Geri Dön
EğitimTaksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?

Taksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?

Taksirli kelimesi gündelik hayatta kullanılan bir kelimedir. Özellikle suç çeşitlerinden birisi olarak bilinen taksirli suçun anlamı pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Taksirli suçlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler internet üzerinden bazı araştırmalar yapabiliyor. Taksirli suç nedir? Taksirli suçlar nelerdir, TCK'da taksirli suç çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Taksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?

Taksirli suç, istemeyerek işlenen suçların tamamına verilen bir isimdir.

 Taksirli Suç Nedir?

 TCK'da bulunan birçok farklı suç bulunuyor. Taksirli suç bu suçlar arasında yer alıyor. Taksirli suçların bazı çeşitleri bulunuyor. Taksirli suç, kanunda suç olarak kabul edilen fiillerinin ön görülmeden gerçekleşme durumudur. Bu suç türü, her ne olursa olsun suçun durumuna göre kanunda belirtildiği üzere cezalandırılır.

 Taksirli Suçlar Nelerdir? TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?

 Taksirli suçların TCK üzerinde belirlenen bazı çeşitleri bulunur. Taksirli suçlar ikiye ayrılıyor. Bu suçlar şu şekildedir:

Basit taksir

Bilinçli taksir

Taksirli öldürme, taksirli yaralama, taksirli iflas, trafik güvenliğini taksirli tehlikeye atmak ve yasaklanan herhangi bir bilgiyi taksirle açıklama gibi suçlar taksirli suçlar arasında yer alır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler