Tck

Tck

Son dakika TCK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCK haber sayfamızda...

Tck

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.150 tck haberi bulunmuştur.
AYM ‘rızası bile olsa suçtur’ dedi
AYM ‘rızası bile olsa suçtur’ dediYerel mahkemenin talebini reddeden Anayasa Mahkemesi, ‘15 yaşını bitirmiş çocukla cinsel ilişki, rızaya dayansa da suçtur’ cevabını verdi
12.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Erdoğan'ın onayına gitti! Artık mal değil can olacaklar
Son dakika haberi: Erdoğan'ın onayına gitti! Artık mal değil can olacaklarCumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan hayvan hakları yasası teklif taslağına göre, savcılar hayvana karşı işlenen suçlarda ‘suçüstü’ yapılması halinde resen soruşturma açabilecek. Evcil hayvanları kasten öldürenlere 4 yıla, eziyet edenlere 3 yıla kadar hapis cezası öngören düzenlemede, belediyelere de hayvan bakımının sağlanması için bütçe zorunluluğu getiriliyor. Erdoğan, "Meclis kapanmadan bu işi bitirin" talimatını verdi
9.06.2021Gündem
Evcil hayvanları kasten öldürene 4 yıla kadar hapis
Evcil hayvanları kasten öldürene 4 yıla kadar hapisCumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan hayvan hakları yasası teklif taslağına göre, savcılar hayvana karşı işlenen suçlarda ‘suçüstü’ yapılması halinde resen soruşturma açabilecek. Evcil hayvanları kasten öldürenlere 4 yıla, eziyet edenlere 3 yıla kadar hapis cezası öngören düzenlemede, belediyelere de hayvan bakımının sağlanması için bütçe zorunluluğu getiriliyor.
9.06.2021Gündem
Son dakika: Araç sahipleri dikkat! Hız cezasına 'duruşması vardı' iptali
Son dakika: Araç sahipleri dikkat! Hız cezasına 'duruşması vardı' iptaliSon dakika haberlere göre, Ankara'da avukat Paşa Büyükkayaer, duruşmaya giderken otomobiliyle hasarlı kazaya karıştı. Kaza nedeniyle vakit kaybeden ve duruşmaya yetişmek için hız yapan Büyükkayaer'e, hız sınırını yüzde 30 aştığı için 652 TL ceza uygulandı. Mahkeme, avkatın başvurusu üzerine müvekkili aleyhine ağır hak kayıplarına sebebiyet verecek duruşmaya yetişebilmek amacıyla kastı olmaksızın kabahate konu fiili işlediği kanaatiyle para cezasını iptal etti. İşte son dakika gelişmeler...
1.06.2021Ekonomi
'Aldatana ve üçüncü kişiye ceza verilsin'
'Aldatana ve üçüncü kişiye ceza verilsin'Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan, “aldatan eşlerin yanında, aldatan üçüncü kişiler hakkında da maddi ve manevi yaptırımlara hükmedilmesi için” kanuni ve idari düzenlemeler yapılmasını önerdi.
28.05.2021Gündem
Son dakika... Montrö Bildirisi'nde imzası bulunan emekli amirallerle ilgili flaş gelişme!
Son dakika... Montrö Bildirisi'nde imzası bulunan emekli amirallerle ilgili flaş gelişme!Gelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Montrö Bildirisi'nde imzası olan 104 emekli amiralden ifadesi alınmayan 84 emekli amiral, ifadeye çağrıldı.
27.05.2021Gündem
Parlamenter sistem tasarımını açıkladı
Parlamenter sistem tasarımını açıkladıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem (İGPS) İlkeleri’ni açıkladı.
27.05.2021Siyaset
Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldı
Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldıSosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Ankara JİTEM davasında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın arasında bulunduğu sanıklar hakkındaki beraat kararlarını bozan İstinaf Mahkemesi heyeti hakimlerine ilişkin paylaşım yapan Fatih Tezcan hakkında 'Kamu görevlilerinin ismini açıklama ve yayınlama' ve 'Yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs' suçlarından re'sen soruşturma başlatıldı.
24.05.2021 Gündem
Eczaneler dışında ilaç satana hapis
Eczaneler dışında ilaç satana hapisMarket, benzinci gibi yerlerde satılan ağrı kesici, merhem vb. ürünler için örnek teşkil edebilecek bir karar geldi.
23.05.2021Gündem
İstismar davasında şaşırtan karar! Önce 50 yıl, sonra tahliye...
İstismar davasında şaşırtan karar! Önce 50 yıl, sonra tahliye...Ankara’da öz kızına yönelik cinsel istismar iddiasıyla yargılanıp 50 yıl 7 ay 15 gün hapse mahkûm edilen babanın cezasını İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25’inci Ceza Dairesi (istinaf) bozdu. Daha önce rekor niteliğinde ceza alan sanık baba C.Ö.K.’nın tahliyesine karar verildi.
21.05.2021Gündem
Son dakika: Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut hakkında flaş karar
Son dakika: Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut hakkında flaş kararGelen bir son dakika haberine göre; Şanlıurfa’nın Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyyüp Akbulut, koronavirüs tedbirlerine ilişkin genelgelerle ilgili konuştuğu videoyu ‘Esenlik Bildirisi’ başlığıyla sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yayınlamasıyla ilgili HSK müfettişlerince hazırlanan ön raporu görüşen HSK 2'nci Dairesi; hakkında soruşturma yapılan ilgilinin bulunduğu hal üzere göreve devamının yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaatine ulaştığından oybirliği ile hakimler ve savcılar kanununun 77'nci maddesi gereğince geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.
20.05.2021Gündem
Son dakika! Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Akbulut hakkında inceleme
Son dakika! Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Akbulut hakkında incelemeGelen bir son dakika haberine göre; Şanlıurfa’nın Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyyüp Akbulut, koronavirüs tedbirlerine ilişkin genelgelerle ilgili konuştuğu videoyu ‘Esenlik Bildirisi’ başlığıyla sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yayınladı. Valilik, sosyal medyada gündem olan Akbulut'un videolarıyla ilgili idari inceleme başlattı.
18.05.2021Gündem
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’Psikolog ve sosyologlara göre, pandemi döneminde yaşanan ekonomik kriz kripto paralara ilgiyi artırdı. Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, “Zahmetsiz gözüken kazanç tuzaklar içeriyordur” dedi
11.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Cinayete teşebbüs! PCR testinde şok sonuç
Son dakika haberi: Cinayete teşebbüs! PCR testinde şok sonuçGelen son dakika haberine göre; Özel Düzen Laboratuvarı, isimlerinin kullanılarak sahte ‘Kovid-19 negatif’ belgesi düzenlendiğini tespit etti. Seyahate gidebilmek için bu şebekelerin kapısını çalanların PCR testi pozitif çıkanlar olduğu belirtildi. Hukukçular, şebeke üyelerinin ve bu raporları kullananların cinayete teşebbüsten yargılanmasını önerdi.
19.04.2021Gündem
Son dakika: Bildiri soruşturmasında flaş gelişme: 7 emekli amiralin evinde arama
Son dakika: Bildiri soruşturmasında flaş gelişme: 7 emekli amiralin evinde aramaGelen bir dakika haberine göre; Gece yarısı emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiri ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Soruşturma kapsamında 7 emekli amiralin evinde arama yapılıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.
16.04.2021Gündem
Son dakika... Emekli amirallerle ilgili flaş gelişme
Son dakika... Emekli amirallerle ilgili flaş gelişmeAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 104 emekli amiralin hazırladığı bildiriye ilişkin soruşturması kapsamında, ifade için tebligat gönderilen 4 emekli amiralin Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri başladı.
12.04.2021Gündem
Son dakika haberi: İlk karar verildi! Darbe imalı bildiriyi imzalayan amiraller...
Son dakika haberi: İlk karar verildi! Darbe imalı bildiriyi imzalayan amiraller...Son dakika haberlere göre; gece yarısı yayımlanan darbe imalı bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman hakları ve koruma hakları iptal edildi.
5.04.2021Gündem
Emekli amiraller soruşturmasında 3 kritik soru!
Emekli amiraller soruşturmasında 3 kritik soru!Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturmayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmada bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup, olmadıklarının sorulacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isim
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isimAralarında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini üstlenen üç oramiralin de bulunduğu 104 emekli amiral, Montrö Sözleşmesi’ne ilişkin gece yarısı bildiri yayınladı. TCK 316. maddeden soruşturma başlatılan bildiriye öncülük edenlerin tespit edildiği ve ifadeye çağrılacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
Son dakika: Tepki çeken bildiriye öncülük edenler tespit edildi
Son dakika: Tepki çeken bildiriye öncülük edenler tespit edildiSon dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında bazı emekli amirallerin açıklama organizasyonuna öncülük eden kişilerin tespit edildiği öğrenildi.
4.04.2021Gündem
Taksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?
Taksirli Suç Nedir? Taksirli Suçlar Nelerdir, TCK'da Taksirli Suç Çeşitleri Nelerdir?Taksirli kelimesi gündelik hayatta kullanılan bir kelimedir. Özellikle suç çeşitlerinden birisi olarak bilinen taksirli suçun anlamı pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Taksirli suçlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler internet üzerinden bazı araştırmalar yapabiliyor. Taksirli suç nedir? Taksirli suçlar nelerdir, TCK'da taksirli suç çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
Bergüzar Korel hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı
Bergüzar Korel hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktıOyuncu Bergüzar Korel hakkında Twitter'da adına hesap açılarak yapılan paylaşımlar nedeniyle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan soruşturma açıldığı ve 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldığı ortaya çıktı. Bergüzar Korel, adına sahte hesap açan kişi ya da kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.
31.03.2021Cadde
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet davasında verilen cezayı az buldu!
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet davasında verilen cezayı az buldu!Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu'ya (34) verilen müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand'a (33) verilen 18 yıl 9 ay hapis cezasının bozulması talebiyle tebliğname düzenledi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 'yardım' suçundan cezalandırılan sanık Berk Akand'ın da asli fail olarak cezalandırılması, sanıklara uygulanan indirimin yersiz olduğu yönünde görüş bildirerek, kararın bozulmasını talep etti.
29.03.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması!
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması!İçişleri Bakanlığı, hafta sonu kısıtlamalarını ihlal eden kişi sayısını açıkladı. Gelen son dakika haberine göre; sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 21 bin 495 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldığı bildirildi.
29.03.2021Gündem
Ceza hukukçusu Güneş: Çiğ köftenin silah sayılması yerinde bir karar
Ceza hukukçusu Güneş: Çiğ köftenin silah sayılması yerinde bir kararAnkara’da ceza hukukçusu Neslihan Güneş, Afyonkarahisar'da acılı çiğ köfte verdiği gerekçesiyle Yılmaz Koç'a saldıran Gurur Ş. hakkında kabul edilen iddianamede, çiğ köfte dürümün silah sayılmasına ilişkin, "Burada yüzde meydana getirdiği acı hissi ve müştekinin kendisini koruyamaz duruma gelmesi nedeniyle çiğ köfte silah olarak kabul edilmiştir. Savcılık yerinde bir iddianame hazırlamıştır" dedi.
28.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

GazetehaberiankaratwitterViranşehirşanlıurfa

Tck ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.