Geri Dön

AB'den corona virüsle mücadele için Tunus'a 250 milyon euro hibe

Avrupa Birliği (AB), yeni tip corona virüsle (covid-19) mücadele için Tunus'a 250 milyon euro hibe etme kararı aldı.

AB'den corona virüsle mücadele için Tunus'a 250 milyon euro hibe

 

AB Tunus Büyükelçisi Patrice Bergamini, Facebook hesabından, AB'nin covid-19 ile mücadele için Tunus'a 250 milyon euro hibe etme kararı aldığı paylaşımında bulundu.

Tunus'ta Kovid-19'dan 8 kişi öldü, şu ana kadar 227 vaka tespit edildi.

Tunus Cumhurbaşkanlığından Filistin'e destek çağrısı

Tunus Cumhurbaşkanlığı, koronavirüs salgınıyla mücadele etmesi için Filistin halkına tıbbi destek sunulması çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Filistin toprakları ile mülteci kamplarındaki nüfus yoğunluğuna tıbbi imkanların yetersizliğinin de eklenmesiyle koronavirüsün hızla yayılabileceği belirtildi.

Tunus'un sınırlı da olsa elindeki imkanlarla Filistinlilere destek vermeye hazır olduğu kaydedilen açıklamada, uluslararası kuruluşlara üzerilerine düşen görevi yerine getirme ve Filistin halkına destek verme çağrısında bulunuldu.

Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Milhim, yaptığı açıklamada, 6 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle ülkedeki vaka sayısının 97'ye yükseldiğini duyurmuştu.

Kaybolan yaşlı kadın bitkin halde bulunduKırşehir'de kendisinden haber alınamayan Behiye Çağlar (68), 24 saat süren çalışmanın ardından bitkin halde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber