Tck

Tck

Son dakika TCK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCK haber sayfamızda...

Tck

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.139 tck haberi bulunmuştur.
Son dakika! Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Akbulut hakkında inceleme
Son dakika! Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Akbulut hakkında incelemeGelen bir son dakika haberine göre; Şanlıurfa’nın Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyyüp Akbulut, koronavirüs tedbirlerine ilişkin genelgelerle ilgili konuştuğu videoyu ‘Esenlik Bildirisi’ başlığıyla sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yayınladı. Valilik, sosyal medyada gündem olan Akbulut'un videolarıyla ilgili idari inceleme başlattı.
18.05.2021Gündem
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’Psikolog ve sosyologlara göre, pandemi döneminde yaşanan ekonomik kriz kripto paralara ilgiyi artırdı. Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, “Zahmetsiz gözüken kazanç tuzaklar içeriyordur” dedi
11.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Cinayete teşebbüs! PCR testinde şok sonuç
Son dakika haberi: Cinayete teşebbüs! PCR testinde şok sonuçGelen son dakika haberine göre; Özel Düzen Laboratuvarı, isimlerinin kullanılarak sahte ‘Kovid-19 negatif’ belgesi düzenlendiğini tespit etti. Seyahate gidebilmek için bu şebekelerin kapısını çalanların PCR testi pozitif çıkanlar olduğu belirtildi. Hukukçular, şebeke üyelerinin ve bu raporları kullananların cinayete teşebbüsten yargılanmasını önerdi.
19.04.2021Gündem
Son dakika: Bildiri soruşturmasında flaş gelişme: 7 emekli amiralin evinde arama
Son dakika: Bildiri soruşturmasında flaş gelişme: 7 emekli amiralin evinde aramaGelen bir dakika haberine göre; Gece yarısı emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiri ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Soruşturma kapsamında 7 emekli amiralin evinde arama yapılıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.
16.04.2021Gündem
Son dakika... Emekli amirallerle ilgili flaş gelişme
Son dakika... Emekli amirallerle ilgili flaş gelişmeAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 104 emekli amiralin hazırladığı bildiriye ilişkin soruşturması kapsamında, ifade için tebligat gönderilen 4 emekli amiralin Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri başladı.
12.04.2021Gündem
Son dakika haberi: İlk karar verildi! Darbe imalı bildiriyi imzalayan amiraller...
Son dakika haberi: İlk karar verildi! Darbe imalı bildiriyi imzalayan amiraller...Son dakika haberlere göre; gece yarısı yayımlanan darbe imalı bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman hakları ve koruma hakları iptal edildi.
5.04.2021Gündem
Emekli amiraller soruşturmasında 3 kritik soru!
Emekli amiraller soruşturmasında 3 kritik soru!Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturmayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmada bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup, olmadıklarının sorulacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isim
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isimAralarında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini üstlenen üç oramiralin de bulunduğu 104 emekli amiral, Montrö Sözleşmesi’ne ilişkin gece yarısı bildiri yayınladı. TCK 316. maddeden soruşturma başlatılan bildiriye öncülük edenlerin tespit edildiği ve ifadeye çağrılacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
Son dakika: Tepki çeken bildiriye öncülük edenler tespit edildi
Son dakika: Tepki çeken bildiriye öncülük edenler tespit edildiSon dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında bazı emekli amirallerin açıklama organizasyonuna öncülük eden kişilerin tespit edildiği öğrenildi.
4.04.2021Gündem
Taksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?
Taksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?Taksirli kelimesi gündelik hayatta kullanılan bir kelimedir. Özellikle suç çeşitlerinden birisi olarak bilinen taksirli suçun anlamı pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Taksirli suçlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler internet üzerinden bazı araştırmalar yapabiliyor. Taksirli suç nedir? Taksirli suçlar nelerdir, TCK'da taksirli suç çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
Bergüzar Korel hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı
Bergüzar Korel hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktıOyuncu Bergüzar Korel hakkında Twitter'da adına hesap açılarak yapılan paylaşımlar nedeniyle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan soruşturma açıldığı ve 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldığı ortaya çıktı. Bergüzar Korel, adına sahte hesap açan kişi ya da kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.
31.03.2021Cadde
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet davasında verilen cezayı az buldu!
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet davasında verilen cezayı az buldu!Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu'ya (34) verilen müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand'a (33) verilen 18 yıl 9 ay hapis cezasının bozulması talebiyle tebliğname düzenledi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 'yardım' suçundan cezalandırılan sanık Berk Akand'ın da asli fail olarak cezalandırılması, sanıklara uygulanan indirimin yersiz olduğu yönünde görüş bildirerek, kararın bozulmasını talep etti.
29.03.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması!
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması!İçişleri Bakanlığı, hafta sonu kısıtlamalarını ihlal eden kişi sayısını açıkladı. Gelen son dakika haberine göre; sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 21 bin 495 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldığı bildirildi.
29.03.2021Gündem
Ceza hukukçusu Güneş: Çiğ köftenin silah sayılması yerinde bir karar
Ceza hukukçusu Güneş: Çiğ köftenin silah sayılması yerinde bir kararAnkara’da ceza hukukçusu Neslihan Güneş, Afyonkarahisar'da acılı çiğ köfte verdiği gerekçesiyle Yılmaz Koç'a saldıran Gurur Ş. hakkında kabul edilen iddianamede, çiğ köfte dürümün silah sayılmasına ilişkin, "Burada yüzde meydana getirdiği acı hissi ve müştekinin kendisini koruyamaz duruma gelmesi nedeniyle çiğ köfte silah olarak kabul edilmiştir. Savcılık yerinde bir iddianame hazırlamıştır" dedi.
28.03.2021Gündem
Yönetmelikteki muğlak ifade kaldırıldı
Yönetmelikteki muğlak ifade kaldırıldıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Harp Okulları ile astsubay meslek yüksek okullarına girişte aranan “irticai faaliyete karışmamış olmak” şartının yönetmelik değişikliği ile kaldırılmasına ilişkin “Subjektif değerlendirmelere tabi olan ve TCK’da suç olarak düzenlenmemiş olan muğlak ifade kaldırılmış, yerine daha geniş kapsamlı, daha somut suçta ve cezada kanunilik ilkesini gözetir şekilde yeni bir düzenleme yapılmıştır” açıklamasında bulundu.
27.03.2021Gündem
Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianame
Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianameGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo dergisinin kapağındaki hakaret içerikli görsele ilişkin, derginin yöneticileri Alice Petit, Gerard Biard, Julin Serignac ve Laurent Sourisseau hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.
26.03.2021Gündem
Son dakika! MSB'den 'irtica' tartışmasına yanıt!
Son dakika! MSB'den 'irtica' tartışmasına yanıt!Gelen bir son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Harp Okulları ile astsubay meslek yüksek okulları giriş şartında, "irticai faaliyete karışmamış olmak" şartının kaldırılmasının ardından başlayan tartışmalara yanıt verdi.
26.03.2021Gündem
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağı
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, son dönemde 'kargo gönderim ücretinin faiziyle ödenmemesi halinde icra takibi başlatılacağı' yazılı telefon mesajı gönderdiği kişileri tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi.
22.03.2021Haberler
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağı
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, son dönemde 'kargo gönderim ücretinin faiziyle ödenmemesi halinde icra takibi başlatılacağı' yazılı telefon mesajı gönderdiği kişileri tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi.
22.03.2021Ekonomi
Gergerlioğlu serbest bırakıldı
Gergerlioğlu serbest bırakıldıTBMM Genel Kurulu’nda hakkındaki kesinleşmiş cezaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin okunmasıyla 17 Mart’ta milletvekilliği düşen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, protesto amacıyla bekleyişini sürdürdüğü TBMM’de gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gergerlioğlu’nun ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını duyurdu.
22.03.2021Siyaset
Son dakika: Süleyman Soylu'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması
Son dakika: Süleyman Soylu'dan İstanbul Sözleşmesi açıklamasıSon dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Süleyman Soylu, "Uluslararası sözleşmelerin varlığı veya yokluğu, vatandaşımızın karşı karşıya kalacağı herhangi bir suç şeklini önlemeye ilişkin sorumluluklarımızı ve bu sorumluluğun gereği olan çalışmalarımızı eksiltmez veya arttırmaz." dedi.
20.03.2021Siyaset
Son dakika! Ekrem İmamoğlu'na eski vali Seddar Yavuz'a ‘hakaret’ ettiği gerekçesiyle para cezası
Son dakika! Ekrem İmamoğlu'na eski vali Seddar Yavuz'a ‘hakaret’ ettiği gerekçesiyle para cezasıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'a ‘hakaret’ ettiği iddiasıyla açılan ve 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilen davada karar verildi. Ordu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi, İmamoğlu’na alt sınırdan 7 bin 80 TL para cezası verdi.
17.03.2021Gündem
İcradan çocuk teslimi artık sona eriyor
İcradan çocuk teslimi artık sona eriyorAK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Mart’ta açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nın uygulamaya konulması için harekete geçti. Planda yer alan ve kanun ya da Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle yapılacak 150’ye yakın düzenleme için Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın başkanlığında bir komisyon kuruldu. Meclis’e en fazla üç reform paketi olarak gelecek düzenlemeler arasında, şiddet vakalarındaki artışın en önemli nedenlerinden biri olarak görülen boşanma usulü ve süreçlerinde “kolaylaştırmaya” gidilmesi yer alıyor.
12.03.2021Siyaset
Son dakika... Polatlı'daki darbe girişimi davasında cezalar onandı
Son dakika... Polatlı'daki darbe girişimi davasında cezalar onandıGelen son dakika haberine göre; Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi gecesi Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada temyiz incelemesini tamamladı.
11.03.2021Gündem
Son Dakika Haber: İçişleri Bakanlığı'ndan flaş sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması
Son Dakika Haber: İçişleri Bakanlığı'ndan flaş sokağa çıkma kısıtlaması açıklamasıİçişleri Bakanlığı, hafta sonu kısıtlamalarını ihlal eden kişi sayısını açıkladı. Gelen son dakika haberine göre; sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 25 bin 439 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldığı bildirildi.
8.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsamiralbildirison dakika haberMontrö Boğazlar Sözleşmesi

Tck ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.