Geri Dön
DünyaTuvaletin kapısını açtığında dehşete düştü! Puma ile karşı karşıya...

Tuvaletin kapısını açtığında dehşete düştü! Puma ile karşı karşıya...

Brezilya'daki bir ilkokulun tuvaletine giren puma içeride mahsur kaldı. Tuvalete giden 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi ise pumayla yüz yüze geldi.

Tuvaletin kapısını açtığında dehşete düştü! Puma ile karşı karşıya...

Ülkenin güneydoğusundaki Minas Gerais eyaletinin başkenti Belo Horizonte'ye 20 kilometre uzaklıktaki Nova Lima bölgesinde yer alan bir ilkokulun tuvaletine cumartesi günü puma girdi.

"KORKUDAN TİTREDİM"

Adı Miguel olarak paylaşılan bir öğrenci, okulda futbol oynarken tuvalete girdiğinde pumayla karşılaştığını ve şoke olduğunu söyledi. "Korkudan titredim" diyen 9 yaşındaki Miguel, hızla okuldan kaçıp babasına gördüklerini anlattığını belirtti. Bunun üzerine okul yetkilileri Minas Gerais İtfaiyesi'yle iletişime geçti. İtfaiye ekipleri, çevre ve hayvanları koruma polisleriyle birlikte 11.00 civarında okula geldi.

"VAHŞİ KÖPEK SANMIŞTIM"

Çocuğun 34 yaşındaki babası Rodrigo Almeida, "Vahşi köpek gibi bir hayvan olduğunu düşündüm ama sonra hayvanın büyüklüğünü gördüğüm anda geri kaçtım" dedi.

ÜÇ İĞNE BİRDEN

İtfaiye, Twitter hesabından pumanın görüntülerini de paylaştı. Polisler, mahsur kaldığı tuvaletten çıkarabilmek için pumayı uzaktan üç tane uyuşturucu iğneyle vurdu.

12.00 civarında hayvanın güvenli ve kilitli bir alana alındığı duyurulurken, iki saat sonra da pumanın başarılı şekilde tahliye edildiği belirtildi. İtfaiye ekipleri, hayvanın iyi durumda olduğunu ve ormana geri bırakıldığını açıkladı.

Tuvaletin kapısını açtığında dehşete düştü Puma ile karşı karşıya...

"CANAVAR" SERBEST

Pumalar vahşi doğada iki buçuk metreye kadar büyüyebiliyor ve yaklaşık 80 kilogram ağırlığına kadar çıkabiliyor. "Canavar"ın serbest bırakılmasına yardım eden veteriner Marcos Mourao, ormansızlaşmanın kentsel alanlara yaklaşan vahşi hayvanlarda artışa neden olduğunu açıkladı.

Mourao, “Bunun artan ormansızlaşma, büyük orman yangınları ve bu hayvanların doğal yaşam alanlarının yok edilmesi nedeniyle olduğunu biliyoruz. Hayvanlar bir süre sonra şehirlere ve kasabalara gelmeye başlıyor" ifadelerini kullandı.

Mourao, tehlikeli bir vahşi hayvanla karşılaşması durumunda insanlara çok fazla gürültü yapmamalarını, bölgeyi yavaşça terk etmelerini ve hemen acil servisle iletişime geçmelerini tavsiye etti.

Brezilya Çevre ve Yenilenebilir Doğal Kaynaklar Enstitüsü hayvanın genç bir dişi olduğunu ve olayda zarar görmediğini söyledi.

Bu hafta dehşete düşüren bir vahşi hayvan haberii de Jameika'dan geldi. 

HAYVANAT BAHÇESİNDE DEHŞET

Bir hayvanat bahçesi çalışanı, çalıştığı yerdeki aslanı kızdırmak ve çevrede bakan meraklı gözler karşısında "şov" yapmak istediğinde başına geleceklerden habersizdi. Akıllara durgunluk veren olay, Jamaika Hayvanat Bahçesi'nde gerçekleşti. Adam, 15 şaşkın ziyaretçinin önünde aslanın kafesine doğru eline uzattı. Bununla da kalmayı elini kafesten içeri soktu. Twitter'da yayınlanan görüntülerde, kapısı zincirle bağlanmış kafesin önündeki adam görülüyor. Aslanın hırlamalarını görmezden gelen adam, vahşi hayvanın önünde el çırpıyor. Çevik aslan, elini kafesten içeri sokan adamın parmağını bir anda sıkı sıkıya kavrıyor.

ÇARESİZCE İZLEDİLER

Hayvan bakıcısı, aslanın çenesi kenetlendiğinde küfürler savurup bağırarak parmaklarını kurtarmaya çalışıyor. Dehşete düşmüş kalabaklık ise çaresizce adamı izliyor.

Tuvaletin kapısını açtığında dehşete düştü Puma ile karşı karşıya...

Gördüğü manzara karşısında dehşete düşen bir tanık, Jamaica Observer gazetesine yaptığı açıklamada, ilk önce gördüklerinin şaka olduğunu sandığını anlattı. "Şaka sandım! Hayvanat bahçesi çalışanların bir işi de gösteri yapmak olduğu için durumun ciddiyetini anlamadım. Ancak adam yere düştüğünde herkes durumun ciddi olduğunu anladı ve bir anda herkes paniklemeye başladı" diyen görgü tanığı, hayvanat bahçesi tutuna çıktıktan dakikalar sonra korkunç olayın meydana geldiğini ve parkın hemen boşaltıldığını ifade etti.

"TÜM DERİSİ GİTMİŞTİ"

Saldırıdan sonra görevlinin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı aktarıldı ancak durumu hakkında bilgi verilmedi.

Gördükleri karşısında afallayan bir kadın, "Tüm derisi ve parmağının ilk eklemi gitmişti. Kan görmeye dayanamadığım için hemen kaçtım" diye konuştu.