Geri Dön
SözlükAnons Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anons Etmek Ne Demek?

Anons Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anons Etmek Ne Demek?

Günlük hayatta kullanılan kelimelerin anlamları insanlar tarafından merak edilmektedir. Bu nedenle anlamı bilinmeyen kelimeler ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Anons ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Anons etmek ne demek detayları ile derledik.

Anons Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anons Etmek Ne Demek?

Anons kelimesi de günlük yaşamda sıklıkla karşımıza çıkan kelimelerden bir tanesidir. Pek çok kişi bu kelimenin ne anlama geldiği ile ilgili internetten ve çeşitli kaynaklardan araştırmalar yapmaktadır.

Anons Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Anons kelimesi Türkçede sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu kelime Fransızcadan dilimize geçmiştir. Anons kelimesinin Türk Dil Kurumuna göre anlamı ise sesli duyuru şeklindedir.

Anons Etmek Ne Demek?

Anons kelimesi çoğunlukla anons etmek şeklinde deyim olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla anons etmek deyiminin anlamı da insanlar tarafından merak edilmektedir. Anons etmek, bir konuyu ya da olayı sesli bir şekilde duyurmak anlamına gelmektedir. Bir haberin veya durumun sözlü olarak ya da yazı ile insanlara bildirilmesi de anons etmek olarak ifade edilmektedir.

Abisinin evlendiğini herkese anons etti.

Güvenlik biriminden bir çocuğun kaybolduğu anons edildi.

Elektriklerin kesileceği sabah anons edildi.