Hibe

Hibe

Son dakika Hibe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hibe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hibe haber sayfamızda...

Hibe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.209 hibe haberi bulunmuştur.
Son dakika: Bakan Özhaseki 'kentsel dönüşüm şart' diyerek açıkladı: İstanbul'da 600 bin konut çok riskli
Son dakika: Bakan Özhaseki 'kentsel dönüşüm şart' diyerek açıkladı: İstanbul'da 600 bin konut çok riskliÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki canlı yayında açıklamalarda bulundu. Özhaseki olası İstanbul depremine değinerek, kentsel dönüşümün önemini vurguladı ve 'çok riskli' konut sayısını açıkladı.
5.12.2023Gündem
'Ata tohumu kullanımı ve satışıyla ilgili yasak yok'
'Ata tohumu kullanımı ve satışıyla ilgili yasak yok'Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tescil edilmemiş tohumların olumsuz etkilerini engellemek amacıyla sertifikalı tohum kullanımını zorunlu tuttuklarını belirterek, "Herhangi bir şekilde ata tohumlarının kullanılması ya da satılmasıyla alakalı bir yasaklama söz konusu değil. Eğer incelemesi tamamlanmış, tescil edilmiş bir tohum ise bununla ilgili herhangi bir yasaklama söz konusu değil" dedi.
5.12.2023Ekonomi
Cinsiyet eşitliğine 286 yıl daha var!
Cinsiyet eşitliğine 286 yıl daha var!BM’nin verilerine göre, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık devam ederse 2030 yılına kadar 340 milyondan fazla kadın ve kız çocuğu aşırı yoksulluk içinde yaşayacak. Cinsiyet eşitliğine ulaşmak için ise 286 yıl daha gerekecek...
5.12.2023Gündem
Bakan Işıkhan: Bu yıl 27.858 engelli vatandaşımız istihdama katıldı
Bakan Işıkhan: Bu yıl 27.858 engelli vatandaşımız istihdama katıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Sadece bu yıl içerisinde Ekim ayına kadar 27.858 engelli vatandaşımız İŞKUR hizmetlerinden faydalanarak istihdama katıldı" dedi.
3.12.2023Ekonomi
Şiddeti önlemenin 10 yolu
Şiddeti önlemenin 10 yoluBM Kadın Birimi, dünya çapında 70 sivil toplum kuruluşuyla birlikte çalışarak kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti önlemede etkili 10 yol belirledi...
1.12.2023Gündem
Mağdurlara ücretsiz adli destek hizmeti
Mağdurlara ücretsiz adli destek hizmetiTürkiye Barolar Birliği (TBB) ile Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi iş birliğinde, Türkiye’de şiddet gören kadınların önemli sorunlarından biri olan “adalete erişim” için dün önemli bir adım atıldı. Kadınların ücretsiz adli yardıma ulaşmalarını sağlamak için AB ve TBB tarafından, kadınların adli hizmetlere erişiminin desteklenmesi için hibe anlaşması imzalandı.
28.11.2023Gündem
Çoban desteği 30 bin TL’ye yükseltildi
Çoban desteği 30 bin TL’ye yükseltildiSürü yöneticisi (çoban) desteği 12 bin TL’den 30 bin TL’ye, buzağı desteği 900 TL’den 2 bin 100 TL’ye, anaç koyun keçi desteği 50 TL’den 100 TL’ye çıkarıldı.
27.11.2023Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Hayvancılık destekleri artırıldı
Resmi Gazete'de yayımlandı! Hayvancılık destekleri artırıldıResmi Gazete'de yayımlanan uygulama tebliği ile sürü yöneticisi desteği 12 bin TL'den 30 bin TL'ye, buzağı desteği 900 TL'den 2 bin 100 TL'ye, anaç koyun keçi desteği 50 TL'den 100 TL'ye çıkarıldı. 2023 yılı için koç ve teke alım desteği 2 bin TL, düve alım desteği ise damızlık düve yetiştirme merkezlerinden ve hastalıktan ari işletmelerden hayvan alımlarda yüzde 50 hibe olarak uygulanacak.
26.11.2023Ekonomi
3 keçiyle başladı, 3 yılda hayatı değişti! 'Etlenmez' dediler, şimdi şirket kuracak
3 keçiyle başladı, 3 yılda hayatı değişti! 'Etlenmez' dediler, şimdi şirket kuracakMimarlığı kazanıp Erzurum'daki köyünden ayrıldı. Bir yandan okuyor bir yandan çalışıyordu. Özellikle ticarete karşı büyük bir ilgisi vardı. Okulunu bitirir bitirmez kendi firmasını kurdu. Her şey yolunda gidiyordu ancak 1 sene önce hiç kimsenin beklemediği bir karar verdi. Mimarlığı bıraktı, doğup büyüdüğü yere dönerek hayvancılık yapmaya başladı. İşe 3 keçiyle başlayan 'kadın çoban' Deniz Demir, şimdi şirket kurma yolunda.
24.11.2023Yaşam
Hacizli araçlar için yeni dönem bugün başladı
Hacizli araçlar için yeni dönem bugün başladıYediemin Otoparklarındaki hacizli araçların ekonomiye tekrar kazandırılması için hayata geçirilen düzenlemede yeni dönem bugün başladı.
23.11.2023Ekonomi
Son dakika: Aile ve Gençlik Fonu teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Aile ve Gençlik Fonu teklifi Meclis'ten geçtiYeni evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini de içeren Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
22.11.2023Gündem
İklim Değişikliği Başkanı Hasar: Şehirlerimiz iklim değişikliğine karşı dirençli hale gelecek
İklim Değişikliği Başkanı Hasar: Şehirlerimiz iklim değişikliğine karşı dirençli hale gelecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar, iklim değişikliğine uyum çalışmalarını desteklemek amacıyla hibe desteği sağlanacağını açıkladı. Başkan Hasar, "Yerel ve bölgesel düzeyde iklim değişikliğine uyum kapsamında 6,8 milyon avro hibe vereceğiz" dedi.
22.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Köylerimizin yapımı için ilk kazmayı vurduk
Bakan Özhaseki: Köylerimizin yapımı için ilk kazmayı vurdukÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde hafif çelikten yapılacak köy evleri için ilk kazmayı vurduklarını bildirdi. Bakan Özhaseki, “Adıyaman Sincik'te ‘Yerinde Dönüşüm’ projemize başvurarak hibe ve kredi desteği alan vatandaşlarımız, ‘Bakanlığımızın denetiminde ve TOKİ güvencesinde’ ilk etapta 14 adet çelikten köy evinin yapımına başladı. Daha sağlam, daha güvenli ve daha enerji verimli olarak inşa edeceğimiz köy evlerimizin bir kısmı da ahırlı olacak.” dedi.
20.11.2023Ekonomi
Girişimcilere ilham verdiler
Girişimcilere ilham verdilerAna destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde kısa bir süre önce Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Türk Telekom, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü kapsamında başarılı kadın girişimcilerin ilham veren hikayelerinin aktarıldığı bir etkinlik düzenledi.
19.11.2023Ekonomi
Bakan Özhaseki'den Gazze açıklaması: Avrupa Birliği ülkeleri vahşeti izlemeye devam ediyor
Bakan Özhaseki'den Gazze açıklaması: Avrupa Birliği ülkeleri vahşeti izlemeye devam ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara sert tepki gösterdi. Bakan Özhaseki, Avrupa Birliği ülkelerinin de bu vahşeti izlediğini dile getirdi.
18.11.2023Gündem
Depremzede KOBİ AB desteği aldı
Depremzede KOBİ AB desteği aldıAvrupa Birliği tarafından finanse edilen DAHIL projesinin kapanış etkinliği 16 Kasım’da Ankarada gerçekleştirildi.
18.11.2023Ekonomi
Bakan Özhaseki: 14 milyon insan hasar gördü
Bakan Özhaseki: 14 milyon insan hasar gördüÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yol, bir medeniyettir. Bunu unutmayalım. Eğer sizin yolunuz yoksa ticaret gelişmez, turist gelmez. Ürettiğiniz malı satamazsınız. 6 bin kilometre civarında olan Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan çift yol, 29 bin kilometreye ulaştı. Nihayetinde 50 kilometre olan tünel uzunluğu vardı. Şu anda her yere o tünellerle ulaşabiliyoruz. 711 kilometreye çıktı" dedi.
17.11.2023Ekonomi
Depremzede KOBİ'lere destek
Depremzede KOBİ'lere destekAvrupa Birliği tarafından finanse edilen DAHIL projesinin kapanış etkinliği 16 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirildi. Yürütücülüğünü uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK’ın üstlendiği proje kapsamında KOBİ’lere çeşitli eğitimler verilirken 40 yeni işletmenin kurulmasına da destek sağlandı. Ayrıca depremden etkilenen KOBİ’lere 375 bin euro hibe desteği verildi.
17.11.2023Kobi
Bakan Yumaklı, “Bir damla da sen ol” diyerek herkesi seferberliğe davet etti
Bakan Yumaklı, “Bir damla da sen ol” diyerek herkesi seferberliğe davet ettiTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye ve dünyanın önümüzdeki yıllarda çok daha büyük su sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını belirterek, “2030’da su kaynaklarımızın yüzde 20 azalması öngörülüyor” dedi. Yumaklı, “Bir damla da sen ol” diyerek herkesi su tasarrufu konusunda seferberliğe davet etti.
17.11.2023Ekonomi
Bakan Özhaseki: Afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız
Bakan Özhaseki: Afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağızKahramanmaraşlı Mehmet Yeşilyurt, depremde yıkılan baba yadigârı evlerini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın başlattığı ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile yerinde inşa ediyor. Bakan Mehmet Özhaseki, “Kahramanmaraşlı Mehmet kardeşim ve ailesi ‘Yerinde Dönüşüm’ projemize başvurdular, hibe ve kredi desteği alarak evlerinin yapımına başladılar. 2 katlı yapacakları evlerinin kaba inşaatı bitmek üzere. Kararlıyız, milletimizle birlikte afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız.” dedi.
17.11.2023Ekonomi
Bakan Bayraktar: Çalışanlarımızın kapasitesini geliştirmeye devam ediyoruz
Bakan Bayraktar: Çalışanlarımızın kapasitesini geliştirmeye devam ediyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "'Madencilikte iş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi' (MİSGEP) kapsamında 23 bin maden çalışanına eğitim ve sağlık gözetimi sağladık, 625 işverene eğitim verdik. Yine içerisinde mühendis, öğretmen, iş güvenliği uzmanı ve öğrencinin de bulunduğu 3 bin 885 paydaşa eğitim verdik" dedi.
14.11.2023Ekonomi
Kayseri stratejik büyüme modeliyle geleceğe hazır
Kayseri stratejik büyüme modeliyle geleceğe hazırMilliyet Gazetesi’nin geçen hafta sonu gerçekleştirdiği “Kayseri Buluşması”nda bir araya geldiği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, şehrin son 30 yılına damga vuran “Kayseri vizyonu” hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özhaseki’nin belediye başkanlığına başladığı 1994’ten beri planlı ve stratejik hamlelerle bugünlere gelen ‘Kayseri vizyonu’, şehri ticaret, sanayi, turizm, eğitim, sağlık ve altyapıda önemli noktalara taşımış durumda. Bu vizyonu, Bakan Özhaseki şöyle aktardı.
11.11.2023Ekonomi
Bakan Özhaseki: 6-8 ay içerisinde köy evlerinin tamamını bitiririz
Bakan Özhaseki: 6-8 ay içerisinde köy evlerinin tamamını bitiririzBakan Özhaseki, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunumun ardından milletvekillerince kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
10.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki açıkladı! 40 milyar TL hibe edildi
Bakan Özhaseki açıkladı! 40 milyar TL hibe edildiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda Yerinde Dönüşüm Projesinde gelinen son durumu paylaştı.
10.11.2023Ekonomi
Şirket kurarken nelere dikkat etmeli? Startup'lara yol haritası...
Şirket kurarken nelere dikkat etmeli? Startup'lara yol haritası...Girişimci olmak için şirket kurarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Türkiye'de de son dönemde startup şirketler, özellikle teknoloji alanına damga vuruyor. Peki startup'lar piyasada tutunabilmek için hangi adımlarda daha dikkatli olmalı? Yakından inceliyoruz...

Benzer Haber Etiketleri

Hibe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.