Geri Dön
SözlükMutalea Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Osmanlı'da Mutela Ne Demek?

Mutalea Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Osmanlı'da Mutela Ne Demek?

Mutalea kelimesi sosyal hayatta sıklıkla karşılaşılan sözcüklerden biridir. Pek çok kişi bu kelimenin nereden geldiğini ve kullanım alanlarını merak etmektedir. Özellikle kitaplarda ve televizyonlarda bu kelime sık sık geçmektedir. Kelimenin öbekler halinde incelenmesi ile sözcük anlamı ortaya çıkmaktadır. İşte mutalea ne demek ve TDK sözcük anlamı hakkında tüm detayları sizler için derledik.

Mutalea Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Osmanlı'da Mutela Ne Demek?

 Mutalea kelimesi geçmiş kültürlerden günümüze kadar uzanan sözcüklerden biridir. Her alanda kullanımı olan bu kelime çoğunlukla bir şeyin üzerine düşünme ve fikir oluşturma anlamlarına gelmektedir. Tatkik etme olarak da kullanılmaktadır.

 Mutelea Ne Demek TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Mutalea kelimesi TDK sözcük anlamı ve normal kullanım anlamı olarak bir inceleme yapmak şekline bilinmektedir. Bir konu hakkında etraflıca düşünmek olarak da kullanılmaktadır. Bu sözcük inceleme yapmak ve fikir ortaya koymak şekline TDK sözlüğünde yer almaktadır.

 Osmanlı'da Mutalea Ne Demek?

 Osmanlı döneminde kullanılan mutalea kelimesi inceleme başlatmak ve bir konu üzerinde fikir alışverişi yapmak olarak bilinmektedir. Oldukça geniş sözcük anlamı bulunan bu kelime hala kullanılmaktadır.