Geri Dön
EkonomiAmerika’ya sürdürülebilir ihracat için yeni hamle

Amerika’ya sürdürülebilir ihracat için yeni hamle

Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA-AmCham) yönetimi, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, New York Senatörü James Sanders ve Amerika’nın önde gelen kurum temsilcileri ile bir araya geldi. Türkiye’nin güvenilir tedarikçi olduğunun altı çizilen görüşmede Türk-Amerikan ticaretinin gelişmesi için istişarelerde bulunuldu.

Amerika’ya sürdürülebilir ihracat için yeni hamle

EKONOMİ SERVİSİ - TABA-AmCham Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Cengiz Aygün ile Genel Başkanı Süleyman Sanlı’nın da video konferans ile katıldığı organizasyonda konuşan James Sanders, “Türkiye’nin pozisyonunun çok daha önemli noktalara geleceğini düşünüyorum. Türkiye, Amerika’nın çok çok önemli partneridir. İki ülkenin iş birliğinin değerini çok daha iyi anlamamız gerekiyor” dedi.

Cengiz Aygün dernek yönetimi olarak en kısa zamanda Amerika’yı ziyaret edeceklerini belirtirken Süleyman Sanlı da konuşmasında şunları söyledi:

“Ticareti artırmaya yönelik ciddi keşif ve hedeflerimizin olduğu ve bu amaçla geliştirip uygulamak istediğimiz yeni bir döneme girdiğimizi belirtmek isterim. Türkiye güvenilir bir tedarikçidir. ABD’nin Çin ile olan dış ticaret açığı, tedarik zincirini istikrarsız hale getiriyor. Türkiye’nin öncülüğünde Endonezya, Malezya, Pakistan, Orta Asya’daki Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika ülkeleri bu bağlamda ABD’nin arz güvenliğini sağlayabilir.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da nefes kesen rehine operasyonuİstanbul Esenyurt’ta iki Pakistanlı, iş bulma vaadiyle Türkiye’ye getirdikleri Pakistanlıları rehin alarak ailelerinden fidye istedi. Günlerce aç susuz kalan 14 kişinin kurtarıldığı adrese düzenlenen operasyonun görüntülerine CNN Türk muhabiri Tugay Saday ulaştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler