Geri Dön
DünyaYeniden ‘arkadaş’ oldular!

Yeniden ‘arkadaş’ oldular!

Avustralya’da tartışma yaratan sosyal medya düzenlemesinin ardından, haber paylaşılmasını yasaklayan Facebook geri adım attı.

Yeniden ‘arkadaş’ oldular!

Avustralya, sosyal medya platformu Facebook’un ülkedeki kullanıcıların haber paylaşma yasağını kaldırma kararı aldığını duyurdu. Maliye Bakanı Josh Frydenberg ve İletişim Bakanı Paul Fletcher imzalı ortak yazılı açıklamada, teknoloji devlerinin kullandığı içerikler için haber kaynaklarına ödeme yapmasına ilişkin yasal düzenlemede değişiklik konusunda Facebook ve Google ile anlaşmaya varıldığı belirtildi. Facebook’un gelecek günlerde Avustralya’da haber sayfalarını geri yüklemeyi planladığını bildirilirken, Frydenberg, gelişmeyi “Facebook, Avustralya ile yeniden arkadaş oldu” sözleriyle duyurdu.

Tasarıda değişiklik


Facebook ise yaptığı açıklamada, Avustralya hükümetinin bazı değişiklikleri yapmayı kabul etmesi ve endişelerin giderileceğini garanti etmesinden memnun olduklarını ifade etti. Şirketin küresel haber ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Campbell Brown, “Küçük ve yerel yayıncılar dahil, destekleyeceğimiz yayın kuruluşlarını bizim seçmemizi öngören bir anlaşmaya vardık” dedi. Yapılan değişikliklerin Facebook’un medya şirketlerine karşı elini güçlendirdiği ifade ediliyor.

Daha önce Google da, aralarında Nine Entertainment, Seven West Media ve Rupert Murdoch’a ait News Corporation’ın da bulunduğu Avustralya merkezli yayıncılarla bir dizi anlaşma imzalamıştı. Geçen hafta Meclis’in alt kanadından onay alarak Senato’ya gelen yasa tasarısı, emsal oluşturma potansiyeli nedeniyle tüm dünyada yakından izleniyordu.

İzmir'de kadın yolcu taksiyi kaçırdı, diğer taksiler kovaladıİzmir'de kaçırdığı taksiyle yayaya çarpan kadın, diğer taksilerin kovalamacası sonucu yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin taksiye binerek kaçırma anları, durağın güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet