Ürdün

Ürdün

Son dakika Ürdün haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ürdün gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ürdün haber sayfamızda...

Ürdün

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.074 ürdün haberi bulunmuştur.
Süper Lig'in yükselen yıldızı Adana Demirspor
Süper Lig'in yükselen yıldızı Adana DemirsporSpor Toto Süper Lig'e 26 yıl sonra çıkan ve yaptığı transferle adını çok kısa sürede üst sıralara yazdıran Adana Demirspor çıkışını devam ettiriyor. Milli takıma giden futbolcuların yanı sıra birçok futbolcusuna da transfer teklifleri geliyor.
28.01.2022Adana Demirspor
Hazır giyim sektör ihracatı 14.8 milyar dolara ulaştı
Hazır giyim sektör ihracatı 14.8 milyar dolara ulaştı2021 yılının ilk dokuz aylık döneminde Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artış ile 14,8 milyar dolara ulaştı. Verilere bakıldığında, ihracat yapılan ülkeler arasında Almanya, İspanya, İngiltere ve Hollanda ilk sıralarda yer aldı. Bu kapsamda, 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı, Türkiye ekonomisine katkı sağlaması açısından önemli bir konumunda bulunuyor.
24.01.2022Ekonomi
ABD'de teslim alındı! 14 eser Türkiye'ye getiriliyor
ABD'de teslim alındı! 14 eser Türkiye'ye getiriliyorKültür ve Turizm Bakanlığı Kaçakçılıkla Mücadele Daire Başkanlığı'nın 2 yıl süren çalışması sonucu, dünyanın en büyük antik sanat eseri koleksiyoncularından Michael Steinhardt'ın çaldığı tespit edilen Anadolu kökenli 14 eser, Manhattan Savcılığı tarafından Türkiye'ye iadesi için New York Başkonsolosluğu'na teslim edildi. Ankara'ya getirilecek eserler özel bir lansmanla tanıtılmasının ardından İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sergilenecek.
21.01.2022Gündem
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
17.01.2022Eğitim
Suudi Arabistan Hakkında Bilgiler; Suudi Arabistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Suudi Arabistan Hakkında Bilgiler; Suudi Arabistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSuudi Arabistan, Asya kıtasında ve Arap Yarımadasında yer almaktadır. Resmi adı Suudi Arabistan Krallığı olan ülke 23 Eylül 1932 tarihinde kuruldu. Yüz ölçümü 2.150.000 kilometrekaredir. 250 milyardan fazla petrol variline sahip olan Suudi Arabistan, ekonomisi en güçlü ülkeler listesinde 18. sırada yer alıyor. Suudi Arabistan hakkında en güncel bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Dünya
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİsrail veya resmi adı ile İsrail Devleti, Batı Asya'da ve Kızıldeniz'in kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Lübnan, kuzeydoğusunda Suriye, doğusunda Ürdün ve hem batı hem de doğusunda yer alan Filistin toprakları Gazze Şeridi ve Bati Şeridinin de aynı zamanda komşusudur. İsrail'in yüz ölçümü küçük olmasına rağmen içerisinde farklı coğrafi çeşitlikler görünmektedir. İsrail'in teknoloji ve bilim merkezi Tel Aviv, başkenti ise Kudüs'tür. Ancak İsrail Devletinin Kudüs üzerindeki gücü birçok devlet tarafından tanınmamakta ve yok sayılmaktadır. İşte, İsrail hakkında merak edilen tüm detaylar.
5.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiği
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2021 yılı içinde Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan ABD’ye birçok ülkede temaslarda bulundu. İlk ziyaretini resmi temaslarda bulunmak üzere 7 Ocak’ta Portekiz’e yapan Çavuşoğlu’nun, 31 Aralık itibarıyla son durağı Vişegrad Dörtlüsü + Türkiye Dışişleri Bakanları 6’ncı Toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan oldu.
31.12.2021Dünya
İstihbarat dünyasını sarsan yasak aşk skandalı! Karısını ihbar eden de var, idrar çalan da...
İstihbarat dünyasını sarsan yasak aşk skandalı! Karısını ihbar eden de var, idrar çalan da...İstihbarat servislerinin adının son karıştığı skandalda İsrail gizli servisi Mossad başrolde! Mossad’ın eski şefi Yossi Cohen’in 2018 yılı sonlarında gizli aşk yaşamaya başladığı kadın ile kocasına, devlet sırlarını anlattığı öne sürüldü. Şaşırtıcı ancak istihbarat dünyasını sarsan bu skandal ilk değil...
30.12.2021Dünya
Ürdün Parlamentosu'nda yumruklu kavga
Ürdün Parlamentosu'nda yumruklu kavgaÜrdün Parlamentosu’nda milletvekilleri arasında yaşanan yumruklu kavganın ardından anayasa değişikliği gündeminin konuşulacağı oturum yarına ertelendi.
29.12.2021Haberler
Canlı yayında yumruklaştılar!
Canlı yayında yumruklaştılar!Kadın erkek eşitliğinin tartışıldığı oturum Ürdün meclisinde kavga çıkardı, milletvekilleri birbirine girdi. Meclis üyeleri bugün bir kez daha anayasa değişikliğini tartışacak.
29.12.2021Dünya
Ürdün Parlamentosunda yumruklu kavga
Ürdün Parlamentosunda yumruklu kavgaÜrdün Parlamentosu’nda milletvekilleri arasında yaşanan yumruklu kavganın ardından anayasa değişikliği gündeminin konuşulacağı oturum yarına ertelendi.
28.12.2021Dünya
‘Domates virüsü’ seralara yayıldı
‘Domates virüsü’ seralara yayıldıSon yıllarda domates üretimini tehdit eden virüs, Antalya ve civarında azalma gösterse de Türkiye genelinde sorun olmaya devam ediyor
25.12.2021Ekonomi
Son dakika... Tarihi boşanma! Şeyh 554 milyon Sterlin ödeyecek
Son dakika... Tarihi boşanma! Şeyh 554 milyon Sterlin ödeyecekİngiliz Yüksek Mahkemesi, Dubai Şeyhi Muhammed bin Raşit el Maktum'un ülkeden kaçan eski eşi Prenses Haya'ya ödeyeceği tazminatı açıkladı.
21.12.2021Dünya
Son dakika: Ermenistan ile normalleşme! Bakan Çavuşoğlu atılacak adımları açıkladı
Son dakika: Ermenistan ile normalleşme! Bakan Çavuşoğlu atılacak adımları açıkladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM'de Bütçe görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Ermenistan'la normalleşme kapsamında yakında özel temsilcilerin atanacağını duyurdu.
13.12.2021Gündem
Dikkat çeken omicron açıklaması! 'Çok farklı'
Dikkat çeken omicron açıklaması! 'Çok farklı'Son dakika haberine göre; dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omciron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundular.
11.12.2021Dünya
AB'den Omicron haritası: Toplamda 582 vaka var, ölüm yok
AB'den Omicron haritası: Toplamda 582 vaka var, ölüm yokAvrupa Birliğine bağlı Hastalığı Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), AB ülkeleri genelinde Omicron varyantı verilerini paylaştı. AB ülkelerinde toplam 582 Omicron vakası olduğu ve henüz Omicronla bağlantılı ölüm yaşanmadığı belirtildi. ECDC ayrıca hastalığı geçirenlerin Omicrona daha dayanıklı olduğuna dair işaretler tespit ettiğini belirtti.
11.12.2021Dünya
Omicron mutasyonu Ürdün’e sıçradı
Omicron mutasyonu Ürdün’e sıçradıÜrdün’de koronavirüsün Omicron mutasyonunun ilk kez, Güney Afrika’dan ülkeye dönen bir Ürdün vatandaşında tespit edildiği duyuruldu.
10.12.2021Dünya
İstanbul'da yasadışı organ nakli şebekesine operasyon
İstanbul'da yasadışı organ nakli şebekesine operasyonİstanbul'da yasadışı organ ticareti yaptığı tespit edilen Filistin ve Ürdün uyruklu şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyonda şebeke üyesi 4 kişi yakalanırken, organlarını satmak ve nakil için gelen 6 kişi de yerleştirildikleri otelde gözaltına alındı. Şebekenin organ nakli için gelenlerden kişi başı 45 bin dolar aldığı tespit edildi. Bu paranın 15 bin dolarının ise organını satan kişiye verildiği belirlendi. Ameliyatların ise Beylikdüzü'ndeki bir hastanede yapıldığı kaydedildi. Şüphelilerin şebeke tarafından tutuldukları oteldeki anları kameraya yansıdı.
8.12.2021Gündem
Eşeğe tokat atan kişiye hapis
Eşeğe tokat atan kişiye hapisÜrdün'de eşeğin yüzüne vuran kişiye bir hafta hapis cezası verildi.
5.12.2021Dünya
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...18 yaşına basar basmaz pasaportunu çıkarıp ilk seyahatini Gürcistan’a gerçekleştiren Halil Kaptan, şimdilerde dünya turuna çıkmaya hazırlanıyor. Hayattaki en büyük tutkusunun peşinden giden genç gezginin ilk rotası ise Ürdün.
5.12.2021Tatil
16 yaşında Türkiye, 18 yaşında dünya turuna çıktı
16 yaşında Türkiye, 18 yaşında dünya turuna çıktı18 yaşına basar basmaz pasaportunu çıkarıp ilk seyahatini Gürcistan’a gerçekleştiren Halil Kaptan, şimdilerde dünya turuna çıkmaya hazırlanıyor. Hayattaki en büyük tutkusunun peşinden giden genç gezginin ilk rotası ise Ürdün.
3.12.2021Haberler
İranlı kaleciden 'erkek' iddialarına karşı yeni hamle!
İranlı kaleciden 'erkek' iddialarına karşı yeni hamle!Ürdün ile İran arasında oynanan Kadınlar Asya Kupası elemeleri maçının ardından İran'ın kalesini koruyan Zohreh Koudaei için cinsiyet tartışmaları gündeme geldi. Koudaei'den konuyla ilgili yeni hamle geldi.
25.11.2021Futbol
Bakan Soylu: FETÖ konusunda ortaya koyduğunuz irade tüm dünyaya örnektir
Bakan Soylu: FETÖ konusunda ortaya koyduğunuz irade tüm dünyaya örnektirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ürdün İçişleri Bakanı Mazin Elfarrayeh ile görüştü. Görüşmede açıklama yapan Bakan Soylu, "İki ülke birçok meseleyi ortak ve birlikte yaşıyor. Terörle mücadelede aynı anlayışı sürdürüyoruz, göç meselesinde aynı zemindeyiz. FETÖ konusunda ortaya koyduğunuz irade tüm dünyaya örnektir" dedi.
24.11.2021Siyaset
Ürdün'de Kovid-19 salgınının üçüncü dalgası başladı
Ürdün'de Kovid-19 salgınının üçüncü dalgası başladıÜrdün Sağlık Bakanlığı, son birkaç günde vakalarda ciddi artış görülmesinin ardından ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üçüncü dalgasının başladığını duyurdu.
21.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ürdün ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.