandı. Köse'nin sağ ayak ile leğen kemiğinden alınan 20 santim kemik ve deri, parçalanan koluna nakledildi. Özel Harekat Başkanlığı’na geri dönebilmek için sağ eliyle atış yapmaya başlayan Köse, 2 yıl süren tedavi ve eğitim sürecinin ardından mesleğine tekrar başladı. Köse'nin 6 yıl sonra sol eliyle yaptığı ilk atışı ise DHA görüntüledi. Köse, sol elle hedefi tam isabet vurmayı başardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet