Geri Dön

İnciraltı’na bakanlık talimatı

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İnciraltı’nın sağlık turizmine kazandırılması için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la görüştüklerini söyledi

İnciraltı’na bakanlık talimatı

İzmir Ticaret Odası (İTO) ekim ayı olağan meclis toplantısını Meclis Başkanı Selami Özpoyraz başkanlığında gerçekleştirdi. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yaptıkları ziyaretten bahsetti. Üyelerin sorunlarını doğrudan Bakan Ersoy’a ilettiklerini anlatan Özgener, “Sayın Bakanımız konuyla ilgili ‘Bakanlıkça neler yapılabilir?’ konusunda bürokratlarına çalışma yapılması talimatını verdi. Bizde konuyu yakından takip ediyor olacağız” dedi. İnciraltı’nın sağlık turizmine kazandırılmasının kent için son derece önemli olduğuna dikkat çektiklerini söyledi. Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Girişimcilik Merkezi projemizi de çok önemsiyoruz. Merkezimiz aynı zamanda yenilikçi fikirlerini hayata geçirecek gençlerin sırtını dayayacağı bir ‘cesaret merkezi’ de olacak. Sınırlarımızı da geniş tutuyoruz, Akdeniz’in girişimcilik merkezi olmak istiyoruz.”

İhracat çağrısı

Çin’e yatırım atağında bulunacaklarını belirten İTO Başkanı Mahmut Özgener, “ABD’nin Çin’e yönelik ithalat vergilerini 2019 yılında daha da yükselteceğini duyurması, Çin’in de karşı atağa geçmesi, aylardır süregelen ticaret savaşlarının tuzu biberi oldu. ABD ile yaşamakta olduğu gerginlik de fırsat olabilir. Çin’e ihracatımızı artırmanın tam zamanı” dedi.

Kartal'da uyuşturucu operasyonu! 1 kişi tutuklandıİstanbul Kartal'da gençleri uyuşturucu kullanmaya teşvik ettiği ve uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen şahıs tutuklandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber