Geri Dön
DünyaTarlada ATV'sini süren çiftçiyi obruk yuttu

Tarlada ATV'sini süren çiftçiyi obruk yuttu

Obruğun ağzından yapılan ölçüm, 18,2 metre derinliğinde ve 2,4 metre genişliğinde olduğunu gösterdi.

Tarlada ATV'sini süren çiftçiyi obruk yuttu

Bir çiftçi Birleşik Krallık'ta Cumbria'nın güneyindeki bir tarlada ilerlerken açılan 18 metrelik bir obruk tarafından "yutulduktan" sonra kurtarıldı.

Adam, perşembe günü zemin çöktüğünde Stank'teki Bowesfield Çiftliği'nde tarlada ATV sürüyordu.

Cumbria İtfaiye ve Kurtarma Servisi ekipleri olaya 12:00 civarında müdahale etti ve adamı obruktan güvenli şekilde çıkarmayı başardı. Ekiplere, Cumbria Polisi'yle Büyük Kuzey Hava Ambulans Servisi ve Kuzey Batı Ambulans Servisi destek verdi.

Hastaneye kaldırılan çiftçi, göğsünden aldığı yaralar nedeniyle tedavi görüyor.

Cumbria İtfaiye ve Kurtarma Servisi'nden Ian Westall şunları söyledi:

"ATV'nin ağırlığıyla zemin tam o noktada çöktü ve obruk, adamı yuttu. Aşağıya baktık, çiftçinin oturduğunu görebildik ve toprak yığınının altındaki ATV'sinin ana hatlarını seçebildik. Eminim adam derin şoktaydı."

BBC'ye demecinde Westall, obruğun açıklığının yaklaşık 2 metre genişliğinde olduğunu fakat çukurun "bir şarap karafı gibi" şekillendiğini, alt kısmının daha geniş olduğunu ve bunun kurtarıcılar için durumu daha riskli hale getirdiğini söyledi.

Westall "Üstte dar bir boğaza inen bir ağız var ve sonra bir yöne 10 metre, öteki yöne de 4 metre uzunluğunda açılan geniş bir bombeli zemin vardı. Zemin açıkça dengesiz olduğundan ve yüzeydeki kişiler görülemediğinden, doğal bir risk bulunuyordu" diye ekledi.

"Kurtarıcıların zeminin daha fazla hareket etmesine veya çökmesine neden olmayacağından emin olmalıydık, bu yüzden kordon alanını genişlettik ve olay yerinde sadece kurtarmaya doğrudan dahil olanlar kaldı."

Kaynak: Independent Türkçe

Yediemin otoparkındaki araçlar çürüyorGaziantep'in Nurdağı ilçesinde, çeşitli nedenlerle koruma altına alınan binlerce araç çürümeye terk ediliyor. Lüks araçların da yer aldığı milyonlarca lira değerindeki araçların bulunduğu yediemin otoparkın işletmecisi Mustafa Çetin, "Yetkililerden çözüm bekliyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet