Geri Dön
EğitimEBA TV canlı yayın linkleri! İlköğretim, Ortaokul, Lise EBA canlı ders yayınları ve frekans bilgileri

EBA TV canlı yayın linkleri! İlköğretim, Ortaokul, Lise EBA canlı ders yayınları ve frekans bilgileri

Uzaktan eğitim dersleri EBA üzerinden devam ediyor. Öğrenciler TV ekranından veya internet üzerinden online olarak derslerini takip edebiliyor. Sabah 09:00'da başlayan canlı ders yayınları öğleden sonra ters tekrarları ile devam ediyor. Ders yayınlarının süresi çok uzun tutulmadığı gibi 09:00-10:00 saatleri arasında 9. sınıf öğrencisi ders görüyorsa 10:00-11:00 saatleri arasında 10. sınıf öğrencisi dersini görüyor. İşte EBA haftalık ders programı ve TRT EBA TV canlı yayın frekans bilgileri...

EBA TV canlı yayın linkleri! İlköğretim, Ortaokul, Lise EBA canlı ders yayınları ve frekans bilgileri

EBA üzerinden canlı ders yayınları devam ediyor. Uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart tarihinden itibaren TRT ve EBA ile ortak yürütülen proje kapsamında canlı ders yayınlarına devam ediliyor. Öğrenciler canlı ders yayınlarını TRT EBA TV üzerinden takip edebiliyor. Evde interneti bulunmayan öğrenciler TRT frekans ayarlarını yaptıktan sonra TV ekranından evinde internet bağlantısı bulunan öğrenciler ise TRT EBA TV online internert sitesi üzerinden canlı yayınları takip edebiliyor. 09:00'da başlayan canlı ders yayınları öğleden sonra tekrar yayınları ile devam ediyor. Öğrenciler sabah kaçırdıkları dersi öğleden sonra tekrar dersleri ile telafi etme şansı elde ediyor. İşte 13-17 Nisan haftalık ders programı ve TRT frekans bilgileri...

TRT EBA TV CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

İLKÖĞRETİM 13-17 NİSAN DERS PROGRAMI

EBA TV canlı yayın linkleri İlköğretim, Ortaokul, Lise EBA canlı ders yayınları ve frekans bilgileri

ORTAOKUL 13-17 NİSAN HAFTALIK DERS PROGRAMI

EBA TV canlı yayın linkleri İlköğretim, Ortaokul, Lise EBA canlı ders yayınları ve frekans bilgileri

LİSE 13-17 NİSAN HAFTALIK DERS PROGRAMI

EBA TV canlı yayın linkleri İlköğretim, Ortaokul, Lise EBA canlı ders yayınları ve frekans bilgileri

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler