Anıt

Anıt

Son dakika anıt haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anıt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anıt haber sayfamızda...

Anıt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.548 anıt haberi bulunmuştur.
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
AIMA’da festival coşkusu
AIMA’da festival coşkusuAyvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin 2013’ten beri düzenlediği Ayvalık Müzik Festivali (AIMA), 16 Ağustos’ta başlıyor.
11.08.2022Kültür Sanat
Bakanlıktan 270 yıllık anıt ağacının köklerine zarar verilmesiyle ilgili inceleme
Bakanlıktan 270 yıllık anıt ağacının köklerine zarar verilmesiyle ilgili incelemeÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Adıyaman’ın Tut ilçesindeki doğal gaz kazı çalışmalarında 270 yıllık anıt ağacının köklerine zarar verildiğinin tespit edildiği, olayın sorumlularına dair suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.
10.08.2022Gündem
Nagazaki'de atom bombası kurbanları anıldı
Nagazaki'de atom bombası kurbanları anıldıABD’nin Japonya'ya yönelik ikinci atom bombası saldırısında hayatını kaybedenler felaketin 77. yıl dönümünde Nagazaki'de düzenlenen törenle anıldı.
9.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruz
Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan ordusunu desteklediklerini hatırlatarak, "Bugün işgal altındaki toprakları, yerlerinden edilmiş kişileri ve her an patlayacak çatışmayı değil, bölgesel barışı ve iş birliğini konuşuyoruz. Buradan Ermenistan'ı da yeni provokasyonlara girmemesi konusunda tekrar uyarıyoruz" dedi.
8.08.2022Siyaset
TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan Sarıkamış'taki tören alanına ilişkin açıklama
TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan Sarıkamış'taki tören alanına ilişkin açıklamaÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yapılan ay yıldız tören alanının hiç kullanılmadığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı. Bulut, “Aziz şehitlerimizi anmak için 2017 yılından itibaren her yıl -28 derecede gerçekleştirilen törenler bu alanda yapılmakta olup, bundan sonra da burada yapılmaya devam edecektir. Bu itibarla tören alanının hiç kullanılmadığı yönündeki haberler de gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.
6.08.2022Gündem
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
“Yarışmalar çok demokratik bir iş elde etme biçimi...”
“Yarışmalar çok demokratik bir iş elde etme biçimi...”YASEMİN ŞENER- Mimar- Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi projesi ile 2022 yılı Mimarlar Odası 18...
1.08.2022Mimarlık
Ankara Nire? Çaldağı Nire?
1.08.2022Mimarlık
Yeraltındaki İstanbul’un şifreleri
Yeraltındaki İstanbul’un şifreleriYeraltındaki İstanbul” kitabının yazarı Dr. Kerim Altuğ’la, beş yıllık restorasyonun ardından yeniden kapılarını açan Yerebatan’ı yeni bir gözle gezerken, şehrin saklı diğer sarnıçlarının hikayelerini dinledik.
31.07.2022Pazar
Güngören'de bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları anıt önünde toplandı
Güngören'de bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları anıt önünde toplandıGüngören'deki törer saldırısının faillerinden PKK'lı terörist Nüsret Tebiş'in Suriye'de öldürülmesinin ardından, ölenlerin yakınları olay yerindeki anıt önünde toplandı.
30.07.2022Gündem
Almanya II. Dünya Savaşı yıllarına döndü! Işıklar söndürülüyor
Almanya II. Dünya Savaşı yıllarına döndü! Işıklar söndürülüyorRusya'nın Avrupa ülkelerine gazı kesmesiyle yeni bir dönem başladı, Almanya'nın başkenti Berlin’de enerji tasarrufu sağlamak için 200 sembol yapı artık geceleri ışıklandırılmayacak.
30.07.2022Dünya
Rusya'nın hamlesinin ardından Avrupa'da enerji tasarrufu: Kravat takmayın!
Rusya'nın hamlesinin ardından Avrupa'da enerji tasarrufu: Kravat takmayın!Rusya, Avrupa'nın gaz arzını önemli ölçüde azalttıktan sonra ülkeler tek tek aldıkları önlemleri açıklıyor.
30.07.2022Ekonomi
MİT'ten kilit operasyon! Güngören saldırısının faillerinden Nusret Tebiş etkisiz hale getirildi
MİT'ten kilit operasyon! Güngören saldırısının faillerinden Nusret Tebiş etkisiz hale getirildiMilli İstihbarat Teşkilatı, İstanbul/Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem Kod Nüsret Tebiş’i Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.
30.07.2022Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar, Letonya’da
Milli Savunma Bakanı Akar, Letonya’daLetonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks tarafından askeri törenle karşılanan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kahramanlar Mezarlığı’nı ziyaret etti.
28.07.2022Siyaset
Yer: Afyonkarahisar! 100 yıl sonra ortaya çıkan fotoğraf
Yer: Afyonkarahisar! 100 yıl sonra ortaya çıkan fotoğrafAfyonkarahisar'da 24 Temmuz 1922'de Yunan işgali yıllarında keşif uçuşunda düşürülen uçakta şehit olan ve Kurtuluş Savaşı sırasında Afyonkarahisar'ın ilk hava şehitleri olarak kayıtlara geçen Hava Pilot Yüzbaşı Ahmet Bahattin Bey ve sivil pilot Cemal Bey'in cenazelerinin defnedildiği Afyonkarahisar Hava Şehitliği'nin ilk halinin fotoğrafı ortaya çıktı.
26.07.2022Gündem
Evimizden dünyamıza kültürel miras
Evimizden dünyamıza kültürel mirasKültürel mirası tanımaya ve korumaya ninniler, masallar, gelenekler, hatta yemek tarifleri ile kendi evinizden başlayabilir, bu yolculuğa çevrenizdeki arkeolojik alanlar ve müzelerle devam edebilirsiniz
24.07.2022Arkeoloji
Karşıyaka’ya hayran kaldılar
Karşıyaka’ya hayran kaldılarMardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi’nden İzmir’e gelen 40 öğrenci Karşıyaka Belediyesi’ni ziyaret etti.
21.07.2022Ege
Doğal sit alanlarının koruma ve kullanma koşullarına ilişkin ilke kararı yayımlandı
Doğal sit alanlarının koruma ve kullanma koşullarına ilişkin ilke kararı yayımlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından doğal sit alanlarını korumaya yönelik ilke kararı daha önce yayımlanan yönetmelik gereği güncellendi. Kararla ilgili kesin korunacak hassas alanların tanımı yapılırken bu alanlardaki KESİN YAPI YASAĞI bir kez daha vurgulandı.
20.07.2022Ekonomi
Yazıt Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Yazıt Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaYazıt, bulmacalarda çok çıkan sorulardan biri olmaktadır. Bulmaca çözmeyi seven ve düzenli olarak bulmaca çözenler, yazıt sorusuna kitabe yanıtını vermektedir. Çevresi kabartma silmeli içinde yazı olan taş, yazıt adını almaktadır. Peki, yazıt bulmaca cevabı nedir? Yazıt harf harf bulmacada, merak edilen tüm detaylar.
18.07.2022Eğitim
MEB’den Öğretmen Hatıra Ormanı ve Şehitlik Anıtı
MEB’den Öğretmen Hatıra Ormanı ve Şehitlik AnıtıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara Keçiören’de 344 bin 307 metrekarelik bir arazinin MEB’in talebi üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tahsis edildiğini belirtti.
15.07.2022Eğitim
Başkente şehit öğretmenler için hatıra ormanı ve anıt
Başkente şehit öğretmenler için hatıra ormanı ve anıtMilli Eğitim Bakanlığı'nca Ankara'nın Keçiören ilçesinde tahsis edilen alanda şehit öğretmenler anısına hatıra ormanı oluşturulması ve anıt yapılması için çalışma başlatıldı. Bakan Mahmut Özer, "İnşallah, hem hatıra ormanını hem de tüm şehit öğretmenlerimizin isminin bulunduğu anıtı 2022- 2023 eğitim- öğretim yılının açılışına yetiştireceğiz" dedi.
14.07.2022Gündem
Kaçak defineciler, altın uğruna tarihi tapınağı tahrip ettiler
Kaçak defineciler, altın uğruna tarihi tapınağı tahrip ettilerVan’ın Saray ilçesinde yer alan Urartular tarafından yapılan taş kapı kaçak defineciler tarafından tahrip edildi.
12.07.2022Gündem
Kapanmayan yara Srebrenitsa
Kapanmayan yara SrebrenitsaYugoslavya’nın dağılma sürecinde Sırp ordusunun Bosna-Hersek’in Srebrenitsa kentinde katlettiği binlerce sivil Boşnak katliamın 27’nci yıl dönümünde anıldı. Kimlikleri tespit edilen 50 soykırım kurbanı daha dün toprağa verildi.
12.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Anıt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.