Geri Dön
SözlükMesire Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mesire Alanı Ne Demektir?

Mesire Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mesire Alanı Ne Demektir?

Hala Türkçede yaygın olarak kullanılan ve geçerli olan sözcüklerden biri mesire kelimesidir. Özellikle birçok farklı şenlikte karşılaşılan bir kelime olması ile beraber, bu kelimenin tam anlamı merak ediliyor. Peki, mesire ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Mesire alanı ne demektir tüm detayları ile derledik.

Mesire Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mesire Alanı Ne Demektir?


Kökeni Arapça olan mesire kelimesi Türkçede yerleşik şekilde değerlendirilen yaygın ve önemli sözcüklerden biridir. Özellikle taşıdığı anlam ile beraber farklı dönemlerdeki şenlik alanlarında kullanılan bir sözcüktür.

Mesire Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu üzerinden ele alındığı zaman mesire, ‘Gezilecek ve piknik yapılacak yer,’ şeklinde ifade edilmektedir. Yani belirli zamanlarda ailecek edilerek güzel bir zaman geçirmek adına piknik yapmak için farklı mekanlar mesire olarak bilinmektedir.

Mesire Alanı Ne Demektir?

Mesire kelimesi özellikle Türkçede mesire alanı olarak ele alınmakta ve kullanılmaktadır. Özellikle yılın farklı zaman dilimlerinde özel olarak hazırlanmış etkinlikler eşliğinde gezilecek ve piknik yapılacak yerlerdir. Bu yerlerde birçok değişik organizasyon gerçekleşir ve genelde ilkbahar ile yaz aylarında olur.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler