Geri Dön
EğitimAnkara İzmir Arası Kaç Km? Arabayla, Otobüsle Ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara İzmir Arası Kaç Km? Arabayla, Otobüsle Ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Şehirlerarası yolculuk etmek bazen oldukça kötü olabilmektedir. Seyahat edilen şehirlerin konumları ve ulaşım yolları seyahati etkilemektedir. İki şehir arasındaki seyahat mesafeleri kullanılacak yönteme göre değişkenlik göstermektedir. Ankara İzmir arası kaç kilometredir? Ankara İzmir arasında yapılan seyahatler kaç saat sürmektedir? Sizler için Ankara İzmir seyahatinin kaç saat sürdüğünü bir araya getirdik.

Ankara İzmir Arası Kaç Km? Arabayla, Otobüsle Ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara İzmir seyahat zamanı kullanılan ulaşım yoluna göre değişmektedir.

Ankara İzmir Arası Kaç Kilometre?

Ankara İzmir arası en kısa karayolu 585 kilometredir. Ankara İzmir arasına Bursa üzerinden gitmek istenirse yol 733 kilometreye çıkmaktadır. Ankara İzmir arası hava yolu 522 kilometredir. Ankara İzmir yolunu İzmit üzerinden geçiş yapmak isterseniz 803 kilometre yol gitmeniz gerekmektedir.

Ankara İzmir Arası Yolculuk Saatleri

Ankara’dan İzmir’e gitmek için karayolu ve hava yolu kullanılabilmektedir. Ankara İzmir arasında tren seferleri de bulunmaktadır. Ankara’dan otobüs ile İzmir şehrine varmak ortalama olarak 8 saat sürmektedir. Şahsi araba ile Ankara İzmir arası 7 saate inmektedir. Ankara İzmir arası uçak yolculuğu yapılacaksa uçuş süresi 1 saat 15 dakika sürmektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler