Geri Dön

Siyaset Akademisi’nde rekor İzmir’in

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Siyaset Akademisi’ başvuruları sona erdi, İzmir bin 116 kayıtla 38 il arasında birinci oldu.

Siyaset Akademisi’nde rekor İzmir’in

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Siyaset Akademisi’ başvuruları sona erdi, İzmir bin 116 kayıtla 38 il arasında birinci oldu. İzmir’de ‘Siyaset Akademisi’ne kayıt yapanların arasında gençlerin ve üniversite mezunlarının yoğunluğu göze çarptı. 402 kadın, 302 erkek, 320 genç, 84 engelli ve 8 gazi ile şehit yakını kayıt yaptırdı.

Ders zili martta

Bu yıl, “Siyaset Akademi’de Başlar” temasıyla yeni siyasetçi adaylarıyla buluştuklarını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Siyaset Akademisi, dünya üzerinde örneği olmayan uzun soluklu, kurumsallaşmış bir eğitim projesi. İzmir de bu eğitim ağına dahil oldu ve yoğun bir kayıt dönemi yaşadık. Kayıtlarımız bitti ve ilk ders zili, mart ayında çalacak” dedi. Siyaset Akademisi’nin Türk siyasi hayatına yeni bir soluk getirdiğinin altını çizen Sürekli, “İlk dersi, Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ verecek. Siyasi birikim ve deneyime sahip siyasetçi, bilim insanı ve kanaat önderlerini İzmirli siyasetçi adaylarıyla buluşturacağız” diye konuştu.

Rusya'nın İdlib'e saldırılarında ölü ve yaralılar varRusya'ya ait savaş uçaklarının İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırılarında 3 sivil yaşamını yitirdi, en az 9 sivil yaralandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber