Geri Dön
EğitimAnıt Eş Anlamlısı Nedir? Anıt Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Anıt Eş Anlamlısı Nedir? Anıt Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Anıt kelimesine karşılık olarak değerlendirilebilecek farklı eş anlamlı sözcükler bulunmaktadır. Alternatif olarak öne çıkan bu eş anlamlı kelimeler, cümle içinde ya da tek başına değerlendirilebilir. Peki, anıt eş anlamlısı nedir? Anıt kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine bilgiler.

Anıt Eş Anlamlısı Nedir? Anıt Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Anlamı üzerinden bakıldığı vakit anıt kelimesi en çok kullanılan sözcük olarak öne çıkar. Ancak farklı zamanlarda değerlendirmek için değişik yapılar altında eş anlamlı sözcükleri de bulunmaktadır. Okunuşları farklı anlamları aynı olan bu kelimeler, Türk Dil Kurumu'na uygun şekilde değerlendirilebilir.

Anıt Eş Anlamlısı Nedir?

Tarihsel ya da ulusal bir olayı hayat boyunca unutmamak için dikkat çekici büyüklükte yapılmış olan simgeler anıt olarak bilinmektedir. Dünya çapında bu konuda oldukça önemli eserlerin olduğunu dile getirmek mümkün. Aynı zamanda anıt kelimesi için kullanılabilecek değişik eş anlamlı sözcükler öne çıkıyor.

 - Abide

 - Estelik

Özellikle yukarıda verilen ilk eş anlamlı kelimenin amaca uygun farklı yerlerde daha çok kullanıldığını eklemek gerekir. Her üç kelime de aynı anlamı taşıdığı için değişik noktalarda kullanmak mümkün.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler