Geri Dön
Eğitim60 günde YKS’ye hazırlanma rehberi

60 günde YKS’ye hazırlanma rehberi

Üniversite adaylarının gireceği YKS, 26-27 Haziran’da yapılacak. Kalan süreyi iyi değerlendiren, sınavda başarıyı yakalayacak. Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platformda toplayan Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) uzmanları, netleri artırmanın ve istenilen üniversiteyi kazanmanın yollarını paylaştılar.

60 günde YKS’ye hazırlanma rehberi

Üniversite kapılarını açacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT), olmak üzere iki basamak halinde gerçekleştirilecek. Sınavlar yaklaştıkça öğrenciler, kalan süreyi nasıl değerlendirmeleri gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorlar. Zamanı iyi kullanmak, bu noktada çok önemli. İşte öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platform üzerinde toplayan Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) uzmanlarından netleri artıracak ve istenilen üniversiteyi kazandıracak öneriler:

1-) ERTELEMEKTEN VAZGEÇİN

Kalan zamanın verimli geçmesi, hedefe ulaşma noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Bu süreci iyi yönetebilmek için her haftanın konu eksiklerine yönelik çalışmayı ve konu tekrarlarını önceden planlamalısınız. Bu planı yapmayı ve uygulamayı ertelersek bu yük giderek artacak ve zaman daraldıkça stres katsayımız da yükselecek. O zaman önceliğimiz sürekli ertelemelerden vazgeçip doğru bir planlama yapmak ve bu plana sadık kalmak olmalı. Bu noktada, akıcı ve kolay anlaşılır konu anlatımları ve genel tekrar videolarıyla ders çalışmayı eğlenceli hale getiren Kolay Kampüs, üyelerine ücretsiz olarak sunduğu Seviye Tespit Sınavı ile öğrencilerin eksiklerini tespit etmelerine ve bu eksikleri kendilerine özel çalışma kılavuzlarıyla tamamlamalarına olanak sağlıyor.

2-) RENKLİ KALEMLER, DİKKAT ÇEKİCİ NOTLAR

Öğrenmeyi hem kalıcı hem de keyifli hale getirmek çok önemli. Öğrenirken en çok renkli görseller ve notlar dikkatimizi çeker. Son dönemdeki çalışmalarınızın akılda kalıcılığını arttırmak için mutlaka özet notlar çıkarın ve bu notları oluştururken renkli kalemler kullanarak bilginin zihinde yer etmesine yardımcı olun. Bu notları görebileceğiniz yerlerde bulundurun, gerekirse gittiğiniz yerlerde yanınızda taşıyın. Böylelikle herhangi bir nedenle tekrar ihtiyaç hissederseniz notlarınızın renkli kısımlarına odaklanır ve zaman kaybından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca kavram ve zihin haritaları yaparak konuyu daha anlaşılır ve akılda kalıcı hale getirebilirsiniz.

3-) SOSYAL MEDYA TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Sınava hazırlık sürecinde en dikkat dağıtıcı ve vakit çalan alan sosyal medyadır. Hedefiniz için kalan süreyi nasıl yönettiğinizin çok önemli olduğunu söylemiştik. Ancak sosyal medya zamanın kontrolünü size bırakmaz. Sadece birkaç dakika bakıp çıkarım dediğiniz uygulamalarda saatleriniz geçebiliyor. Diğer yandan bu uygulamalar üzerinden yaptığınız mesajlar, diyaloglar uzun süre zihninizi meşgul ediyor. Bu nedenle bu süreçte sosyal medyayla olan teması en asgariye indirgemek hatta son çeyrek için sosyal medya detoksu yapmak çalışma saatlerinizi daha iyi yönetmenizi sağlar. Sosyal medyada harcayacağınız zamanı bol bol deneme testi çözerek değerlendirebilir, sınava sayılı günler kala hedefinize yaklaşabilirsiniz. Kolay Kampüs’ün sunduğu online ve fiziksel deneme kitapları bu noktada çok yardımcı olacaktır.

4-) DENEME TESTLERİNE AĞIRLIK VERİN

Hangi noktada olduğunuzu öğrenebilmek için deneme testlerine ağırlık verin. Hızlı konu tekrarları yapıp deneme testleri ve çıkmış soruları çözün. Testlerin sonucunda eksiklerinizi analiz edin ve tamamlayın, böylece kalan 60 günde konulara olan hakimiyetinizi artırmış olursunuz. Platformun sunduğu yeni nesil denemeleri online çözerek kazanım bazlı, süre, sıra ve puan raporlu analizlerle durumunuzu kolayca takip edebilirsiniz. Birleştirilmiş deneme analizi ile genel sınav performansını görebilir, sınav stratejinizi buna göre güncelleyebilirsiniz.

5-) ÖDÜLLENDİRMEYİ UNUTMAYIN

Doğru şekilde çalışmak kadar motivasyonlu çalışmak da önemlidir. Çalışma azminiz ve başarınız için kendinizi ödüllendirin. Ödüller, her hafta çalışma planını tamamladıkça, netlerde artış olunca ve çalışmanın sizi çok yormaya başladığı dönemlerde motivasyon kaynağınız olabilir. Bu ödüller; “Bugün 300 soru çözdüğümde gece yatmadan film izleyeceğim”, “Çalıştığım konu tamamlanınca çay, kahve molası vereceğim” veya “Hedeflediğim net sayısını yakalayınca hafta sonu arkadaşlarımla bir saat görüntülü görüşme yapacağım” şeklinde olabilir.

Kolay Kampüs platformu, TYT ve AYT’ye hazırlanan öğrenciler için çok önemli bir kaynak. www.kolaykampus.com adresi üzerinden üye olunan platform, öğrencilere sınava hazırlık aşamasında, her adımda, profesyonel destek sağlıyor.

Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramı
Gözler Merkez Bankası'nda! İşte ekonomistlerin faiz tahmini
Kırdığı yumurtanın akı 'kırmızı' çıktı, sosyal medya karıştı! Sandığınız gibi değil...
Barut fıçısına dönen bölgeye kritik ziyaret! Erdoğan'ın teklifiyle ilgili flaş açıklamalar
Memur ve emeklilerin beklediği haber! Meclis'ten geçti
Araçlar yolda kaldı, evler gömüldü! '3 metreye ulaştı'
Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım! Kovuldu
İrem Sak, 11 yaş küçük aşkını itiraf etti!
50 bin yıllık geçmişi var! İlk haberleşme ağını böyle kurdular
Tatile sayılı günler kaldı! Bin TL'ye de var
'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı! Daha kuvvetlisi geliyor
Kayak pistinde feci kaza! Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
Survivor All Star'da ilk eleme! Adaya veda eden isim belli oldu
Maç sonrası tepki! 'Göstere göstere gelen bir tehlike'
Yemeksepeti, 2021’in hızlı ticaret trendlerini açıkladı