Mahmut Özgener

Mahmut Özgener

Türkiye İhracatçılar Meclisi Eski Başkan Vekili ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun eski başkanı.Ortaokulu İzmir Saint Joseph'de, liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama Bölümü'nden mezun oldu.Kariyeri 1987'den bu yana tütün sektöründe çalışmaktadır. 1999-2006 arasında Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2006'da Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkan Vekili olmuştur. 2008 yılına kadar Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği görevini de yürütmüştür.İngilizce ve Fransızca bilen Mahmut Özgener evli ve 2 çocuk babasıdır. Özgener ayrıca İzmir eski belediye başkanlarından Osman Kibar'ın torunudur.Futbol yöneticiliği kariyeri2004-2006 arasında Türkiye Futbol Federasyonu üyeliğine seçilen Mahmut Özgener, Altay Spor Kulübü'nde de 4 ayrı dönemde başkanlık yaptı. 5 Temmuz 2008 tarihinde TFF başkanı Hasan Doğan'ın kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi ile 6 Temmuz 2008 tarihinde vekaleten başkanlığa getirildi. 19 Ağustos 2008 tarihinde ise resmen başkanlığa seçilmiştir. 14 Haziran 2011 tarihinde TFF Başkanlığına tekrar aday olmayacağını açıkladı.

Mahmut Özgener

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.887 mahmut özgener haberi bulunmuştur.
Her takıma eşit davranıyoruz
Her takıma eşit davranıyoruzGöztepe’de 8 yıldır başkanvekilliği görevini sürdüren Talat Papatya, İzmir’i yıllar sonra Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde temsil eden ilk isim oldu,“Başarılı olup iz bırakmak istiyorum. Çok çalışıp elimizden geleni yapacağız” diye konuştu
10.08.2022Ege
Akyüz Ailesi’nin mutlu günü
Akyüz Ailesi’nin mutlu günüKarşıyaka’nın sevilen iş insanlarından Karşıyaka Müteahhit ve İş adamları Derneği (KAMİAD) Başkanı Ahmet Akyüz’ün oğlu Dr. Orhan Akyüz ile İrem Meran, Narlıdere Sahilevlerindeki Talles Park’ta düzenlenen görkemli bir düğünle dünya evine girdi.
9.08.2022Ege
İZTO’da seçim takvimi belirlendi
İZTO’da seçim takvimi belirlendiİzmir Ticaret Odası (İZTO) meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim, 3 Ekim 2022 Pazartesi günü, fuarizmir’de yapılacak.
9.08.2022Ege
Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandıBir süredir tedavi gördüğü akciğer kanseri nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybeden İzmir basının tanınan ismi, Göztepe'nin eski başkanlarından Hamdi Türkmen, son yolculuğuna uğurlandı.
8.08.2022Gündem
‘Birlikteliğimizle İzmir kazanıyor’
‘Birlikteliğimizle İzmir kazanıyor’Ekim ayındaki seçimde EBSO Başkanlığı için yeniden aday olan Ender Yorgancılar, “İş dünyasıyla, Valimizle, Büyükşehir Başkanımızla uyum içindeyiz. Birlikteliğimiz, İzmir’e güç veriyor” dedi
8.08.2022Ege
Başkent’ten iki projeye destek
Başkent’ten iki projeye destekİzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, İZTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Osman Öğmen ve İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Çakan’dan oluşan heyet, Kemalpaşa Lojistik Merkezi ve Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgeleri’yle ilgili gelişmeleri aktarmak ve İZTO üyelerinden gelen talepleri iletmek için Ankara’da iki önemli görüşme yaptı.
8.08.2022Ege
Övgü dolu sözler
Övgü dolu sözlerİzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, 26. Olağan Genel Kurul sonrası yeniden göreve seçilen İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’ya tebrik ziyaretinde bulundu.
29.07.2022Ege
İzmir ve sağlık ayrılmaz bütün
İzmir ve sağlık ayrılmaz bütünSağlığın kentin köklerinden geldiğini, akıllarda hep İzmir’de yaşama isteği olduğunu belirten Büyükşehir Başkanı Soyer, “Sağlık turizminde dünyanın önemli destinasyonlarından biri olmak için çalışmalıyız” dedi
30.06.2022Ege
Yazılım kariyeri isteyenlere fırsat
Yazılım kariyeri isteyenlere fırsatİzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yazılım ve kodlamada uzman gençleri ülkemize kazandırmak hedefiyle harekete geçti.
27.06.2022Ege
‘Lojistik merkezini çok önemsiyoruz’
‘Lojistik merkezini çok önemsiyoruz’83 kişilik heyetle Ankara’yı ziyaret eden İzmir iş dünyası, Ticaret Bakanı Muş’tan, Kemalpaşa Lojistik Merkezi çalışmalarının hızlanacağı sözünü aldı
27.06.2022Ege
Bakan Soylu: Suriye’de toplamda 240 bin evi yapıp tamamlayacağız
Bakan Soylu: Suriye’de toplamda 240 bin evi yapıp tamamlayacağızİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İdlib’de yapılan evlerin bu yılsonuna kadar tamamlanacağını belirterek, “Suriye’de toplamda 240 bin evi yapıp tamamlayacağız. Dönmeyi kabul ettikleri anda o evlerde yaşayacaklar. Belli bir süre yaşadıktan sonra o evler kendi evleri olacak. Biz İngiltere, Amerika, Hollanda değiliz. Biz 1960’a kadar insanları kategorize eden ve öldürmeyi kendine hak gören Belçika da değiliz. Gittiğimiz yeri sömürmek için değil ecdat yadigarını bırakmak için gideriz. Kimse endişe etmesin” dedi.
26.06.2022Gündem
Güzelbahçe’ye kampüs
Güzelbahçe’ye kampüsİzmir Ticaret Odası (İZTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın, kente dünya çapında, çevreci ve son teknolojiye sahip bir yerleşke kazandırmak hedefiyle başlattığı ‘Güzelbahçe Yerleşkesi Mimari Proje Tasarım Yarışması’ sonuçlandı.
24.06.2022Ege
Pandemi sınavını başarıyla atlattık
Pandemi sınavını başarıyla atlattıkİzmir iş dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Danışma Kurulu, derneğin dönem faaliyetleri, Türkiye’nin ve İzmir’in ekonomisi gündemiyle İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nide bir araya geldi.
21.06.2022Ege
Yorgancılar’dan yeşil ışık
Yorgancılar’dan yeşil ışıkGeçtiğimiz günlerde ‘Yeniden aday olmayacağım’ açıklaması yapan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar’a, olağan meclis toplantısında ‘Yeniden aday ol’ çağrısı geldi.
31.05.2022Ege
Okul öncesine akademik boyut
Okul öncesine akademik boyutİzmir Ekonomi Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Beyaz Köşk Uygulama Anaokulu, 2022-2023 öğretim yılı için kayıtlarını almaya başladı.
27.05.2022Ege
İzmir’e değer katanlara ödül
İzmir’e değer katanlara ödülBizimizmir Haber Portalı’nın 20’nci, Bizimizmir Magazin Dergisi’nin 6’ncı yaşı, Homeros Ödülleri’yle taçlandı.
23.05.2022Ege
Mustafa Denizli, Altaylı futbolcularla görüştü
Mustafa Denizli, Altaylı futbolcularla görüştüAltay’da başkanlığa hazırlanan kulübün efsane ismi Mustafa Denizli, tesislere gelerek futbolcularla görüşme yaptı.
18.05.2022Altay
Altay, Denizli’yi ikna etti
Altay, Denizli’yi ikna ettiSpor Toto Süper Lig’e veda edip yönetimsiz kalan Altay’ın yeni başkanı Türk futbolunun ve siyah beyazlı kulübün efsane ismi Mustafa Denizli oluyor.
17.05.2022Ege
Altay'da tarihi Mustafa Denizli kararı! Başkan oluyor
Altay'da tarihi Mustafa Denizli kararı! Başkan oluyorSpor Toto Süper Lig'e veda edip yönetimsiz kalan Altay'ın yeni başkanı Türk futbolunun ve siyah-beyazlı kulübün efsane ismi Mustafa Denizli oluyor.
16.05.2022Altay
Altay’da başkan arayışı
Altay’da başkan arayışıSüper Lig’e veda eden Altay, yeni başkanını belirlemekte sıkıntı yaşıyor.
10.05.2022Ege
Şansal Büyüka yazdı: Son çıkış
Şansal Büyüka yazdı: Son çıkışMilliyet Gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Spor Toto Süper Lig'de haftanın öne çıkan olaylarını 'Dobra Dobra'da yorumladı.
10.05.2022Süper Lig
Yeni fikirlerin merkezi İzQ
Yeni fikirlerin merkezi İzQİzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, başarı hikayeleriyle fark yaratanları, girişimcilikte yolun başındaki kişilerle bir araya getirmek amacıyla “İz Bırakanlar” serisini başlattı.
18.04.2022Ege
İlk gemi geldi!
İlk gemi geldi!Başkan Tunç Soyer ve İZTO Başkanı Özgener, 6 yıl aradan sonra İzmir’e gelen ilk turist kafilesini karşıladı, “34 kruvaziyer daha bekliyoruz” dedi
15.04.2022Ege
Son dakika: Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu istifa etti
Son dakika: Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu istifa ettiSezonun bitimine 7 maç kala kümede kalma mücadelesi veren Altay'da başkan Özgür Ekmekçioğlu görevini bıraktı. Yönetim kurulu, gerçekleştirdiği son toplantıda 21-28 Nisan’da yapılacak olan genel kurula kadar Başkan Vekili Levent Doğanoğlu’nun başkanlık görevini yerine getirmesine karar verdi.
7.04.2022Altay
Doğaltaş sahnede!
Doğaltaş sahnede!27. kez kapılarını açan ve 41 ülkeyi buluşturan MARBLE İzmir 2 milyar doları aşan doğaltaş ihracatının gücüne güç katacak.
30.03.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Mahmut Özgener ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.