İha

İha

Son dakika İHA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İHA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İHA haber sayfamızda...

İha

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.182 iha haberi bulunmuştur.
SSB Başkanı Demir: Savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştı
SSB Başkanı Demir: Savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ciromuz 10 milyar dolarları aştı, ihracatımız 3 milyar dolarları aştı." dedi.
12.06.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir: İHA'larımız, SİHA'larımız herkesin dilinde
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir: İHA'larımız, SİHA'larımız herkesin dilindeCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ciromuz 10 milyar dolarları aştı, ihracatımız 3 milyar dolarları aştı." dedi.
11.06.2021Ekonomi
TGC'nin başarı ödülleri sahiplerine verildi
TGC'nin başarı ödülleri sahiplerine verildiTürkiye Gazeteciler Cemiyeti 'nin (TGC'), 'Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerine verildi. 'Refakatçi Borsası' haberiyle 'Toplum Dalı'nda ödüle layık bulunan DHA muhabirleri Gülseli Kenarlı ve Akif Özdemir ile kameraman Harun Uyanık da ödüllerini aldı.
11.06.2021Gündem
Yemen'deki Husiler'den Marib'e füze saldırısı! Ölü ve yaralılar var...
Yemen'deki Husiler'den Marib'e füze saldırısı! Ölü ve yaralılar var...Yemen'de İran destekli Husilerin ülkenin doğusundaki Marib kentine 2 balistik füze ve 2 insansız hava aracıyla (İHA) düzenlediği saldırıda 8 sivil öldü, aralarında kadınların da olduğu 27 kişi yaralandı.
10.06.2021Dünya
Son dakika haberi: 'Sır değil' deyip açıkladı! Dünya 'SİHA' satışını konuşuyor!
Son dakika haberi: 'Sır değil' deyip açıkladı! Dünya 'SİHA' satışını konuşuyor!Son dakika haberlere göre, NATO ülkelerine sattığımız SİHA'larla ilgili gelişmeler hız kesmiyor. Polonya Savunma Bakanı’nın 'F-35 ve diğer sistemlerle uyumlu çalışacak' cümlesini değerlendiren uzmanlar, "SİHA'ların F-16'sı Türk SİHA'ları olabilir" metaforuyla süreci anlatıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
10.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: ABD köprüleri atıyor! Türk F-35'leri Yunanistan'a...
Son dakika haberi: ABD köprüleri atıyor! Türk F-35'leri Yunanistan'a...Doğu Akdeniz'de fay hatlarını yerinden oynatacak haber Washington'dan geldi, Türkiye karşıtı skandal adımı Yunan medyası 'ABD'den sesli mesaj' başlıklarıyla duyurdu.
10.06.2021Dünya
Orman yangınlarıyla mücadelede İHA atağı
Orman yangınlarıyla mücadelede İHA atağıTarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğünün yangın söndürme filosunda geçen yıldan itibaren kullanılmaya başlanan insansız hava araçlarının (İHA) hem sayısı hem de etkinliği artırılıyor.
10.06.2021Teknoloji
Türkiye'nin savunma sanayii için 'dev adım'
Türkiye'nin savunma sanayii için 'dev adım'Türkiye savunma sanayii için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Özellikle SİHA ve İHA ile dünyanın konuştuğu Türkiye için yeni bir sayfa daha açılıyor. Pek çok projeyle dünyaya açılan Türkiye dev adım ile yepyeni çalışmalara girişiyor.
10.06.2021Teknoloji
Bakan Akar'dan önemli mesajlar! 'Yerli savunma sanayisi' vurgusu
Bakan Akar'dan önemli mesajlar! 'Yerli savunma sanayisi' vurgusuMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara ve operasyonel üstünlüğe ulaşmıştır." dedi.
9.06.2021Siyaset
Dünya F-35'leri değil Türk İHA'larını konuşacak
Dünya F-35'leri değil Türk İHA'larını konuşacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin savaşan insansız hava aracı (İHA) teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri olduğunu belirterek, "Biz savaşan İHA'larımızı piyasaya çıkardığımızda emin olun dünya F-35’leri değil Türkiye’nin geliştirdiği savaşan İHA'ları konuşacak." dedi.
9.06.2021Teknoloji
Tarımda kullanılacak İHA'lar ruhsatlanacak
Tarımda kullanılacak İHA'lar ruhsatlanacakTarımda zirai mücadele amacıyla bitki koruma ürünü uygulamalarında kullanılabilecek insansız hava araçları (İHA), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılacak.
9.06.2021Teknoloji
Drone Ehliyeti Nasıl Alınır? Drone Ehliyeti Kimler Alabilir?
Drone Ehliyeti Nasıl Alınır? Drone Ehliyeti Kimler Alabilir?Drone, bir hava aracıdır. Dünyada ilk dronelar daha 1916 askeri amaçlı olarak geliştirilmiştir. Mazisi oldukça eski olan droneler uzaktan kumanda ile kontrol edilerek yönetilmektedir. Son yıllarda sık sık karşılaşılan dronelar, insansız hava araçlarıdır. İşte, drone ehliyeti nasıl alınır, kimler alabilir tüm detayları ile derledik.
9.06.2021Eğitim
Son dakika... Yunan Bakan itiraf etti! 'Türkiye dengeleri değiştirebilir, endişeliyiz...'
Son dakika... Yunan Bakan itiraf etti! 'Türkiye dengeleri değiştirebilir, endişeliyiz...'Son dakika haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı malumu ilam ederek Türkiye'nin gelişmiş sistemlerinin kendileri için korkutucu olduğunu söyledi. Yunan Bakan Dendias, ülkesi için 'acı itiraf' niteliğinde açıklamalar yaptı. Öte yandan Türkiye'nin yaptığı yeni anlaşma da 'Tehlikeli gelişme' başlığıyla duyuruldu ve "Türkiye bize yeni cephe açıyor" ifadesine yer verildi.
8.06.2021Dünya
Son dakika haberi: ABD F-15'leriyle Türkiye'ye meydan okudular!
Son dakika haberi: ABD F-15'leriyle Türkiye'ye meydan okudular!Amerikan savaş uçaklarının arkasına sığınan Yunanistan, silahlandırdığı adaların üstünde büyük bir provokasyona girişti. Yerel medya, Kos ve Midilli adalarından geçen F-15'lerle Washington'ın Ankara'ya açık bir mesaj verdiğini yazdı.
8.06.2021Dünya
İHA motorunun testleri başarıyla tamamlandı
İHA motorunun testleri başarıyla tamamlandıBilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden (BŞEÜ) bir grup akademisyen ve öğrenci tarafından yerli imkanlarla üretilen ve testleri başarıyla tamamlanan insansız hava aracı (İHA) için patent başvurusunda bulunuldu.
8.06.2021Teknoloji
Son dakika! 168 ton toz esrar elde edilebilecek kenevir yakalandı
Son dakika! 168 ton toz esrar elde edilebilecek kenevir yakalandıGelen bir son dakika haberine göre; Diyarbakır’da 168 ton toz esrar elde edilebilecek 7 milyon 270 bin 752 kök kenevir bitkisi, narko terör operasyonu ile ele geçirildi
8.06.2021Gündem
Son dakika: Yabancılardan Türkiye'nin ilk uçan arabasına büyük ilgi!
Son dakika: Yabancılardan Türkiye'nin ilk uçan arabasına büyük ilgi!Son dakika haberlere göre, Türkiye'nin millî imkânlarla ürettiği İHA ve SİHA'lara dünya çapında ilgi giderek artıyor. Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks, "Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri"ni ziyaret etti.  Bakan, ziyaretinde Türkiye'nin ilk uçan arabasını ilgiyle inceledi. İşte son dakika detaylar...
7.06.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye altüst etti! İşte teklif veren ülkeler...
Son dakika: Türkiye altüst etti! İşte teklif veren ülkeler...Son dakika haberlere göre, Türkiye'ye karşı deniz filosunu yenilemeye hazırlanan Yunanistan'a teklif veren ülkeler belli oldu, Doğu Akdeniz'deki silahlanma yarışında yeni adım atılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Dünya
Bakan Yardımcısı Nebati'den büyüme açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Türkiye'nin birinci çeyrekte yüzde 7 büyüdüğünü anımsatarak "Peki bu büyüme devam edecek mi? Edeceği malum, ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyrekte de büyümeye devam edecek." dedi.
5.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi... En çarpıcı yorum: Kalaşnikof gibi!
Son dakika haberi... En çarpıcı yorum: Kalaşnikof gibi!44 gün süren İkinci Karabağ Savaşı sırasında gösterdiği etkili performans sonrası Batı basınının Türk SİHA’larına ilgisi sürüyor. Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, “Türkiye’nin düşük maliyetli silahlı drone'ları (SİHA) savaş alanlarını yeniden şekillendirdi” başlığıyla verdiği haberinde, Türk SİHA’larının savaş alanlarındaki başarılarına dikkat çekti.
5.06.2021Gündem
‘Oyun değiştirici’
‘Oyun değiştirici’Wall Street Journal’da yayımlanan haberde, Türkiye’de üretilen düşük maliyetli silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Suriye, Libya ve Azerbaycan’daki savaşlarda “oyun değiştirici” olduğuna değinildi
5.06.2021Dünya
Son dakika haber... İsrail Heron'u Türkiye sınırında! Yunanistan çıldırdı
Son dakika haber... İsrail Heron'u Türkiye sınırında! Yunanistan çıldırdıEge Denizi'nin ortasındaki İskiri Adası'na kurulan üsten havalanan SİHA'lar, Türk kıyılarını gözetledi. Atina yönetimi İsrail'e iki drone için üç yıllığına 39 milyon euro ödeyecek.
4.06.2021Dünya
Son dakika: AK Parti'den müzisyenlere destek açıklaması: Daha fazlası için gayret ediyoruz
Son dakika: AK Parti'den müzisyenlere destek açıklaması: Daha fazlası için gayret ediyoruzSon dakika haberine göre, AK Parti MKYK toplantısına ilişkin Sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Sözcü Çelik, "Müzisyen arkadaşlarımıza seslerini duyduğumuzu söylemek isterim. Müzik susmasın sloganı ile destekler müzisyen arkadaşlarımıza ulaştırılıyor. Daha fazlası için gayret ediyoruz" ifadelerini kullandı. Çelik Marmara'yı etkisi altına alan 'deniz salyası'na ilişkin de bilgiler paylaştı. İşte detaylar...
3.06.2021Siyaset
Bir ülke daha Türkiye'yi seçti! İlk kez tanıtılacak
Bir ülke daha Türkiye'yi seçti! İlk kez tanıtılacakTürk savunma sanayisinin ihtiyaçları için 60'a yakın proje yürüten Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), farklı tipteki insansız hava araçlarıyla (İHA) kullanılmak üzere geliştirdiği Bozok ve Togan'ı seri üretime hazır hale getirdi. Öte yandan Türk savunma sanayisindeki zırhlı kara aracı üreticilerinin son dönemde Afrika'da kazandıkları ihalelere Kenya'da 118 araçlık bir yenisi eklendi. İşte detaylar...
3.06.2021Teknoloji
Son dakika: Türkiye çıldırttı! Yunan basını 'işgal' başlıklarıyla manşetlerde
Son dakika: Türkiye çıldırttı! Yunan basını 'işgal' başlıklarıyla manşetlerdeSon dakika haberlere göre, Türkiye SİHA'larla ilgili flaş bir karar aldı. Karar Yunanistan'da büyük ses getirdi ve Yunan basını 'işgal' başlıklarıyla manşetlere çıktı. İşte Türkiye'nin 20 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı törenle hayata geçireceği kararın son dakika tüm detayları...
3.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ihasihaTürkiyeLibyaBayraktar TB2

İha ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.