Geri Dön
EğitimDate Çıkmak Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

Date Çıkmak Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

İnsanlar arasındaki iletişim aracı olan "konuşmak" çok önemli bir konudur. Kişilerin birbirleri ile hem iş hayatında hem de özel yaşantılarında doğru, etkin ve başarılı iletişimleri için sözcüklerini de özenle seçmeleri gerekmektedir. Sadece ana dil değil, diller arasında etkileşim nedeniyle Türkçeye pek çok yabancı kelimenin ve deyimin geçmiş olduğu da görülmektedir. Bu nedenle böylesi sözcüklerin anlamı çoğu kez bilinememektedir ve merak konusu olmaktadır. "Date çıkmak" ifadesi böylesi karma bir deyim olup, ilgiyle okuyacağınız date çıkmak nedir, Türkçe anlamı nasıldır gibi konu hakkında kapsamlı bilgileri sizler için derledik.

Date Çıkmak Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

Aslında İngilizce bir kelime olan "date" kelimesi ile Türkçe bir kelime olan "çıkmak" kelimesinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş pek de dil kurallarına uygun olmayan bir ifade biçimidir.

 Date Çıkmak Ne Demek?

 Son yıllarda İngilizceden dilimize karma biçimde geçmiş olan date çıkmak; flört etmek üzere iki insanın birbirini tanımak ve anlamak üzere sohbet amaçlı buluşması ve bir şeyler içmesi ya da yemesidir.

 Türkçe Anlamı Nedir?

 "Date çıkmak" ifadesinin Türkçe karşılığı iki karşı cinsten insanın birbirini tanımak için ilk kez buluşması, randevulaşmasıdır. Bu ilk buluşmadan sonra daha yakından tanışmak üzere bir daha randevu verilir ya da henüz başlamadan bu tanışmaya nokta konulur.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler