Geri Dön
DünyaSon dakika... Türkiye'den flaş Tunus açıklaması! 'Derin endişe duyuyoruz'

Son dakika... Türkiye'den flaş Tunus açıklaması! 'Derin endişe duyuyoruz'

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığı Tunus'ta Meclis'in faaliyetlerinin askıya alınması ve ülkede yaşananlara ilişkin bir açıklama yayınlayarak "demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz" dedi.

Son dakika... Türkiye'den flaş Tunus açıklaması! 'Derin endişe duyuyoruz'

Tunus’ta Cumhuriyet Bayramının kutlandığı 25 Temmuz 2021 tarihinde halkın iradesini temsil eden Meclis’in faaliyetlerinin askıya alınmasından derin endişe duyuyoruz.

Bölgede halkın beklentileri doğrultusunda yürütülen demokratik süreç bakımından örnek bir başarı öyküsü olan Tunus’un bu müstesna konumunun ve demokratik kazanımlarının korunması Tunus için olduğu kadar, bölge için de büyük önem taşımaktadır.

Bu bakımdan, Tunus anayasasının hükümleri çerçevesinde demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz.

Demokrasi yolunda bugüne kadar pek çok merhaleyi başarıyla aşan Tunus halkının, bu sınamanın da üstesinden geleceğine şüphe duymuyoruz.

Türkiye, güçlü tarihi bağları bulunan Tunus’un ve kardeş Tunus halkının yanında yer almaya devam edecektir.

Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler