Geri Dön
DünyaSon dakika... Ürdün'de binlerce kişi Filistin'e destek gösterisi düzenlendi!

Son dakika... Ürdün'de binlerce kişi Filistin'e destek gösterisi düzenlendi!

Ürdün'ün başkenti Amman'da binlerce kişi, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etti. Gösteriler sırasında İsrail bayrağı da yakıldı.

Son dakika... Ürdün'de binlerce kişi Filistin'e destek gösterisi düzenlendi!

 

Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) siyasi kanadı İslami Hareket ve diğer grupların çağrısıyla Hüseyni Mescidi önünde toplanan göstericiler, Nahil Meydanı'na yürüdü. 

Yürüyüş sırasında Filistin bayraklarının yanı sıra "Direniş özgürlüğün yoludur", "Canımız, kanımız Aksa'ya feda olsun" ve "Kudüs, Filistin'in başkentidir" yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, sık sık İsrail aleyhinde sloganlar attı. 

Gösteriler sırasında İsrail bayrağı da yakıldı. 

İsrail Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği saldırılarda şimdiye kadar 58'i çocuk, 34'ü kadın olmak üzere 197 kişi hayatını kaybetti, 1235 kişi yaralandı; onlarca bina ise tamamen yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi.

Turistlere büyük şok yaşattı! Soyunma kabinine girdi ve…İstanbul'da yabancı uyruklu bir hırsız adeta turistlerin kabusu oldu. Tatile gelen onlarca turisti soydu. Ancak son işinde önce güvenlik kameralarına ardından polise yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet