İto

İto

Son dakika İTO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İTO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İTO haber sayfamızda...

İto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.105 ito haberi bulunmuştur.
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalı
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Aşılamanın hızlanması ve aşısızlara karşı caydırıcı önlemlerin kararlılıkla alınması çok önemli. Ancak bu süreçte kişisel verilerle ilgili olumsuzluklara yol açacak mevzuat ihlallerine de mahal verilmemeli.” ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi
İTO'dan 'ara eleman ücretlerini gözden geçirme' çağrısı!
İTO'dan 'ara eleman ücretlerini gözden geçirme' çağrısı!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, uzun zamandır ara eleman sıkıntısından bahsettiklerini belirterek, "Bu aynı zamanda bir ücretlendirme, maaş sıkıntısıdır. Evet, Türk iş dünyası nitelikli ara elemana ödediği ücretleri bu dönemde gözden geçirmek, tekrar değerlendirmek durumunda." dedi.
6.09.2021Ekonomi
Ağustosta en çok salatalığın fiyatı arttı
Ağustosta en çok salatalığın fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odasınca (İTO), kentte ağustosta fiyatı önceki aya göre en çok artan ürünün yüzde 49,48 ile salatalık, en fazla azalan ürünün ise yüzde 24,32 erik olduğu bildirildi.
2.09.2021Ekonomi
İTO Başkanı: İDTM'de yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor
İTO Başkanı: İDTM'de yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde (İDTM) yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor." ifadelerini kullandı.
14.08.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'den maske uyarısı
İTO Başkanı Avdagiç'den maske uyarısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ödenen onca bedele rağmen maskeye hala yeterince önem verilmediğini ifade ederek, "İş yerlerimiz, işletmelerimiz ve insanımız maske takmayanların ve maskesini burnunun altına tutanların ciddi tehdidi altında." dedi.
12.08.2021Ekonomi
İTO'dan yangında zarar gören vatandaşlara 4 milyon liralık destek
İTO'dan yangında zarar gören vatandaşlara 4 milyon liralık destekİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar için düzenlenen kampanyaya İTO olarak 4 milyon TL katkıda bulunduklarını duyurdu.
10.08.2021Ekonomi
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İTO'yu ziyaret etti
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İTO'yu ziyaret ettiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın İTO'yu ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Gündeme getirdiğiniz 2 devletli çözüm formülünün en doğru yol olduğu konusunda biz de sizi desteklemeye devam edeceğiz. Bunun başka bir çözüm yolunun olmadığını da tüm dünyaya duyurmak konusunda görev yaptığımız bütün yurt dışı kurumlarda gündeme getiriyoruz, gündeme getirmeye de devam edeceğiz" dedi.
3.08.2021Ekonomi
Temmuzda en çok ses ve görüntü sistemlerinin fiyatı arttı
Temmuzda en çok ses ve görüntü sistemlerinin fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odasınca (İTO), kentte temmuzda fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 18,77 ile ses ve görüntü sistemi olduğu bildirildi.
2.08.2021Ekonomi
Polimer atık ithalatının serbest bırakılmasına İTO'dan destek
Polimer atık ithalatının serbest bırakılmasına İTO'dan destekİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Otomotiv, tekstil, kimya ve gıda gibi birçok sektöre ham madde sağlayan polimer atık ithalatına getirilen yasağın ‘etkin denetim’le kaldırılması, Avrupa’nın en nitelikli plastik işleme kapasitesine sahip ülkemizin ihracatta önünü açmıştır. Bununla birlikte sanayici ithalatçıların, süreçleri hem mevzuat gerekliliklerine hem de kamuoyunun beklentilerine uygun yürüteceklerine şüphemiz yoktur." ifadelerini kullandı.
11.07.2021Ekonomi
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısı
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "16 aylık Kovid-19 süreci, gelecek 10 yılımızı değiştiriyor. Keskin bir ekonomik toparlanmanın yaşanacağı pandemi sonrası döneme hazırlık için topyekun bir planlamaya ihtiyaç var." dedi.
8.07.2021Ekonomi
Haziranda fiyatı en fazla azalan ve artan ürünler açıklandı
Haziranda fiyatı en fazla azalan ve artan ürünler açıklandıİstanbul Ticaret Odası (İTO), haziran ayında bir  önceki aya göre fiyatı en fazla artış gösteren ürünün yüzde 25,86 ile şehirler arası otobüs bileti ücretinin, fiyatı en fazla düşen ürünün ise yüzde 65,55 ile  karpuzun olduğunu bildirdi.
2.07.2021Ekonomi
İTO araştırmasına göre 'yatırım sezonu' başlıyor
İTO araştırmasına göre 'yatırım sezonu' başlıyorİstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yılın ilk yarısını kapsayan Pandemetre 2021 araştırmasına göre, sanayi üretimi, kapasite kullanımı, yatırım teşvik belgesi sayısı, güven endeksi ve ihracattaki artış, yeni yatırımlar için öncü sinyal verdi.
1.07.2021Uzmanpara
Avdagiç: Yeni nesil, sanayi kesiminde çalışmayı tercih etmiyor
Avdagiç: Yeni nesil, sanayi kesiminde çalışmayı tercih etmiyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, sanayinin hızlandığı bu dönemde iş gücü temininin, emtia bulmak kadar zor bir mesele haline geldiğini belirterek, "Yeni nesil, sanayi kesiminde çalışmayı tercih etmiyor. Gençlerimiz ne yazık ki mavi yaka işlere yeterince talip değiller. Sanayiyi yeni nesil için trend meslek yapmalıyız." dedi.
20.06.2021Ekonomi
BTM’den girişimcilere bu yılın ikinci çağrısı
BTM’den girişimcilere bu yılın ikinci çağrısıGirişimcileri müşteri ve yatırımcı ağlarıyla buluşturan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), yılın ikinci çağrı dönemini başlattı. Girişimciler www.btm.istanbul web adresinden 11 Temmuz’a kadar başvuru yapabilecek.
15.06.2021Kobi
İTO Başkanı: Hedefimiz AB'nin dünyadan yaptığı ithalatta ilk 3'e girmek
İTO Başkanı: Hedefimiz AB'nin dünyadan yaptığı ithalatta ilk 3'e girmekİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Türkiye ilk 3 ayda Avrupa Birliği'ne (AB) ihracatını yüzde 6,5 artırarak, AB'nin dünyadan en çok mal aldığı 6'ncı ülke oldu. Hedefimiz AB'nin dünyadan yaptığı ithalatta Çin ve ABD ile birlikte ilk 3 ülke arasına girmek." ifadesini kullandı.
11.06.2021Ekonomi
Prof. Dr. Doğan Kuban’a Jean Tschumi Mimari Yazın Ödülü
Prof. Dr. Doğan Kuban’a Jean Tschumi Mimari Yazın ÖdülüUluslararası Mimarlar Birliği (UIA) 2021 Altın Madalya ve Ödülleri kapsamında verilen Jean Tschumi Mimari Yazın Ödülü’nün sahibi Prof. Dr. Doğan Kuban oldu.
1.06.2021Mimarlık
İTO'dan normalleşme açıklaması
İTO'dan normalleşme açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, normalleşmenin ekonomiye adeta ilaç gibi geldiğini belirterek, "Kapalı kaldıkça kaybediyoruz, açıldıkça ekonominin çarkları da açılıyor. 1 Haziran; halkımıza da, işletmelerimize de yeni bir milat olsun. Bir daha kapanmamak için işletmelerimizin Kovid-19'la açık açık mücadele dönemi başladı." ifadelerini kullandı.
1.06.2021Uzmanpara
İTO'dan büyüme açıklaması
İTO'dan büyüme açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, üretim başta olmak üzere, hizmetlerden imalata kadar her kalemden destek alan yüzde 7’lik ilk çeyrek büyümesinin ekonominin tüm aktörlerine moral olduğunu belirterek, "Ana ihracat pazarımız AB ve gelişmiş ülkelerin PMI verilerindeki yüksek artış, ihracattaki yükseliş trendinin ve büyümemizin devam edeceğine işaret ediyor. Bu sanayicimizin makina ve teçhizat yatırımlarına devam etmesi için de en güçlü motivasyon kaynağı." ifadelerini kullandı.
31.05.2021Uzmanpara
İTO'dan KDV indirimi çağrısı
İTO'dan KDV indirimi çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeme-içme sektörü başta olmak üzere kısıtlamalardan etkilenen sektörlerde 31 Mayıs'ta sona erecek KDV indirimlerinin salgın bitene kadar uzatılmasının firmaları güçlü tutacağını söyledi.
27.05.2021Uzmanpara
İş dünyası Nefes Kredisi'ni olumlu karşıladı
İş dünyası Nefes Kredisi'ni olumlu karşıladıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Tüm nefes kredilerinde olduğu gibi bu kez de kredi mekanizmasına en büyük katkıyı İstanbul Ticaret Odası verecek.” ifadelerini kullandı.
26.05.2021Uzmanpara
İş dünyasından Nefes Kredisi yorumu
İş dünyasından Nefes Kredisi yorumuİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Tüm nefes kredilerinde olduğu gibi bu kez de kredi mekanizmasına en büyük katkıyı İstanbul Ticaret Odası verecek.” ifadelerini kullandı.
26.05.2021Ekonomi
Çağla Büyükakçay ve Altuğ Çelikbilek ikinci turda
Çağla Büyükakçay ve Altuğ Çelikbilek ikinci turdaFransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen yılın ikinci Grand Slam turnuvası Roland Garros'ta Türk tenisçiler Çağla Büyükakçay ve Altuğ Çelikbilek ikinci tura yükselirken, Cem İlkel ise turnuvaya ilk turda veda etti.
26.05.2021Tenis
Milli tenisçi Altuğ Çelikbilek, Fransa Açık Elemeleri'nde ikinci tura kaldı
Milli tenisçi Altuğ Çelikbilek, Fransa Açık Elemeleri'nde ikinci tura kaldıTeniste sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık Elemeleri'nde (Roland Garros) mücadele eden Altuğ Çelikbilek, ikinci tura yükseldi.
25.05.2021Tenis
Son dakika - Fransa Açık'ta Çağla Büyükakçay, elemelerde mücadele edecek
Son dakika - Fransa Açık'ta Çağla Büyükakçay, elemelerde mücadele edecekTeniste sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ın (Roland Garros) elemelerinde eşleşmeler belli oldu.
23.05.2021Tenis
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladı
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladıİstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “2024’te yapılacak Avrupa Spor Psikolojisi Kongresi’ni İstanbul’a getirmek istiyoruz. Yine 2025’te Avrupa Organ Nakli Derneği Kongresi’ne (ESOT) talibiz. 2026’da ise Uluslararası Parazitoloji Kongresi (ICOPA) ve Avrupa Osseointegrasyon Derneği Kongresi (EAO) de takibimizde." dedi.
6.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İTOŞekib Avdagiçİstanbul Ticaret Odasıtenisİstanbul

İto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.