İto

İto

Son dakika İTO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İTO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İTO haber sayfamızda...

İto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.082 ito haberi bulunmuştur.
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladı
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladıİstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “2024’te yapılacak Avrupa Spor Psikolojisi Kongresi’ni İstanbul’a getirmek istiyoruz. Yine 2025’te Avrupa Organ Nakli Derneği Kongresi’ne (ESOT) talibiz. 2026’da ise Uluslararası Parazitoloji Kongresi (ICOPA) ve Avrupa Osseointegrasyon Derneği Kongresi (EAO) de takibimizde." dedi.
6.05.2021Ekonomi
İTO'dan 100 milyar dolarlık iş birliği
İTO'dan 100 milyar dolarlık iş birliğiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Irak'ta ülkenin yeniden imarı için yaklaşık 100 milyar dolarlık projeler gerçekleştirilecek. Türk müteahhit sektörünün bu projelerden ciddi bir payı, Iraklı paydaşlarıyla birlikte alacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
4.05.2021Ekonomi
Avdagiç: İstatistik; iş adamının tutan eli, gören gözü gibidir
Avdagiç: İstatistik; iş adamının tutan eli, gören gözü gibidirİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, istatistiğin, iş adamının tutan eli, gören gözü gibi olduğunu belirterek, "Hızın ve dijitalleşmenin egemen olduğu günümüzde, küresel rekabette söz sahibi olmanın yolu ekonomik verileri doğru işleyip analiz etmeye, buradan sonuçlar ve politikalar üretme yeteneğine bağlıdır." dedi.
25.04.2021Ekonomi
KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkı
KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkıİstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk Telekom, KOBİ’lerin dijital dönüşümlerine liderlik etmek ve küresel rekabette avantaj elde etmelerini sağlamak için işbirliği yaptı. Bu kapsamda Türk Telekom, İTO’nun Avrupa Birliği destekli KOBİ’lerin dijitalleştirilmesi projesinin nihai ürünü olan ve dijitalkobim.org adresinden erişilebilen platformun stratejik ortağı oldu.
25.04.2021Ekonomi
Son dakika: İstanbul'da tüm mağaza ve dükkanların kapanma saati değişti
Son dakika: İstanbul'da tüm mağaza ve dükkanların kapanma saati değiştiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'da tüm mağaza ve dükkanların 17.30'da kapanacağını bildirdi.
16.04.2021Ekonomi
İTO Başkanı'ndan kur ve faiz açıklaması
İTO Başkanı'ndan kur ve faiz açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Ticari kredi faizleri 19 ayın ardından yeniden yüzde 21-23 bandına çıktı. Türkiye ekonomisinin potansiyeli, yüksek kur ya da yüksek faizden birini seçmeyi hak etmiyor. Hem yüksek kur hem de yüksek faizi birlikte yaşamayı ise hiç mi hiç hak etmiyor." dedi.
9.04.2021Uzmanpara
Martta en çok karnabaharın fiyatı arttı
Martta en çok karnabaharın fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odası'nca (İTO), kentte martta fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 35,76 ile karnabahar olduğu bildirildi.
2.04.2021Ekonomi
Japonya, Moğolistan karşısında gol olup yağdı: 14-0
Japonya, Moğolistan karşısında gol olup yağdı: 14-02022 Dünya Kupası Asya Elemeleri'nde Japonya, Moğolistan'a tarihi hezimet yaşattı. Japonya rakibini 14-0 yendi.
30.03.2021Dünya Kupası
İTO’dan ‘yemek teklifi’ var
İTO’dan ‘yemek teklifi’ varİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yemek kartı veren tüm yabancı firmaların, kurallara uymadan en az 5 milyon çalışanın ve tüccarın aleyhine bir süreci dayattıklarını belirterek, “Biz de diyoruz ki, günde 25 liradan ayda 625 lirayı o çalışanın yemek kartına değil, para kartına biz yatıracağız. İTO olarak hazırlıklarımızı yaptık, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bu radikal öneriyle gidiyoruz” dedi.
16.03.2021Ekonomi
İTO’dan yemek çeki bedeli için 'radikal teklif'
İTO’dan yemek çeki bedeli için 'radikal teklif'İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yemek kartı veren tüm yabancı firmaların, saygısız bir şekilde, kurallara uymadan en az 5 milyon çalışanın ve tüccarın aleyhine bir süreci dayattıklarını belirterek, "Böyle mi kardeşim, siz bunu bize dayatıyor musun? Biz de diyoruz ki, günde 25 liradan ayda 625 lirayı o çalışanın yemek kartına değil, para kartına biz yatıracağız. İTO olarak hazırlıklarımızı yaptık, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bu radikal öneriyle gidiyoruz." dedi.
15.03.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç "Ekonomi Reformlarını" değerlendirdi
İTO Başkanı Avdagiç "Ekonomi Reformlarını" değerlendirdiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Yeni normale reform aşısı, yerli ve yabancı yatırımcıya tedarikte Türkiye'yi işaret edecektir. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ve odağına yatırımın, üretimin, ihracatın ve istihdamın teşvik edilmesini koyan kapsamlı reformlar, sonuçları kısa vadeyi aşamayan faiz artışı gibi adımların çok ötesinde neticeler verecektir." değerlendirmesinde bulundu.
12.03.2021Ekonomi
İTO'dan 'kısa çalışma ödeneği' açıklaması
İTO'dan 'kısa çalışma ödeneği' açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, fesih yasağı ve nakdi ücret desteği uygulamalarının 2 ay süreyle uzatılması kararının, istihdam piyasasını rahatlattığını belirterek, "Burada üçlü koruma mekanizmasının en önemli halkası olan kısa çalışma ödeneğinin de 31 Mart’tan sonra devam etmesi, iş dünyamız ve milyonlarca çalışanımız için son derece önemlidir. İstihdamda üçlü koruma halkası kısa çalışma ödeneği ile tam olur.” dedi.
11.03.2021Ekonomi
Avdagiç: Restoranların dışı 'kırmızı' kaldıkça, içinin rengi fark etmez
Avdagiç: Restoranların dışı 'kırmızı' kaldıkça, içinin rengi fark etmezİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Restoranların dışındaki risk seviyesi adeta ‘kırmızı’ kaldıkça, içinin rengi turuncu, mavi, sarı olmuş fark etmez. Kovid’in yayılmasında tek sorumlu lokantalar ve kafeler olarak görüldüğü sürece, doğru adım atmış olmayız." değerlendirmesinde bulundu.
9.03.2021Ekonomi
İTO'dan İstanbullu firmalara "mavi kategori" çağrısı
İTO'dan İstanbullu firmalara "mavi kategori" çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni kontrollü normalleşme sürecine ilişkin İstanbullu firmalara yaptığı çağrıda, "İstanbullu firmalarımızı daha az kısıtlamaların olduğu mavi (düşük riskli) kategoriye geçmemizi sağlayacak şekilde, kurallara harfiyen uymaya, gerekli hassasiyeti göstermeye çağırıyorum. Hedefimiz mavi risk seviyesini yakalamak." ifadesini kullandı.
5.03.2021Ekonomi
Şubatta en çok salatalık fiyatı arttı
Şubatta en çok salatalık fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odası'nca (İTO), kentte şubatta fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 42,22 ile salatalık olduğu bildirildi.
2.03.2021Ekonomi
İTO'dan "1 Mart'ta kademeli normalleşme İstanbul'dan başlasın" önerisi
İTO'dan "1 Mart'ta kademeli normalleşme İstanbul'dan başlasın" önerisiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İstanbul'da restoran ve kafelerin de dahil olduğu hizmetler sektörüne verilecek en büyük teşvik, 1 Mart'ta kademeli normalleşmeye geçmek olacaktır." ifadelerini kullandı.
25.02.2021Ekonomi
İTO Tescil Sorgulama: Sicil No İle Tescil Başvuru Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
İTO Tescil Sorgulama: Sicil No İle Tescil Başvuru Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?Gerçek ve tüzel kişiler İstanbul Ticaret Odasına kayıt yaptırabilirler. Bunun yanı sıra tüzel kişiler (şirketler) her gelişmelerini sicile kayıt ettirmek zorundadırlar. Ticaret sicilin kayıt yapmasının yani tescilin ardından diğer resmi işlemlerin tamamlanması söz konusu olabilir. İTO tescil sorgulama: Sicil no ile tescil başvuru sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Tüm soruları sizler için derledik.
8.02.2021Eğitim
İstanbul 2020’nin ‘100 Akı’ oldu
İstanbul 2020’nin ‘100 Akı’ olduİstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) “100’de İstanbul” araştırmasına göre, 2020 Ocak-Aralık döneminde Türkiye ihracatının yüzde 49’u, vergi tahsilatının da yüzde 46’sı tek başına İstanbul’dan gerçekleştirildi.
3.02.2021Ekonomi
Ocakta en çok salatalığın fiyatı arttı
Ocakta en çok salatalığın fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, ocak ayında yüzde 44,02 ile salatalık fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu.
2.02.2021Ekonomi
2020'nin '100 akı' İstanbul oldu
2020'nin '100 akı' İstanbul olduİstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) "100’de İstanbul" araştırmasına göre, 2020 Ocak-Aralık döneminde Türkiye ihracatının yüzde 49’u, vergi tahsilatının da yüzde 46'sı tek başına İstanbul'dan gerçekleştirildi.
2.02.2021Ekonomi
İstanbul'da perakende fiyatlar arttı
İstanbul'da perakende fiyatlar arttıİstanbul'da ocakta perakende fiyatlar aylık yüzde 1,16, yıllık yüzde 15,05 arttı.
1.02.2021Uzmanpara
'Kültür ve sanat alternatif ekonomi için giriş kapısı'
'Kültür ve sanat alternatif ekonomi için giriş kapısı'İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Kültürel hafızası olanların ve ancak kitapla, sanatla iç içe olanların iktisadi kalkınma için gerekli vasfı oluşturduklarını görebiliyoruz. Gerçekten kültür ve sanat, sürdürülebilir ve alternatif bir ekonomi için giriş kapısı." dedi.
20.01.2021Ekonomi
İTO'dan girişimcilere çağrı
İTO'dan girişimcilere çağrıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "2021 yılında, salgının getirdiği ve ihracatımızı artıracak çok önemli bir fırsat 'sınır aşan şirketten tüketiciye (B2C) elektronik ticaret' olacak. Girişimcilerimize sesleniyorum, bu kar topu gibi büyüyecek ticarette yerimizi vaktinde almalıyız." dedi.
15.01.2021Uzmanpara
Portakalın fiyatı geçen ay ucuzladı
Portakalın fiyatı geçen ay ucuzladıİstanbul Ticaret Odası’nca (İTO), kentte aralıkta fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 36.49 ile taze fasulye olduğu bildirildi. İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 106’sının perakende fiyatı artarken, 22 ürünün fiyatı düştü, 114 ürünün fiyatında ise değişiklik olmadı
3.01.2021Ekonomi
Aralıkta en çok taze fasulyenin fiyatı arttı
Aralıkta en çok taze fasulyenin fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odası'nca (İTO), kentte aralıkta fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 36,49 ile taze fasulye olduğu bildirildi.
2.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

itoİstanbul Ticaret Odasıistanbulşekib avdagiçekonomi

İto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.