Geri Dön
EğitimMEB’in 23 Nisan programı belli oldu

MEB’in 23 Nisan programı belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bu yıl önceliğin çocukların iyi olma hali ve mutluluğu olduğu parolasıyla bir dizi etkinlik planladı.

MEB’in 23 Nisan programı belli oldu

Kutlamalara yönelik yol haritasını Telegram hesabında paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Her hafta onların ama bu hafta en çok çocuklarımızın haftası... 23 Nisan haftasında anne babalar ve öğretmenler olarak, çocuklarımıza mutlu anlar hediye edelim istiyoruz. Böyle bir zamanda gülümsemek ve gülümsetmek çok değerli. Bayramınız mutlu olsun çocuklarım” ifadelerini kullandı.

MEB’in ilk etkinliği bugün saat 10.00’da Bakan Selçuk ile Erken Çocukluk Eğitimcisi Prof. Dr. Belma Tuğrul ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’nın velilerle buluşmasıyla başlayacak. “Küresel Salgın Döneminde Çocukların Ruh ve Beden Sağlığı” konulu çevrim içi toplantı, MEB’in Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Bu etkinliğin ardından Selçuk, Ankara Altındağ ve Mamak’ta yaşayan öğrencilerle buluşacak.

Perşembe günü de Mardin’e gidecek olan Bakan Selçuk, çocuklarla bisiklete binecek ve açık havada vakit geçirecek.

Selçuk, 23 Nisan Cuma günü ise tüm çocukları temsilen Anıtkabir’i ziyaret edecek. Ardından 81 ilden öğrencilerin katıldığı çevrim içi bir programda çocuklarla sohbet edecek. Ankara Masal Evi’nin de açılacağı gün, TRT EBA kanalları bayram coşkusunu evlere taşıyacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler