Tasarı

Tasarı

Son dakika tasarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tasarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tasarı haber sayfamızda...

Tasarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.656 tasari haberi bulunmuştur.
Şifreli mesajlar bile okunacak! İtirazlar yükseldi
Şifreli mesajlar bile okunacak! İtirazlar yükseldiWhatsApp, pek çok tartışmaya sahne olan uygulamalardan biri. Özellikle gizlilik sözleşmesi gereği kullanıcılara dayatması, milyonlarca kişiyi başka uygulamalara kaçırmıştı. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp ve benzeri uygulamalardan yapılan şifreli yazışmalar okunacak!
11.06.2021Teknoloji
‘F-35’ler Yunanistan’a verilsin’
‘F-35’ler Yunanistan’a verilsin’ABD’li Senatörler Bob Menendez ve Marco Rubio, Senato’ya sundukları “ABD-Yunanistan savunma iş birliği” tasarısında, Türkiye için üretilen F-35 uçaklarının Atina yönetimine verilmesini önerdi. Söz konusu tasarı, ABD’nin Yunan askeri modernizasyonuna desteğini artırmayı ve Kıbrıs, Yunanistan, İsrail ile ortak askeri çalışmaları teşvik ediyor. Menendez ve Rubio imzasını taşıyan tasarı, Washington ve Atina arasındaki askeri işbirliğini daha da artırmayı hedefliyor.
11.06.2021Dünya
ABD'nin Çin'e karşı teknoloji mücadelesi sürüyor
ABD'nin Çin'e karşı teknoloji mücadelesi sürüyorABD ve Çin arasında özellikle teknolojik tarafta bir rekabet var. Bu rekabeti farklı bir boyuta taşıyan ABD Senatosu, Çin ile rekabetinde ABD'nin teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına önemli katkı sağlaması beklenen kapsamlı yasa tasarısını kabul etti.
9.06.2021Teknoloji
ABD Senatosu onayladı! Çin ile yeni rekabet
ABD Senatosu onayladı! Çin ile yeni rekabetABD Senatosu, Çin ile rekabetinde ABD'nin teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına önemli katkı sağlaması beklenen kapsamlı yasa tasarısını kabul etti.
9.06.2021Ekonomi
Vergi affı gelenek oldu
Vergi affı gelenek olduCHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM’de kabul edilen vergi borçlarını, cezalarını kapsayan ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi’yle, AKP’nin vergi affını gelenekselleştirdiğini, vergi adaletinin ortadan kalktığını dile getirdi.
5.06.2021Ege
Son dakika... Hamas: İsrail ihlalleri için komisyon kurulması doğru bir adım!
Son dakika... Hamas: İsrail ihlalleri için komisyon kurulması doğru bir adım!Hamas, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinin, İsrail'in insan hakları ihlallerini soruşturmak üzere acilen bağımsız uluslararası soruşturma komisyonu kurulmasını içeren kararı kabul etmesini "doğru bir adım olarak" nitelendirdi.
27.05.2021Dünya
Filistin, İsrail'in insan hakları ihlallerini için komisyon kurulmasından memnun
Filistin, İsrail'in insan hakları ihlallerini için komisyon kurulmasından memnunFilistin, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinin, İsrail'in insan hakları ihlallerini soruşturmak üzere acilen bağımsız uluslararası soruşturma komisyonu kurulmasını içeren kararı kabul etmesini memnuniyetle karşıladı.
27.05.2021Dünya
Son dakika: Kritik tasarı İsrail'in çabalarına rağmen kabul edildi!
Son dakika: Kritik tasarı İsrail'in çabalarına rağmen kabul edildi!Gelen son dakika; 74. Dünya Sağlık Asamblesi'nde, Türkiye'nin de destek verdiği işgal altındaki Filistin topraklarındaki sağlık koşullarına ilişkin karar tasarısı, İsrail'in aleyhte çabalarına rağmen kabul edildi.
26.05.2021Dünya
Son dakika... Partisinden Biden'a 'Filistin' çağrısı!
Son dakika... Partisinden Biden'a 'Filistin' çağrısı!ABD'de 500'den fazla Demokrat Partili, Başkan Joe Biden'a mektup göndererek Filistinlilerin haklarının korunması ve İsrail'in ihlallerinden sorumlu tutulması için daha fazla adım atması çağrısında bulundu.
24.05.2021Dünya
Netanyahu'nun yeniden başbakan olmasını önlemek için yasa tasarısı
Netanyahu'nun yeniden başbakan olmasını önlemek için yasa tasarısıİsrail'de Binyamin Netanyahu'nun koalisyon hükümetini kurarak yeniden başbakanlık koltuğuna oturmasını engelleyecek yasa tasarısının yarın Mecliste oylanacağı bildirildi.
23.05.2021Dünya
AP'den AB ve Çin'e kötü haber! Onaylanmayacak
AP'den AB ve Çin'e kötü haber! OnaylanmayacakAvrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, üyelerine yaptırım uygulayan Çin ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki yatırım anlaşmasını onaylamayacaklarını bildirdi.
20.05.2021Ekonomi
ABD'li Senatör, İsrail'e silah satışının durdurulması için yasa tasarısı hazırladı
ABD'li Senatör, İsrail'e silah satışının durdurulması için yasa tasarısı hazırladıABD'de Bağımsız Vermont Senatörü Bernie Sanders'ın, Joe Biden yönetiminin onay verdiği İsrail'e 735 milyon dolarlık silah satışının durdurulması için yasa tasarısı hazırladığı bildirildi.
20.05.2021Dünya
Asyalılara nefret suçu tasarısı ABD Temsilciler Meclisi'nden geçti
Asyalılara nefret suçu tasarısı ABD Temsilciler Meclisi'nden geçtiABD Temsilciler Meclisi, Asya ve Pasifik Adaları kökenli kişileri hedef alan nefret suçlarının önlenmesine ilişkin tasarıyı onayladı.
19.05.2021Dünya
Son dakika: Trafik sigortasında değişiklik yolda! Yeni düzenleme...
Son dakika: Trafik sigortasında değişiklik yolda! Yeni düzenleme...Son dakika haberine göre trafik sigortasında yeni düzenlemeye gidiliyor. Yasa çıkarsa, sigortadan ödenen tazminatlar standart hale gelecek. Böylece farklı tazminatlar ödenmeyecek, hasar aracılarına gerek kalmayacak, tüketici mağdur olmayacak. Tasarı ile başka değişiklikler de yapılacak. İşte detaylar...
17.05.2021Ekonomi
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş olduMeclis raporunda, Ermenilerin soykırım iddialarını duyurmak için 1980’li yıllarda Türk diplomatlarına yönelik kanlı eylemlerini, siyasal kampanyaya kaydırdıkları tespitine yer verildi
16.05.2021Gündem
İlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesi
İlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesiFransa’da sağlık acil durumunun sonlanması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) "sağlık kartı" uygulamasını içeren tasarı Ulusal Meclisten geçti.
12.05.2021Dünya
Son Dakika! Türkiye'den Biden'a tarihi çağrı! Bugüne kadar sadece bir ABD başkanı söylemişti
Son Dakika! Türkiye'den Biden'a tarihi çağrı! Bugüne kadar sadece bir ABD başkanı söylemiştiABD basını, Başkan Joe Biden’ın 1915 olaylarının anma günü olan 24 Nisan’daki açıklamasında ‘soykırım’ ifadesini kullanacağını iddia etti. Biden’ın, son dakikada fikrini değiştirme ihtimali de var.
23.04.2021Dünya
ABD'nin Riyad'a silah satışını kısıtlayan tasarıya onay
ABD'nin Riyad'a silah satışını kısıtlayan tasarıya onayABD Temsilciler Meclisi, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi dolayısıyla ABD'nin Suudi Arabistan'a silah satmasını sınırlandıran bir yasa tasarısını kabul etti.
22.04.2021Dünya
ABD Temsilciler Meclisi kritik tasarıyı onayladı
ABD Temsilciler Meclisi kritik tasarıyı onayladıABD Temsilciler Meclisi, başkanın, göçmenlere yönelik dini ayrımcılık sayılabilecek vize kısıtlaması getirmesini engelleyen bir yasa tasarısını kabul etti.
21.04.2021Dünya
Öldürülen iş insanının ailesinin avukatı: Cinayet gasp amacıyla işlendi
Öldürülen iş insanının ailesinin avukatı: Cinayet gasp amacıyla işlendiAntalya’nın Korkuteli ilçesinde, alacak -verecek meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen tartışmada Harun Algül'ü (36) öldürdüğü iddiasıyla ömür boyu hapis istemiyle tutuklu yargılanan Serdar Can'ın, cinayeti gasp amacıyla işlediği iddia edildi.
15.04.2021Gündem
Son dakika... Fransa'da Senato'da "ayrılıkçı" yasa tasarısı kabul edildi!
Son dakika... Fransa'da Senato'da "ayrılıkçı" yasa tasarısı kabul edildi!Fransız Senatosu, Müslümanları hedef aldığı gerekçesiyle eleştirilen "ayrılıkçı" yasa tasarısını onayladı. Senato'da yapılan oylamada tasarı 109 "hayır" oyuna karşı 208 "evet" oyuyla kabul edildi. Tasarı, Ulusal Meclis'te ikinci kez oylanacak.
12.04.2021Dünya
Kırgızistan referanduma gidiyor
Kırgızistan referanduma gidiyorOrta Asya ülkesi, yönetimde köklü değişimi öngören yeni Anayasa taslağını oylamak ve yerel meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek. Anayasada yapılan yönetim değişikliğiyle tavsiye kararı alabilecek "Halk Kurultayı" adlı yeni bir organ oluşturulacak. Başbakanlık makamı kaldırılacak ve bunun yerine Bakanlar Kurulu Başkanı ve Devlet Sekreteri makamı da şekillendirilecek.
10.04.2021Dünya
Son dakika - Maracana Stadı'na Pele'nin adı verilmeyecek
Son dakika - Maracana Stadı'na Pele'nin adı verilmeyecekBrezilya'daki dünyaca ünlü Maracana Stadı'na 80 yaşındaki futbol efsanesi Pele'nin adının verilmesine yönelik tasarı reddedildi.
8.04.2021Futbol
Son dakika: 4 önemli destek! İki ay için 3 bin lira alacaklar
Son dakika: 4 önemli destek! İki ay için 3 bin lira alacaklarGelen son dakika haberine göre; pandemiden etkilenen esnafa ve yeme içme sektöründeki restoran ve kafelere yapılan desteklere yenisi eklendi. Meclis’e sunulan tasarı ile ücretsiz izindeki çalışanlar, 2 ay içinde 3 bin TL alacaklar. İşte 4 önemli desteği detayları...
4.04.2021Ekonomi
Fransız Senatör Benbassa'dan "ayrılıkçı" yasa tasarısına tepki
Fransız Senatör Benbassa'dan "ayrılıkçı" yasa tasarısına tepkiFransız Senatör Esther Benbassa, Senato'da görüşülen "ayrılıkçı" yasa tasarısının, "Müslümanlara karşı şiddetli saldırı" olduğunu belirtti
2.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDisrailfilistintasarıfransa

Tasarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.