Geri Dön

The Simpsons kehanetleri!

Trump’ı 17 yıl önce ABD Başkanı olarak gösteren, Arap Baharı ve Ebola salgınını önceden tahmin eden The Simpsons, Disney’in Fox’u satın almasını da 19 yıl önce bilmiş

The Simpsons kehanetleri!

19 yıl önce tabelada

ABD’de Disney’in Fox’u 52.4 milyar dolara satın almasının yankıları sürerken, yaklaşık 20 yıl öncesine ait bir görüntü sosyal medyayı salladı. The Simpsons dizisi, medya dünyasını derinden etkileyen bu satışı 1998’de tahmin etmişti. Dizinin 8 Kasım 1998’de yayınlanan ‘When You Dish Upon a Star’ bölümünde, 20th Century Fox stüdyolarının tabelasında ‘Bir Disney kuruluşudur’ yazısı dikkat çekiyor.

İlk gizemli tahmin değil

Sosyal medya kullanıcılarını şaşkınlığa uğratan bu olay The Simpsons’ın ilk gizemli tahmini değil. Dizi 2000’de yayınlanan bir bölümünde, ABD Başkanı olarak Donald Trump’ı göstermişti. 2015’te patlak veren ve sağlık kuruluşlarını harekete geçiren Ebola salgını da 1997’de ünlü diziye konu olmuştu. Bunun yanı sıra Arap Baharı ve FIFA’daki skandallar da 2000’li yılların başında dizide işlenen konular arasında yer alıyor.

Son dakika! Bakan Abdulhamit Gül'den flaş 'Halil Sezai' açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlıyor. Bakan Gül, Halil Sezai'nin tutuklanmasına ilişkin davayla ilgili detayları paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber