Milli Eğitim Bakanı

Milli Eğitim Bakanı

Son dakika Milli Eğitim Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milli Eğitim Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milli Eğitim Bakanı haber sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.445 milli egitim bakani haberi bulunmuştur.
Bakan Selçuk'tan 6 Eylül ve telafi eğitim açıklamaları
Bakan Selçuk'tan 6 Eylül ve telafi eğitim açıklamalarıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Telafide Ben de Varım Etkinlikleri’ kapsamında Mersin'in Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenciler ve okul yöneticileriyle bir araya geldi. Ziyaret sonrası basın açıklaması yapan Bakan Selçuk, telafi eğitimlerinin ağustos ayında da devam edeceğini kaydetti.
26.07.2021Siyaset
Son dakika... Okullar 6 Eylül’de açılır mı? Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Okullar 6 Eylül’de açılır mı? Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklamasıGelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulları 6 Eylül’de yüz yüze olacak şekilde açmayı planladıklarını belirtmesinin ardından milyonlarca velinin gözü koronavirüs vaka sayılarındaki artışa çevrildi. Peki okullar 6 Eylül tarihinde yüz yüze eğitime başlayabilecek mi, anaokulları ile ilkokul birinci sınıfların durumu ne olacak? İşte merak edilen son dakika haberinin tüm detayları...
26.07.2021Gündem
Okullar 6 Eylül’de açılabilir mi?
Okullar 6 Eylül’de açılabilir mi?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulları 6 Eylül’de yüz yüze olacak şekilde açmayı planladıklarını belirtmişti.
26.07.2021Gündem
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyor
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin merakla beklediği tercih ve yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor.
25.07.2021Eğitim
Bakan Selçuk: Yeni döneme eylülde başlayacağız
Bakan Selçuk: Yeni döneme eylülde başlayacağızMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir." dedi.
24.07.2021Gündem
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit olduGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda iki askerin şehit olduğunu, iki askerin ise yaralandığını bildirdi.
25.07.2021Gündem
Yüksek Askeri Şura'nın ağustos başında toplanması bekleniyor
Yüksek Askeri Şura'nın ağustos başında toplanması bekleniyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ağustos başında yapılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılması planlanan toplantıda, albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alınacak
18.07.2021Siyaset
Son dakika: Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk canlı yayında tarih verdi
Son dakika: Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk canlı yayında tarih verdiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kovid-19 vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini belirtti.
16.07.2021Gündem
Son dakika... Siyasilerden 15 Temmuz mesajları
Son dakika... Siyasilerden 15 Temmuz mesajları15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasiler sosyal medya hesaplarından mesaj yayınladı. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan açıklamalarda şehitler rahmet gaziler saygıyla anıldı.
15.07.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusu
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusuMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2023 eğitim vizyonu, bu ülkenin birlikte, el ele, iş birliği içerisinde, ayırmadan, kayırmadan, bütün evlatlarını evladımız bilerek nasıl bir yolculuk yapmamız gerektiğine dair bir hikayeyi içinde barındırır." dedi.
14.07.2021Siyaset
Bakan Selçuk ve öğrencilerden TBMM'ye 15 Temmuz ziyareti
Bakan Selçuk ve öğrencilerden TBMM'ye 15 Temmuz ziyaretiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü nedeniyle öğrencilerle birlikte TBMM'deki 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Bakan Selçuk'a TBMM İdare Amiri ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da eşlik etti.
14.07.2021Siyaset
Pandemi, MEB’in projelerini etkiledi
Pandemi, MEB’in projelerini etkilediPandemi engel olmasaydı, MEB, Ortaöğretim Tasarımı, Okul Profili Değerlendirme gibi altyapısı hazır birçok projeyi hayata geçirecekti
14.07.2021Eğitim
2. Maarif Kongresi toplanıyor
2. Maarif Kongresi toplanıyorİlki, Kurtuluş Savaşı sırasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1921’de toplanan 1. Maarif Kongresi’nin ikincisi Türk Eğitim Sen tarafından 100 yıl sonra Ankara’da düzenleniyor.
14.07.2021Eğitim
'Telafi, okullar açılınca da sürecek'
'Telafi, okullar açılınca da sürecek'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Eylül’de okullar açıldığında telafi eğitiminin süreceğini, ailenin talebiyle ilköğretimde öğrencinin sınıf tekrarı yapabileceğini söyledi. Tarım çalışanlarının yoğun olduğu bölgelere mobil okullar kuracaklarını belirten Selçuk, yerel yerleştirmede eşitlik olması durumunda öğrencilerin tümünün kaydının yapılacağını kaydetti.
12.07.2021Eğitim
Beşiktaşlı futbolcular ‘Telafide ben de varım’ dedi
Beşiktaşlı futbolcular ‘Telafide ben de varım’ dedi“Telafide Ben de Varım” programı, çocukların ve gençlerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle devam ediyor.
12.07.2021Eğitim
Beşiktaşlı futbolcular "Telafide ben de varım" dedi
Beşiktaşlı futbolcular "Telafide ben de varım" dedi"Telafide Ben de Varım" programı, çocukların ve gençlerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle devam ediyor. 22 bin okulun yanı sıra 5 bakanlık ve tüm belediyelerin imkânları da seferber edilirken bir destek de Beşiktaş Spor Kulübü'nden geldi.
11.07.2021Beşiktaş
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, vapur gezisinde öğrencilerle bir araya geldi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, vapur gezisinde öğrencilerle bir araya geldiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İstanbul'un tarihine yolculuk" başlıklı vapur gezisinde öğrencilerle bir araya geldi.
10.07.2021Gündem
Bakan Selçuk öğrencilerle bisiklet sürdü
Bakan Selçuk öğrencilerle bisiklet sürdüMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Anadolu Masalları Silivri Masal Evi’nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Selçuk, Anadolu Masallar Projesi ile ilgili olarak “Çocukları hayata davet etmeden önce, hayallere davet etmek lazım. Hayallere davet etmenin en kısa ve kolay yolu da masallardır” dedi.
10.07.2021Eğitim
Türkiye ile Gabon arasında eğitimde işbirliği! İmzalar atıldı
Türkiye ile Gabon arasında eğitimde işbirliği! İmzalar atıldıTürkiye ile Gabon arasında yükseköğretim alanında ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla "Yükseköğretim Alanında İşbirliğine Yönelik Mutabakat Zaptı" imzalandı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Gabon Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Patrick Mouguıama-Daouda tarafından iki ülke arasında eğitim alanında iş birliği anlaşması imzalandı.
7.07.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş telafi eğitimi açıklaması! 81 ilde planlandı
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş telafi eğitimi açıklaması! 81 ilde planlandıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. 81 ilde 22 bin okulda etkinliğin planlandığını söyleyen Bakan Selçuk önemli bilgiler verdi.
7.07.2021Gündem
Liselerde ders sayısı azaltılacak
Liselerde ders sayısı azaltılacakBakan Selçuk, liselerde ders sayısının azaltılacağını söyledi. Avrupa’daki yaşıtları 6-7 ders alırken 13-16 arasında dersi bulunan öğrenciler için bu olumlu bir gelişme. Ancak uzmanlara göre uygulaması kolay olmayacak.
7.07.2021Eğitim
Okullar ne zaman, hangi tarihte açılıyor? Ziya Selçuk tarihi paylaştı
Okullar ne zaman, hangi tarihte açılıyor? Ziya Selçuk tarihi paylaştıOkulların açılacağı tarih merakla araştırılırken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan tarihe ilişkin açıklama geldi. 2021- 2022 eğitim öğretim dönemi için gözler eylül ayına çevrilmişti. İşte, okulların açılacağı tarih...
6.07.2021Gündem
'6 Eylül’den itibaren öğrenciler gelecek'
'6 Eylül’den itibaren öğrenciler gelecek'Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin, “31 Ağustos’ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül’den itibaren de öğrencilerimiz gelecek” dedi.
6.07.2021Eğitim
‘Telafi eğitim bir fırsat
‘Telafi eğitim bir fırsatGaziantep’te dün bir dizi etkinliğe katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ilk durağı yapımı tamamlanan 8 ilçedeki 21 okulun toplu açılış töreni oldu.
6.07.2021Eğitim
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? Liselere Geçiş Sistemi sınav sonuç tarihi...
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? Liselere Geçiş Sistemi sınav sonuç tarihi...Milyonlarca ortaokul öğrencisi 4 yıl eğitim görecekleri liseler için MEB tarafından düzenlenen 2021 LGS sınavına katıldı. 6 Haziran'da yapılan sınavların ardından sonuçlar da bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sonuç tarihi hakkında konuştu. LGS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?
5.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ziya selçukeğitimMilli Eğitim BakanıMEBokul

Milli Eğitim Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.