Geri Dön
EğitimYaz kampları akademik başarıyı artırıyor

Yaz kampları akademik başarıyı artırıyor

Pandemi nedeniyle öğrenciler, eğitimlerine evden ve kamera karşısından devam ettiler. Özellikle çalışan anne babalar için büyük bir soruna dönüşen süreç, öğrencilerin akademik hayatları kadar sosyal yaşamlarını, fiziki ve ruhsal gelişimlerini olumsuz etkiledi.

Yaz kampları akademik başarıyı artırıyor

Uzmanlara göre sanatsal etkinlikler çocukların beyin, ince ve kalın motor kasları ile dil gelişimi için çok faydalı. Bu etkinliklerin ayrıca yaratıcı düşünen, özgüven sahibi, kendini doğru ifade edebilen bireyler olmalarına da katkısı büyük. Yapılan araştırmalar, bilişsel ve duygusal becerileri gelişen çocukların sınava hazırlık süreçlerinde algılarının daha açık olduğunu ortaya koyuyor.

Veliler de katılabilecek

Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynak desteğini tek platform üzerinden sunan Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) ile Forte Kültür Sanat Akademi iş birliğiyle yaz kampları düzenleniyor. Yaz kamplarında, çocukların hem fiziksel hem sanatsal hem de sosyal gelişimleri için tüm planlamaları yaptıklarını ve pandemiye yönelik tüm önlemleri büyük bir titizlikle aldıklarını kaydeden Kolay Kampüs Genel Müdürü Nilay Özmen, kampta, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini, sosyal becerilerini geliştirmeye yönelik, alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanan programları uyguladıklarını söyledi.

Ağustos boyunca devam edecek kültür, spor, sanat ve İngilizce kamplarında öğrenciler, tatillerini yaparken, müzik, görsel sanatlar, dans, basketbol, futbol, yüzme ve jimnastik branşlarında eğitimler alacaklar. İngilizce derslerinde konuşma kulüpleri ve yarışmalara katılabilecekler. Turnuva ve yarışmalarla birlikte takım çalışması ve disiplin gibi kazanımlar da elde edebilecek öğrencilere, kamp sonunda katılım sertifikaları verilecek. 7-17 yaş arasında öğrenciler ve velilerin katılabileceği kamplarla ilgili detaylı bilgi www.kolaykampus.com adresinde.

İstanbul Valisi son dakika duyurdu: İzinli sayılacaklar
Sedef Kabaş için flaş açıklama: Bunun karşılığı olacaktır!
İstanbul'da toplu ulaşım kilitlendi! Uzun kuyruklar oluştu
Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den çok sert Sedef Kabaş tepkisi: Ahlak yoksunluğu, pespayelik
Ölümü Türkiye'yi yasa boğdu! 'Bağıra bağıra ağlamak istiyorum'
RTÜK’ten karar çıktı! FOX TV ve TELE 1’e ceza yağdı
1 yıldır oynadığı sayılarla 239 bin lira kazandı
Fenerbahçe'den forvete sürpriz hamle! Sinan Gümüş takasla gidiyor
Son dakika: Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti!
Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı! Kimliği şoke etti...
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
Turabi Gökhan Saki'yi ringe çağırdı! Aldığı cevap sonrası çılgına döndü
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirtti
NASA buldu! Hepsi mor, gözden kaçacak gibi değil