Geri Dön

4 bacaklı araba

CES 2019’a birbirinden ilginç tekno ürünler damga vuruyor. Yapay zeka teknolojisi her yerde görülüyor. Her şey akıllanırken, Hyundai’nin dört bacaklı aracı da ilgi odağı oluyor

4 bacaklı araba

Büyük teknoloji şovu CES 2019’da ürün tanıtımları sürüyor. ABD Las Vegas’ta düzenlenen ve 8-12 Ocak tarihleri arasında açık kalacak olan fuara ilginç icatlar damga vuruyor. Fuarın ikinci gününde öne çıkan ilginç tanıtım ve icatlara mercek tuttuk.

CES 2019, otomobil teknolojileri için de önemli bir fuar. Farklı türdeki araç tanıtımları da görülüyor. Hyundai’nin Elevate modeli bunlardan biri. Çok ilgi gören araç dört ayaklı. Yürüyen bir otomobil olarak lanse edilen farklı bir konsept.

Gövdesine bağlı birer bacak ve bunların ucunda yer alan tekerlekleri var. Aracın bacakları katlandığında ise Elevate bir otomobil gibi yüksek hızda her yere gidebilecek. Yol olmayan karlı, buzlu ve dağlık koşullarda bile tırmanabilecek. Robotik ve elektrikli araç teknolojisini birleştiren yeni bir araç konsepti. Aracın afetlerde ilk yardım aracı olarak kullanılması düşünülüyor.

4 bacaklı araba

7 bin $’a akıllı tuvalet

CES 2019’da internete bağlı tuvalet de sergileniyor. Kohler Numi 2.0 Akıllı Tuvalet, oturacağı sıcak tutuyor, temizleme ve kurulama fonksiyonlarını otomatik yapıyor, içine entegre Amazon Alexa uygulaması var, hoparlörü ve interaktif olarak değişebilen renkli ışıkları bulunuyor. Ses kontrolüyle ışıkları isteğinize göre değiştirebiliyor. Fiyatı 7 bin dolar olarak açıklandı.

4 bacaklı araba

Vücut ısısıyla şarj oluyor

The Matrix PowerWatch 2, hiç şarj gerektirmeyen en güçlü akıllı saat olarak CES 2019’da kendini gösterdi. PowerWatch 2 kalp ritmi göstergesi, GPS lokasyon takibi ve renkli ekran gibi özelliklerle güncellendi. Akıllı saat, Matrix’in vücut ısısı ve çevre ışıklarını güce dönüştüren en ileri termoelektrik ve güneş enerjisi teknolojisiyle tasarlandı. Saatin ilk tam renkli ekranı termoelektrik ve güneş enerjisiyle güçlendirildi. 14 mm kalınlığında, 50-60 gram ağırlığında ve 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var. Android ve iOS işletim sistemini destekliyor. 1.2 inç’lik LCD ekranı bulunan saat, Haziran 2019’da satışa sunulacak. Fiyatı 199 dolar.

4 bacaklı araba

Bu kemer az yemenizi söylüyor

Fuar geleceğe yönelik teknolojilerle dolu. İlginç icatlardan biri de size daha az yemenizi söyleyen akıllı kemer Welt. Aldığınız kiloları ölçen kemer, çok yediğinizde sizi uyarıyor, diyet yapmanızı öneriyor. Bu akıllı giyilebilir ürün kilo vermenizi sağlayacak yöntemlerden sadece biri. Midenizin ne kadar genişlediğini ölçebiliyor ve telefonunuza bildirim göndererek bel büyüklüğünüzün tehlikede olduğu konusunda uyarıda bulunuyor. Akıllı deri aksesuar, şu anda Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde satılıyor. Fiyatı 155 dolardan başlıyor.

4 bacaklı araba

Asus’tan yeni Zenbook modeli

Asus yeni dizüstü bilgisayar modeli ZenBook 14’ü, CES 2019’da görücüye çıkardı. Ultra ince çerçeveli Nano Edge ekrana sahip dizüstü bilgisayar, ErgoLift teknolojisiyle laptopların soğutma teknolojilerinde yeni bir devir açmayı hedefliyor. 14 inç Full HD IPS ekrana sahip cihaz, sunduğu renk ve canlı görüntülerde iddialı. 6.5 mm ultra ince çerçeveleri sayesinde 14 inç’lik ekran, standart 13 inç’lik ekran kadar yer kaplıyor. Bu sayede ağırlığı da azalan ve çok daha kompakt hale gelen bilgisayar, çantada ya da elde kolayca her yere taşınabiliyor. ZenBook 14, 16 GB sistem belliği ve 1 TB genişliğinde SSD depolama alanı gibi opsiyonları sayesinde dosya okuma ve yazma işlemlerinde de yüksek performans sunuyor.

Kayıp olarak aranan çocuk 5 gün sonra ailesine kavuştu!Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesinde kayıp olarak aranan ve 5 gün sonra Gaziantep'te bulunan 10 yaşındaki Hüseyin Alpak ailesine ve evine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber