Kırım

Kırım

Son dakika Kırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kırım haber sayfamızda...

Kırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.611 kirim haberi bulunmuştur.
Tolstoy Kimdir? Hayatı, Eserleri, Kitapları Ve Edebi Kişiliği
Tolstoy Kimdir? Hayatı, Eserleri, Kitapları Ve Edebi KişiliğiDünya edebiyatında pek çok önemli yazar bulunmaktadır. Dünya'nın en ünlü yazarlarından olan Tolstoy da o yazarlardan bir tanesidir. Tolstoy hayatı ve eserleri araştırılmaktadır. Tolstoy'un eserleri dünya genelinde sürekli olarak araştırılmaktadır. Tolstoy son yıllarda en çok araştırılan yazarlar arasına girmiştir. Peki Tolstoy kimdir? Tolstoy hayatı nasıldır? Tolstoy'un eserleri ve kitapları nelerdir? İşte Tolstoy ile ilgili tüm bilinmeyen detaylar.
12.05.2021Eğitim
Birbirinden güzel Hemşireler Günü mesajları | Hemşireler Günü mesajları için en yeni ve farklı seçenekler...
Birbirinden güzel Hemşireler Günü mesajları | Hemşireler Günü mesajları için en yeni ve farklı seçenekler...Hemşireler Günü ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sağlık sektörüne gönül veren herkes tarafından kutlanacak olan Hemşireler Günü mesajları konusunda araştırmalarda devam ediyor. Bu Hemşireler Gününde de ailesinden sevdikleri arasından bu mesleğe hizmet eden yakınlarına en güzel mesajları göndermek isteyen vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. İşte en yeni en güzel Hemşireler Günü mesajları ve sözleri...
11.05.2021Gündem
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Brüksel'de toplandı
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Brüksel'de toplandıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, Filistin'de ertelenen seçimler, Batı Balkanlar ve Rusya gibi gündem maddeleriyle Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya geldi.
10.05.2021Dünya
Tokat'ta, KKKA tedavisi gören çiftçi hayatını kaybetti!
Tokat'ta, KKKA tedavisi gören çiftçi hayatını kaybetti!Tokat’ta, kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan 6 çocuk babası çiftçi Hüseyin Sapsağlam (58), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
10.05.2021Gündem
Yemin şiiri - Abdurrahim Karakoç
Yemin şiiri - Abdurrahim KarakoçAbdurrahim Karakoç, ailesinin de şiirler ilgileniyor olması sebebiyle küçük yaşta şiire merak saldı. Edebi hayatı boyunca sürekli aktif olan sanatçının kitapları baskı üstüne baskı rekoru kırdı. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı'nın ve günümüzün âşık tarzının önde gelen şairlerindendir. Sanatında haksızlıklara karşı mücadele eder , aşk ve sevgi temasını işler.
10.05.2021Şiirler
Son dakika... Yolcu uçağıyla bağlantı koptu! Uluslararası kaos çıktı...
Son dakika... Yolcu uçağıyla bağlantı koptu! Uluslararası kaos çıktı...F-35'ler ve Rus jetlerinin ilk kez karşı karşıya geldiği bölgede bir yolcu uçağı haber vermeden rotadan saptı, 60 saniyelik gerilim şok etkisi yarattı.
8.05.2021Dünya
Son dakika... ABD helikopterleri Karadeniz'de!
Son dakika... ABD helikopterleri Karadeniz'de!Rusya'nın tüylerini diken diken uçuşun fotoğraflarını resmi internet sitesi paylaştı, çok sayıda helikopter Kırım geriliminden sonra Moskova'ya meydan okudu. Rus medyası ise, Putin'in NATO güçlerine iki ayrı tuzak hazırladığını savunuyor.
7.05.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Çifte tuzak! Moskova'nın planları sızdı...
Son Dakika Haberler: Çifte tuzak! Moskova'nın planları sızdı...Gelen son dakika haberine göre, Rusya 80 bin askerini tekrar Ukrayna sınırına konuşlandırıyor. Rus medyasında çıkan haberlere göre Kremlin, ABD ve NATO'ya tuzak kurdu. Öte yandan, ABD'nin başını çektiği NATO ülkelerinin Rusya sınırında ateşlediği füzelerin fotoğrafları resmen yayınlandı.
7.05.2021Dünya
Son Dakika Haberler: İlk fotoğraflar geldi! Putin küplere binecek...
Son Dakika Haberler: İlk fotoğraflar geldi! Putin küplere binecek...ABD'nin başını çektiği NATO ülkelerinin Rusya sınırında ateşlediği füzelerin fotoğrafları resmen yayınlandı, dünya bir anda ikisi Karadeniz kıyısında yer alan üç ülkeye kilitlendi.
6.05.2021Dünya
NATO: Rusya'nın on binlerce askeri hala Ukrayna civarında
NATO: Rusya'nın on binlerce askeri hala Ukrayna civarındaNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna sınırı ve Kırım'a yaptığı askeri yığınaktan sonra bir grup askerini çektiğini ancak on binlerce askerin hala bölgede bulunduğunu söyledi.
6.05.2021Dünya
Edebiyatçı Emine Işınsu Öksüz, son yolculuğuna uğurlandı
Edebiyatçı Emine Işınsu Öksüz, son yolculuğuna uğurlandıHayatını kaybeden duayen edebiyatçı 83 yaşındaki Emine Işınsu Öksüz için Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.
6.05.2021Gündem
Havaların ısınmasıyla artan KKKA vakalarına karşı uyarı
Havaların ısınmasıyla artan KKKA vakalarına karşı uyarıErzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili, "Biz Erzincan ili olarak her yıl 30-40 arası hasta takip ederken geçen yıl pandemi döneminde insanların kırsala çekilmesi ile birlikte 100'ün üzerinde hasta takip etmiştik. Bu açıdan vatandaşlarımıza dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulunmak istiyorum." dedi.
6.05.2021Gündem
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'Ermenistan'ın Dağlık Karabağ savaşında kullandığı İskender füzelerine ait kalıntıların birdenbire yok olduğunu ileri süren Rus medyası, dudak uçuklatan bir habere imza attı. NATO'ya karşı kartlarını bir bir sahaya süren Rus ordusu ise, ABD'nin son teknoloji jetlerini kolayca ortadan kaldırabilecek savaş araçları geliştiriyor.
5.05.2021Dünya
Son dakika haber: Bir anda göründü! Fırtına koptu...
Son dakika haber: Bir anda göründü! Fırtına koptu...Süper güçler arasındaki kapışmada yeni bir sayfa açıldı, ABD savaş uçağının en büyük deniz üssüne yaklaşmasıyla fırtına koptu. Batı cephesinde ise hem Rusya hem NATO sınıra onlarca jet konuşlandırıyor.
2.05.2021Dünya
KKKA mevsimi başladı: Belirtileri Kovid-19 ile karışabilir
KKKA mevsimi başladı: Belirtileri Kovid-19 ile karışabilirKırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalıkları nisan sonu-mayıs başlarında görülmeye başlanıyor. Ateş, halsizlik, baş ağrısı, vücut ağrısı, ishal gibi şikayetlere yol açması dolayısıyla şu dönemde belirtilerinin Kovid-19 ile karıştırılabileceğini söyleyen Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Gökçe Gayretli Aydın, çok önemli uyarılarda bulundu. Peki, KKKA hastalığına karşı nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevabı...
Son dakika: Kırım Kongo Kanamalı Ateşi kabusu geri döndü! Koronavirüse benziyor...
Son dakika: Kırım Kongo Kanamalı Ateşi kabusu geri döndü! Koronavirüse benziyor...Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Gayretli Aydın, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) belirtilerinin Covid-19'a benzediğini belirterek, "Ateşli hastalıklarda öncelikle insanın aklına Covid-19 geliyor ama kene temasını da mutlaka sorgulamak gerekiyor dedi.
1.05.2021Gündem
ABD’li Korgenaral CNN TÜRK’e konuştu: Rusya yazın Ukrayna’ya saldırabilir
ABD’li Korgenaral CNN TÜRK’e konuştu: Rusya yazın Ukrayna’ya saldırabilirAmerika'nın eski Avrupa Kuvvetleri Komutanı Emekli Korgeneral Ben Hodges, CNN TÜRK'e konuştu. Ukrayna-Rusya gerilimini değerlendiren Hodges, "Rusya'nın sınırdan çekilme açıklamasını bir masal olarak değerlendiriyorum" dedi.
30.04.2021Haberler
ABD’li Korgenaral CNN TÜRK’e konuştu: Rusya yazın Ukrayna’ya saldırabilir
ABD’li Korgenaral CNN TÜRK’e konuştu: Rusya yazın Ukrayna’ya saldırabilirAmerika'nın eski Avrupa Kuvvetleri Komutanı Emekli Korgeneral Ben Hodges, CNN TÜRK'e konuştu. Ukrayna-Rusya gerilimini değerlendiren Hodges, "Rusya'nın sınırdan çekilme açıklamasını bir masal olarak değerlendiriyorum" dedi.
30.04.2021Dünya
Son dakika haberi... Moskova'ya tehdit! Ateşe körükle gidiyor
Son dakika haberi... Moskova'ya tehdit! Ateşe körükle gidiyorGelen son dakika haberine göre, Washington'dan Moskova'yı kızdıracak ve tansiyonu tekrar yükseltecek bir hamle geldi. Moldova ise Rusya'yı doğrudan tehdit etti. Ukrayna'nın sınıra S-300 konuşlandırması ise Rus basınında geniş yer aldı.
30.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Moskova küplere bindi! Bayraktar TB2 tüm sinyalleri kesti...
Son dakika haberi: Moskova küplere bindi! Bayraktar TB2 tüm sinyalleri kesti...Rus medyasından gelen son dakika haberine göre, Ukrayna'nın satın aldığı Türk yapımı ileri teknoloji Bayraktar TB2 insansız hava aracı, Kırım'da Rus ordusunun elektronik iletişimini sekteye uğrattı.
28.04.2021Dünya
Son dakika... 'Gizemli füze' test edildi! Rus medyası 'NATO'ya saldırabilir' dedi
Son dakika... 'Gizemli füze' test edildi! Rus medyası 'NATO'ya saldırabilir' dediGelen son dakika haberlerine göre, Kremlin yönetimi ABD füzelerini yok etmek için tasarlanmış 'gizemli füze'lerini test etti. Kurşundan dört kat hızlı giden füzeler hakkında Batı dünyası tamamen karanlıkta kalmış durumda. Kırım'daki Rus yığınağına ilişkin haberlerde ise şu yorum dikkat çekti: Bu kadar birlik sadece savunma için olamaz...
27.04.2021Dünya
Son dakika... Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy cephe hattını ziyaret etti!
Son dakika... Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy cephe hattını ziyaret etti!Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım ile Ukrayna arasındaki cephe hattını ziyaret etti. Askerlerle görüşen Zelenskiy, birliklerdeki durum hakkında da bilgi aldı.
27.04.2021Dünya
Son dakika: 19 Saniyelik görüntü her şeyi alt üst etti! Rus medyası yayınladı
Son dakika: 19 Saniyelik görüntü her şeyi alt üst etti! Rus medyası yayınladıSon dakika haberlere göre, ABD savaş gemilerinin Suriye'deki Rus deniz üssünü ablukaya almayı denediğini ileri süren Rus medyası, tüm dünyayı allak bullak eden görüntüleri yayınladı. İşte dünya gündemindeki son dakika haberin ayrıntıları...
26.04.2021Dünya
Son dakika haberler: Ablukaya aldılar! Uzman 'durum kötüleşecek' dedi
Son dakika haberler: Ablukaya aldılar! Uzman 'durum kötüleşecek' dediGelen son dakika haberine göre, Kremlin yönetimi savaş gemilerini sahaya sürdü. Ukraynalı uzman "Durum daha da kötüleşecek" dedi. Rus medyası ise Ukrayna'nın Donbas bölgesine saldırılarını yoğunlaştırdığını yazarken, eski Donbas bakanı adeta isyan etti. Son dakika haberlerinin detayları şöyle...
25.04.2021Dünya
Rusya, Karadeniz'in üç bölgesine erişimi kapattı
Rusya, Karadeniz'in üç bölgesine erişimi kapattıRusya Savunma Bakanlığı, Rusya'nın Karadeniz'e kıyısı olan üç bölgesini diğer ülkelerin savaş gemileri dahil olmak üzere ticari olmayan tüm gemilere kapatacağını duyurdu.
24.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

RusyaKaradeniznatoukraynaABD

Kırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.