Geri Dön

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları ne zaman başlayacağı merakı üzerine ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Resmi site üzerinden ÖSYM sınav ve başvuru takvine göre; KPSS başvuruları 6-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız...

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

2015 Yılı içerisinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına yine her sene olduğu gibi yüzbinlerce öğretmen ve memur adayı başvuracak. Merak edilen konular ise KPSS Başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

KPSS başvuruları çarşamba başlayacak! ÖSYM'nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) 4-5 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 12 Temmuz'da gerçekleştirilecek. KPSS'ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar başvurabilecek. ÖABT dahil KPSS'ye başvuru işlemleri 6 Mayıs'ta başlayacak, 21 Mayıs'ta sona erecek. Başvurular, ÖSYM merkezleri ve "www.osym.gov.tr" internet adresinden yapılabilecek.

ÖSYM tarafından temmuzda yapılacak KPSS'ye 6-21 Mayıs tarihlerinde başvurulabilecek Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular, 6-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

ÖSYM'nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) 4-5 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 12 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

KPSS'ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar başvurabilecek. ÖABT dahil KPSS'ye başvuru işlemleri 6 Mayıs'ta başlayacak, 21 Mayıs'ta sona erecek. Başvurular, ÖSYM merkezleri ve "www.osym.gov.tr" internet adresinden yapılabilecek.

Müge Boz denize düştüğü anı paylaştıOyuncu Müge Boz, tekneyle açıldığı maviliklerden denize havalı bir atlayış yapmak isterken dengesini kaybedince göbek üstü suya çakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber