Milli Eğitim Bakanı

Milli Eğitim Bakanı

Son dakika Milli Eğitim Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milli Eğitim Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milli Eğitim Bakanı haber sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.604 milli eğitim bakanı haberi bulunmuştur.
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımı
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımıSakarya'da değerlendirme toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sakarya'ya 658 milyon TL’lik yatırıma ilave olarak 980 milyonluk yeni yatırım yapma kararı aldık. Böylece Sakarya'mızın eğitim yatırımlarını 1 milyar 638 milyona çıkartmış bulunuyoruz" dedi.
11.08.2022Gündem
‘Hedef bir milyon gence mesleki eğitim’
‘Hedef bir milyon gence mesleki eğitim’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yıl sonu itibarıyla 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturulmayı hedefliyoruz” dedi.
11.08.2022Siyaset
2022-2023 Lise kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? MEB lise kayıt tarihleri
2022-2023 Lise kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? MEB lise kayıt tarihleriLise nakil süreci devam ediyor. Liselerin 2. nakil tercih sonuçları da açıklandı. Şimdi gözler lise kayıt tarihlerinde. MEB lise kayıtları için tarihi açıkladı mı? Öğrenciler, LGS ardından kayıt ve nakil süreçlerini takip ediyor.
10.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...Mesleki eğitim merkezleri ile ilgili önemli mesajlar veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Aralık 2021'de 159 bin olan çırak ve kalfa sayısının son durumunu açıkladı.
10.08.2022Siyaset
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Uşak’ta dün bir dizi ziyarette bulundu. Ortaköy Köy Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılan Bakan Özer, yeni eğitim öğretim yılına dair çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmıyoruz, aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtacağız. Bugün itibarıyla, yardımcı kaynakların basımı da sonlandı ve illerimize yolcu edilmeye başlandı” diye konuştu.
10.08.2022Eğitim
Bakan Özer: Okulların depreme en dayanıklı mekanlar olmasını istiyoruz
Bakan Özer: Okulların depreme en dayanıklı mekanlar olmasını istiyoruzUşak programı kapsamında Uşak Valisi Turan Ergün'ü ziyaret ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Uşak'ın tüm eğitim yatırımlarıyla ilgili 2022 yılı için tahsis edilen bütçenin 100 milyon lira olduğunu, yapılan değerlendirme sonucunda 280 milyon liralık ek ilave yatırımla Uşak'ın yatırımını 380 milyon liraya çıkarttıklarını söyledi.
9.08.2022Eğitim
Uşak'a 430 milyon liralık eğitim yatırımı müjdesi
Uşak'a 430 milyon liralık eğitim yatırımı müjdesiMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Uşak Valiliği ziyaretinin ardından yapılan il eğitim değerlendirme toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Özer, Uşak'ın mevcut 100 milyon liralık eğitim yatırımı bütçesinin yapılan ilavelerle 430 milyon liraya ulaştırıldığını ifade etti.
9.08.2022Gündem
Türkiye mesleki eğitimde örnek
Türkiye mesleki eğitimde örnekTürkiye’nin mesleki eğitimde büyük başarı hikâyesi yazdığını belirten Bakan Özer, İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katılımıyla bir mesleki eğitim zirvesi düzenleneceğini açıkladı. Özer, Türkiye’nin birilerinin akıl verdiği ülkeden deneyimlerini diğer OECD ülkelerine aktaran ülke konumuna geldiğinin altını çizdi.
9.08.2022Eğitim
‘Öğrencilerin  % 97.6’sı istedikleri okula yerleşti’
‘Öğrencilerin  % 97.6’sı istedikleri okula yerleşti’Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları dün açıklandı.
9.08.2022Eğitim
Bakan Özer: 614 bin öğretmenimizin uzman ve başöğretmenlik ilgili süreçleri devam ediyor
Bakan Özer: 614 bin öğretmenimizin uzman ve başöğretmenlik ilgili süreçleri devam ediyorMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yaklaşık 614 bin öğretmenimizin uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik ilgili süreçleri, eğitimleri devam ediyor. Öğretmenlerimizin çoğu bu eğitimlerini tamamladılar” dedi.
8.08.2022Gündem
Bakan Özer: İstanbul'da OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak
Bakan Özer: İstanbul'da OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Genel Sekreteri Mathias Cormann'ın Türkiye'nin deneyimini diğer ülkelere aktarma teklifinde bulunduğunu belirterek, "İstanbul'da tüm OECD ülkelerinin katılımıyla bir mesleki eğitim zirvesi olacak ve ev sahipliğini Türkiye yapacak" dedi.
8.08.2022Siyaset
Bakan Özer: İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak
Bakan Özer: İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İstanbul’da tüm OECD (İktisadi İş birliği ve Gelişme Teşkilatı) ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak ve ev sahipliğini Türkiye yapacak. İnşallah o zirvede birlikte olacağız” dedi.
8.08.2022Gündem
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandıMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6'sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.
8.08.2022Gündem
‘Fiziki imkânlar iyileştirildi’
‘Fiziki imkânlar iyileştirildi’Okullarda fiziki imkanların iyileştirildiğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’nin ağustos sonunda tamamlanacağını açıkladı.
8.08.2022Eğitim
MEB 1 yıl boyunca atılan adımları paylaştı
MEB 1 yıl boyunca atılan adımları paylaştıMilli Eğitim Bakanlığı, eğitimde 1 yıl boyunca atılan adımları anlatan bir video yayınladı. Videoda, 20. Milli Eğitim Şurası’ndan ilk kez uygulanan yaz okullarına, temel eğitime kazandırılan 10 bin okuldan ücretsiz yardımcı kaynaklara kadar bütün ayrıntılar paylaşıldı.
7.08.2022Haberler
MEB 1 yıl boyunca atılan adımları paylaştı
MEB 1 yıl boyunca atılan adımları paylaştıMilli Eğitim Bakanlığı, eğitimde 1 yıl boyunca atılan adımları anlatan bir video yayınladı. Videoda, 20. Milli Eğitim Şurası’ndan ilk kez uygulanan yaz okullarına, temel eğitime kazandırılan 10 bin okuldan ücretsiz yardımcı kaynaklara kadar bütün ayrıntılar paylaşıldı.
7.08.2022Gündem
MEB'den 'kayıt parası' şikayetlerine soruşturma
MEB'den 'kayıt parası' şikayetlerine soruşturmaMilli Eğitim Bakanlığı, 2022- 2023 eğitim öğretim yılı okul kayıtlarında zorunlu bağış veya kayıt parası alındığına yönelik gelen şikayetler üzerine 65 inceleme-soruşturma başlattı.
6.08.2022Gündem
Bakan Özer, 'Bunu ilk defa açıklıyorum' deyip paylaştı! Müfredata yeni ders
Bakan Özer, 'Bunu ilk defa açıklıyorum' deyip paylaştı! Müfredata yeni dersKadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni bir müfredatla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.
5.08.2022Haberler
Bakan Özer, 'Bunu ilk defa açıklıyorum' deyip paylaştı! Müfredata yeni ders
Bakan Özer, 'Bunu ilk defa açıklıyorum' deyip paylaştı! Müfredata yeni dersKadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni bir müfredatla ilgili çarpıcı açıklama yaptı.
5.08.2022Gündem
Org. Güler’e bir yıl daha uzatma
Org. Güler’e bir yıl daha uzatmaYAŞ toplantısında beklendiği gibi Genelkurmay Başkanı Güler’in görev ve yaş haddi süresi bir yıl uzatıldı. Hava ve Deniz kuvvetlerinde zirve değişti. Oramiral Tatlıoğlu Deniz Kuvvetleri, Orgeneral Gülan Hava Kuvvetleri Komutanı oldu.
5.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, YAŞ kararlarını açıkladı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, YAŞ kararlarını açıkladıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YAŞ kararlarını açıkladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatılırken, iki kuvvet komutanı da emekli edildi.
4.08.2022Haberler
YAŞ kararları açıklandı! İşte tam liste
YAŞ kararları açıklandı! İşte tam listeCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YAŞ kararlarını açıkladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatılırken, iki kuvvet komutanı da emekli edildi. İşte YAŞ kararlarının tam listesi...
4.08.2022Gündem
YAŞ toplantısı sona erdi
YAŞ toplantısı sona erdiYüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sona erdi.
4.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Misak-ı Milli Kulesi Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan önemli mesajlar da verdi.
4.08.2022Haberler
Kritik YAŞ toplantısı sona erdi!
Kritik YAŞ toplantısı sona erdi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 12.25'te başlayan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantı sona erdi.
4.08.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.