Geri Dön
EğitimCatering Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Catering Hizmeti Ne Demektir?

Catering Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Catering Hizmeti Ne Demektir?

Özellikle restoranlar ve benzeri alanlar söz konusu olduğu vakit catering kelimesi ile çok sık karşılaşılır. Peki, catering ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Catering hizmeti ne demektir? İşte bu kelime konusunda merak edilen farklı bilgiler.

Catering Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Catering Hizmeti Ne Demektir?

Catering hem kelime olarak hem de belli bir sektör açısından anlama sahiptir. Türk Dil Kurumu üzerinden ele alınan anlamı ile beraber, yemek sektörü için de günümüzde yaygın olarak değerlendirilmektedir.

Catering TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Genel olarak Türk Dil Kurumu açısından ele alındığında catering kelimesi, ‘Yemek hizmeti’ biçiminde ifade edilmektedir. Özellikle birçok farklı sektör açısından öne çıkan bir hizmet olduğunu söylemek mümkün.

Catering Hizmeti Ne Demektir?

Catering birçok değişik sektör adına yapılan bir yemek servisi olarak ifade edilir. Bunlar içerisinde otel, hastane, uzak herhangi bir yer, uçak ya da bir film seti gibi alanlar ön plana çıkar. Amaca uygun olarak farklı yemekler profesyonel bir anlayış ile beraber, istenilen zaman diliminde gerekli yere ulaştırılır. Özellikle çalışma sektörü ile beraber iş hayatı üzerinden farklı etkinliklerde de yaygın kullanılır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler