Geri Dön
SözlükBiyokütle Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Biyokütle Enerjisi Nerelerde Kullanılır?

Biyokütle Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Biyokütle Enerjisi Nerelerde Kullanılır?

Biyokütle anlamı merak edilen kelimelerden biridir. Özellikel kullanım alanının geniş olması nedeniyle anlamı merak edilen kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Biyokütle ne demek öğrenebilir ve konu ile ilgili kelimeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Biyokütle ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Biyokütle enerjisi nerelerde kullanılır tüm detaylarıyla derledik.

Biyokütle Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Biyokütle Enerjisi Nerelerde Kullanılır?


Biyokütle, Fransızca kökenli bir kelimedir. Biyokütle Türkçe anlamı ise belirli bir zamanda belirli biyotopta olan canlı organizmaların toplamdaki kütleleri anlamına gelmektedir.

Biyokütle Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Biyokütle Fransızca kökenli bir kelimedir ve dilimize Fransızcadan geçmiştir. Dilimizde Biyokütle belirli sınırda belirli biyotopta bulunan organizmaların toplam ağırlığı anlamında kullanılmaktadır.

Biyokütle Enerjisi Nerelerde Kullanılır?

Biyokütle enerjisi birçok ısınma alanında kullanılmaktadır. Isınma ve ısıtma ihtiyacı bulunan yerlerde, enerjiye ya da elektrik alanlarında kullanılmaktadır. Biyokütle aynı zamanda biyoyakıt üretimi yapılan yerlerde ve yan ürün oluşumunda kullanılmaktadır. Biyokütle kelime olarak Fransızca kökenli bir kelimedir ve dilimize Fransızcadan geçmiştir. Kelime anlamı bakımından dilimizde anlamı merak edilen kelimeler arasında Biyokütle kelimesi yer almaktadır.