Geri Dön
DünyaYemen ordusu Husilere ait 4 İHA'yı imha etti

Yemen ordusu Husilere ait 4 İHA'yı imha etti

Yemen ordusu, Marib ve El-Cevf kentlerinde İran destekli Husilere ait patlayıcı yüklü 4 insansız hava aracını (İHA) düşürdüklerini duyurdu.

Yemen ordusu Husilere ait 4 İHA'yı imha etti

 

Yemen ordusu basın merkezinden yapılan yazılı açıklamada, hükümet güçlerinin Marib kentinin batı kesimindeki El-Kesara cephesinde Husilere ait bombalı 3 İHA'yı etkisiz hale getirdiği belirtildi. 

Öte yandan ordu birliklerinin Cevf kentine bağlı Hazm ilçesinde de Husilere ait bir İHA'yı düşürdüğü ifade edildi. 

Husilerin söz konusu İHA'larla sivil yerleşim yerlerini hedef alacağı aktarıldı. 

Meşru hükümetin en önemli kalelerinden biri olan ve Savunma Bakanlığı karargahını da barındıran Marib kentini ele geçirmek isteyen Husi milislerin son günlerde bölgedeki saldırılarında artış yaşanıyor. 

Yemen'deki İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet