Geri Dön
SözlükCal Ne Demek? Cal Neyin Kısaltmasıdır, Açılımı Nedir?

Cal Ne Demek? Cal Neyin Kısaltmasıdır, Açılımı Nedir?

Günlük hayatta kullanılan bazı kısaltmaların anlamı çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilecek durumda olan bu kısaltmaların anlamları insanlar tarafından araştırılmaktadır. Belirli bir alana ait olan bu kısaltmaları kullanmak çoğu zaman insanların işini de kolaylaştırmaktadır. Cal kelimesi de bu kısaltmalardan biri olarak ele alınmaktadır. Peki, cal ne demek? Cal neyin kısaltmasıdır, açılımı nedir tüm detayları ile derledik.

Cal Ne Demek? Cal Neyin Kısaltmasıdır, Açılımı Nedir?

Cal kelimesi özellikle diyet ve beslenme programları hazırlayanlar tarafından kullanılan bir kısaltma olarak ifade edilmektedir.

Cal Ne Demek?

Cal kelimesi besinlerin insan vücuduna girmeden önce sahip olduğu enerji miktarı anlamına gelmektedir. Cal kısaltması vücuda giren bu besinlerin enerji oranları hakkında bilgi vermektedir. Besin maddelerinin sahip olduğu değerler cal kelimesi kullanılarak ifade edilmektedir.

Cal Neyin Kısaltmasıdır, Açılımı Nedir?

Cal kelimesi kalori kelimesinin kısaltması olarak diyet listelerinde sürekli kullanılan bir terim olmaktadır. Kimya bilimi başta olmak üzere sporda, beslenme programlarında ve daha pek çok alanda kalori kelimesi kısaltılarak kullanılan bir ifade olmaktadır.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler