Geri Dön

Okullar ne zaman açılacak, uzaktan eğitim süresi uzayacak mı? Yeni genelge mi yayımlanacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu öğrenci ve veliler tarafından son günlerin en fazla araştırma konusu olan konu başlıkları arasında yer almaya devam ederken CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın edindiği bilgilere göre 48 saat süre içerisinde yeni bir genelge yayımlanacak. Peki Uzaktan eğitim süresi uzayacak mı? Okullar 30 Nisan tarihinde kısa süreli de olsa açılacak mı? İşte merak edilen tüm o soruların yanıtları...

Okullar ne zaman açılacak, uzaktan eğitim süresi uzayacak mı? Yeni genelge mi yayımlanacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırma konusu olmaya devan ediyor. Uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart tarihinden itibaren öğrenciler EBA üzerinden derslerine devam etsede okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan son açıklamada bu konuya ilişkin çok soru geldiğini ancak bu konu hakkında son kararı Bilim Kurulunun vereceğini açıkladı. İşte o açıklamalar...

CNN TÜRK ANKARA TEMSİLCİSİ DİCLE CANOVA DUYURDU! OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık bakanı ve Milli Eğitim Bakanı ile bir görüşme gerçekleşecek. Onun akabinde 48 saat içinde bir açıklama olacak. Edindiğim ilk bilgilere göre okulların açılması mayıs ayı sonuna kadar ertelenecek.

Okulların kısa süreliğine açılması. Ama benim edindiğim izlenim bunun da pek mümkün görünmediği.

Sınıf geçmenin 1. dönemki başarıya göre gerçekleşmesi gündemde. Uzaktan eğitime dayalı bir sınavın çok da adil olmayacağı görüşü hakim bakanlıkta.

LGS sınavının da temmuz ayının sonlarına doğru ertelenebileceği yönünde.

Eylül ayında açılması ön görülüyor. Telafi eğitimlerinin de sonbaharda yapılması ön görülüyor. Ama veriler çok önemli.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

30 NİSAN'DAN SONRASI İÇİN PLAN NE?

30 Nisan sonrasında Bilim Kurulu tavsiyesine göre diyelim ki okulları açmadık... Ne yapabiliriz? Biz bunun devamını yapabiliriz. Bütün mevzular okullar açıkmış gibi düzenlendiği için hazırlıklarımız tamam. B planı da C planı da hazır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter'dan yaptığı açıklamada “Okulların ne zaman açılacağı’ sorusunu sıklıkla duyuyorum, ancak cevabım yine aynı. Bunun kararı, Bilim Kurulu’nun verilerine bağlı. Bu doğrultuda belirlenecek her tarih için senaryomuz hazır. O zamana kadar uzaktan eğitimde çeşitlilik ve kaliteyi artırmak için çalışacağız” dedi.

YAZ TATİLİ KISALDI MI?

Bakan Selçuk yaz tatili açıklamasında ise "Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir." diye belirtti.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR 2020?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber