Geri Dön
DünyaUkrayna'dan Kırım'ın kuzeyinde askeri tatbikat!

Ukrayna'dan Kırım'ın kuzeyinde askeri tatbikat!

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Kırım'ın kuzeyindeki Herson bölgesinde askeri tatbikat düzenledi. Tatbikatın, askeri birimler arasındaki koordinasyonu geliştirmek amacıyla düzenlendiği ifade edildi.

Ukrayna'dan Kırım'ın kuzeyinde askeri tatbikat!

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Birleşik Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Sergei Naeva'ya göre tatbikat, personelin eğitim seviyesini artırmak amacıyla düzenlendi denildi.

Naeva, Birimler, her şeyden önce, denizden gelen askeri tehlikeye zamanında ve yeterli bir şekilde müdahale etme kabiliyetini geliştirmelidir. Muharebe hazırlığımızı farklı senaryolarda test ediyoruz. Bunlar, muharebe görevlerinin yürütülmesi sırasında ihtiyaç duyulacak niteliklerdir dedi.

CİDDİ SİYASİ VE EKONOMİK SONUÇLARI OLACAKTIR

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, dünkü NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Rusya'nın saldırgan bir tutum sergilediğini ifade ederek, Dışişleri Bakanları Ukrayna ve çevresindeki durumu görüştüler. Rusya'yı daha fazla saldırgan eylemden caydırma konusunda birlik halindeyiz.

Belarus, silah kontrolü ve NATO'nun bir sonraki stratejik konseptini de ele aldık. NATO Dışişleri Bakanları ortakları Gürcistan ve Ukrayna ile bir araya geldi. Bakanlar, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik herhangi bir saldırganlığının ciddi siyasi ve ekonomik sonuçları olacağını açıkça belirttiler. Tetikte olmamız ve gerginliğin tırmanmasından kaçınmamız gerekiyor dedi.

ÇAVUŞOĞLU: SÜKUNET VE GERİLİMİ AZALTMA TAVSİYESİNDE BULUNDUK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında geldiği Letonyanın başkenti Rigada basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuştu.

Ukrayna-Rusya gerilimini değerlendiren Bakan Çavuşoğlu, "Her iki tarafla da temas halindeyiz ve sükunet ve gerilimi azaltma tavsiyesinde bulunduk. Geçenlerde her iki ülkenin dışişleri bakanları Lavrov ve Dmitro Kuleba ile görüştüm. Cuma günü, Cumhurbaşkanım, Rusya Devlet Başkan Putin ile konuşacak. Bugün ve yarın Stockholm'de Dmitro'yu göreceğim, Lavrov'u da yarın Stockholm'de göreceğim. Bu yüzden her iki tarafla da sükunet ve gerilimin azaltılmasını tavsiye eden temaslar halindeyiz" dedi.

RTÜK’ten karar çıktı! FOX TV ve TELE 1’e ceza yağdı
Ölümü Türkiye'yi yasa boğdu! 'Bağıra bağıra ağlamak istiyorum'
Usta oyuncunun bilinmeyen yönü! Hepsinde Fatma Girik imzası var
Zam farklarının ödeneceği tarih belli oldu
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirtti
Altın ve dolar için canlı yayında flaş açıklama!
Turabi Gökhan Saki'yi ringe çağırdı! Aldığı cevap sonrası çılgına döndü
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
Elazığ'da deprem konutlarının yüzde 90'ı tamamlandı
NASA buldu! Hepsi mor, gözden kaçacak gibi değil
Dünyanın en büyük çölü dondu! Akılalmaz manzaraya akın ettiler
Acun Ilıcalı anlaşma sağladı, işte yeni teknik direktör
Tamer Karadağlı kaza yaptı! 'Yağan kardan nasibimizi aldık'
15 yaşındaki kıza kuzeninden iğrenç tuzak!
Pfizer CEO’su salgının bitişi için tarih verdi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler