Geri Dön
Ege‘Yaşanabilir ve yeşil kente dönüşüyoruz’

‘Yaşanabilir ve yeşil kente dönüşüyoruz’

Kuşadası Belediyesi, yeşil alanları artırmak amacıyla park yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Ömer Günel, “Daha yaşanabilir ve yeşil bir kent oluşturuyoruz” dedi

‘Yaşanabilir ve yeşil kente dönüşüyoruz’

Kuşadası Belediyesi, daha yeşil bir kent için, ot biçme, ağaç budama ve yeşil alan temizliği gibi işlerin yanında, ilçeye yeni park alanları kazandırmak için çalışıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bir yeni parkın yapımını, bir parkın da yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
Güvenli oyun alanı
2,5 yılda 16 parkın yapımını tamamlayan, 13 yeşil alanı da bütünüyle yenileyen ekipler, Türkmen Mahallesi’nde bulunan Behice Boran Parkı’nda da bakım-yenileme çalışması yürütüyor. Ekipler, Kadınlar Denizi Mahallesi Yüksel Yalova Caddesi üzerinde, Kuşadası Gençlik Spor’un adını taşıyacak olan parkın yapımını da sürdürüyor. Behice Boran Parkı’nın taş duvar örme çalışmaları tamamlandı. Hafriyat ve tesviye işlerine devam edilen parkın otomatik sulama sistemi, aydınlatmaları ve oturma grupları yenilenecek. Çocuklara daha güvenli bir oyun alanı oluşturmak için de, zemini kauçuk kaplı yeni bir oyun grubu yerleştirilecek. Parka, spor aletleri de monte edilecek. Yenileme çalışmaları tamamlandığında Kuşadası, içinde 190 metrekarelik piknik alanı ve 1.448 metrekarelik yeşil alan barındıran, toplam 3.424 metrekarelik bir parka kavuşacak.
‘Futbol’ temalı park
Belediye Başkanı Ömer Günel, Kadınlar Denizi Mahallesi’nde, Özer Türk Stadı’nın karşısında yapımına başlanan ‘futbol’ temalı Kuşadası Gençlik Spor Parkı’nın da çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti, “1.700 metrekarelik alana yapılan park, futbol sahası görünümünde olacak. Eski oyuncular ile yöneticilerin adlarının yazılacağı kaide üzerine oturtulmuş bir futbol anıtının da yer alacağı parktaki oturma alanları, tribün şeklinde inşa edilecek” dedi.