Husi

Husi

Son dakika Husi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Husi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Husi haber sayfamızda...

Husi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 393 husi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Husiler bir buçuk yıl önce alıkoydukları gazeteci Katran'ı serbest bıraktı!
Son dakika... Husiler bir buçuk yıl önce alıkoydukları gazeteci Katran'ı serbest bıraktı!Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, Yemen'deki Husilerin yaklaşık bir buçuk yıl önce alıkoyduğu gazeteci Sultan Katran'ı serbest bıraktığını duyurdu.
15.04.2021Dünya
Koalisyon güçleri: Husiler'in Suudi Arabistan'a yönelik iki saldırısı engellendi
Koalisyon güçleri: Husiler'in Suudi Arabistan'a yönelik iki saldırısı engellendiSuudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Yemen'deki İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik aynı gün düzenlediği iki saldırının engellendiğini duyurdu.
11.04.2021Dünya
Arap koalisyonu, Husilere ait bomba yüklü 2 İHA'yı imha ettiklerini duyurdu
Arap koalisyonu, Husilere ait bomba yüklü 2 İHA'yı imha ettiklerini duyurduYemen'de meşru hükümeti destekleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, İran destekli Husilere ait bomba yüklü 2 insansız hava aracının (İHA) etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
1.04.2021Dünya
ABD, Husilerin Suudi petrol tesisine saldırısını kınadı
ABD, Husilerin Suudi petrol tesisine saldırısını kınadıABD Dışişleri Bakanlığı, İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'ın Cazan bölgesindeki petrol tesisine düzenlediği saldırıyı kınadı.
26.03.2021Dünya
Husiler: Suudi Arabistan'ın Abha Havalimanı'na İHA ile saldırı  düzenledik
Husiler: Suudi Arabistan'ın Abha Havalimanı'na İHA ile saldırı düzenledikYemen'deki İran destekli Husiler, Suudi Arabistan'ın güneyindeki Abha Havalimanı'na insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlediklerini duyurdu.
23.03.2021Dünya
Suudi Arabistan'ın "Yemen'de barış" girişimine Husilerden tepki geldi
Suudi Arabistan'ın "Yemen'de barış" girişimine Husilerden tepki geldiSuudi Arabistan'ın, Yemen krizinin çözümü için açıkladığı barış girişimi Yemen hükümeti tarafından memnuniyetle karşılanırken, Husiler ise girişimin yeni bir şey getirmediği değerlendirmesinde bulundu.
22.03.2021Dünya
Arap koalisyon güçleri, Husilere ait hava savunma sistemini vurdu
Arap koalisyon güçleri, Husilere ait hava savunma sistemini vurduSuudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Husilere ait bir hava savunma sistemini imha ettiği bildirildi.
21.03.2021Dünya
Husiler, Sana Havalimanı'nın BM ve yardım kuruluşlarının uçuşlarına kapatıldığını duyurdu
Husiler, Sana Havalimanı'nın BM ve yardım kuruluşlarının uçuşlarına kapatıldığını duyurduYemen'deki İran destekli Husiler, başkentteki Uluslararası Sana Havalimanı'nın Birleşmiş Milletler (BM) ve yardım kuruşlarına ait tüm uçuşlara kapatıldığını açıkladı.
15.03.2021Dünya
Husiler, ABD'nin Yemen için sunduğu ateşkes planını reddetti
Husiler, ABD'nin Yemen için sunduğu ateşkes planını reddettiYemen'deki İran destekli Husiler, ABD'nin sunduğu ateşkes planını "ülkeyi daha tehlikeli bir aşamaya sokmaya yönelik komplo" şeklinde nitelendirerek reddettiklerini duyurdu.
12.03.2021Dünya
Ürdün, Irak ve Yemen'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Ürdün, Irak ve Yemen'de Kovid-19'dan ölümler arttıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ürdün'de 55, Irak'ta 25, Yemen'de ise 12 kişi daha hayatını kaybetti.
12.03.2021Dünya
Arap koalisyonu: Yemen'de Husilere ait hava savunma sistemi imha edildi
Arap koalisyonu: Yemen'de Husilere ait hava savunma sistemi imha edildiSuudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Yemen'in doğusundaki Marib vilayetinde İran destekli Husilere ait hava savunma sistemleri ile yabancı uzmanların bulunduğu bir merkezin imha edildiğini duyurdu.
12.03.2021Dünya
Husiler: Sana'daki gözaltı merkezindeki yangında 43 göçmen öldü
Husiler: Sana'daki gözaltı merkezindeki yangında 43 göçmen öldüYemen'deki İran destekli Husiler, kontrol altında tuttukları başkent Sana'da göçmenlerin bulunduğu gözaltı merkezinde 7 Mart'ta çıkan yangında 43 Etiyopyalının hayatını kaybettiğini duyurdu.
12.03.2021Dünya
Yemen'deki Husiler yeni silahlarını tanıttı
Yemen'deki Husiler yeni silahlarını tanıttıYemen'deki Husiler, yeni balistik füzeler, insansız hava araçları (İHA) ve deniz mayınlarını gösterdi.
11.03.2021Dünya
Yemen'de Husiler Marib kentindeki sivil yerleşimi füzeyle hedef aldı
Yemen'de Husiler Marib kentindeki sivil yerleşimi füzeyle hedef aldıYemen'de İran destekli Husiler, ülkenin doğusundaki Marib kentinde bir yerleşim birimine balistik füze fırlattı.
11.03.2021Dünya
Yemen ordusu, Taiz'in batısındaki stratejik iki noktada kontrolü sağladı
Yemen ordusu, Taiz'in batısındaki stratejik iki noktada kontrolü sağladıYemen ordusunun, İran destekli Husilerle Taiz kentinin batısında çıkan çatışmalar sonucu stratejik noktalarda kontrolü sağlayarak, önemli bir ilerleme kaydettiği bildirildi.
11.03.2021Dünya
Yemen'de esir takası kapsamında Husilerden 5 kişi serbest bırakıldı
Yemen'de esir takası kapsamında Husilerden 5 kişi serbest bırakıldıYemen'in doğusundaki Marib kentinde, hükümet güçleri ile Husiler arasındaki esir takasında 5 Husi milisin serbest bırakıldığı bildirildi.
9.03.2021Dünya
AB, Husilerin Suudi Arabistan'a saldırılarını kınadı
AB, Husilerin Suudi Arabistan'a saldırılarını kınadıAvrupa Birliği (AB), Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a düzenlediği saldırıları kınadı.
8.03.2021Dünya
Arap koalisyonu: Husilerin kullandığı füzeler ve İHA'lar İran yapımı
Arap koalisyonu: Husilerin kullandığı füzeler ve İHA'lar İran yapımıSuudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonunun sözcüsü Turki el-Maliki, Yemen'deki Husi milislerin kullandığı füzeler ve insansız hava araçlarının (İHA) İran yapımı olduğunu belirterek, bunlara "ağır darbelerle" karşılık vereceklerini söyledi.
8.03.2021Dünya
Pentagon, İran destekli Husilerin Suudi Arabistan saldırılarını kınadı
Pentagon, İran destekli Husilerin Suudi Arabistan saldırılarını kınadıABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Suudi Arabistan'ın petrol şirketi Aramco'nun tesislerinin de aralarında bulunduğu birçok noktaya Yemen üzerinden saldırı düzenlenmesini kınadıklarını bildirdi.
8.03.2021Dünya
ABD: Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırıları kabul edilemez
ABD: Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırıları kabul edilemezBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırılarının artmasına ilişkin, "Bu saldırılar kabul edilemez ve tehlikelidir, masum sivillerin ve bölgedeki ABD'lilerin de hayatını tehlikeye atmaktadır." yorumunda bulundu.
8.03.2021Dünya
Son dakika... Gözler oraya çevrildi! Petrol tesislerine füze saldırısı...
Son dakika... Gözler oraya çevrildi! Petrol tesislerine füze saldırısı...Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, 6 yılı aşkın süredir İran destekli Husilerin kontrolünde bulunan Yemen'in başkenti Sana'ya hava saldırısı düzenledi. Yemen'deki Husiler ise, Suudi Arabistan'daki bazı hassas noktaları balistik füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) hedef aldıklarını açıkladı.
7.03.2021Dünya
Yemen'deki Husiler: Suudi Arabistan'daki bazı hassas noktaları vurduk
Yemen'deki Husiler: Suudi Arabistan'daki bazı hassas noktaları vurdukYemen'deki İran destekli Husiler, Suudi Arabistan'daki bazı hassas noktaları balistik füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) hedef aldıklarını açıkladı.
7.03.2021Dünya
ABD muhtemel saldırılara karşı Suudi Arabistan'daki vatandaşlarını uyardı!
ABD muhtemel saldırılara karşı Suudi Arabistan'daki vatandaşlarını uyardı!ABD'nin Riyad Büyükelçiliği, Yemen'deki İran destekli Husilerin muhtemel füze saldırılarına karşı Suudi Arabistan'daki vatandaşlarına uyarıda bulundu.
7.03.2021Dünya
Husilerin Yemen'den gönderdiği dronelar Suudi Arabistan'da düşürüldü
Husilerin Yemen'den gönderdiği dronelar Suudi Arabistan'da düşürüldüYemen hükümetine destek veren Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, İran destekli Husi milislerin Suudi Arabistan'a gönderdiği patlayıcı yüklü 5 insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini açıkladı.
7.03.2021Dünya
Yemen hükümetine bağlı güçler, Marib'e destek gönderdi
Yemen hükümetine bağlı güçler, Marib'e destek gönderdiYemen'in güneyindeki Lahic kentindeki meşru hükümete bağlı Tur el-Baha Mihveri Komutanlığı, haftalardır İran destekli Husilerin saldırılarına maruz kalan Marib'deki cepheleri yeni bir askeri sınıfla güçlendirdiğini duyurdu.
6.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

husiyemensuudi arabistanabdiran

Husi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.