Amerika

Amerika

Son dakika Amerika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Amerika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Amerika haber sayfamızda...

Amerika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 60.662 amerika haberi bulunmuştur.
MHP'li Sefer Aycan: HDP kapatılmalıdır
MHP'li Sefer Aycan: HDP kapatılmalıdırMHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, HDP'yi meşru bir parti olarak görmediklerini ve Meclis’te olmaması gerektiğini belirterek, "Anayasa Mahkemesi görevini yapmalıdır, HDP kapatılmalıdır" dedi.
28.05.2022Siyaset
BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN? 2022 Türkiye'de Babalar Günü ne zaman, hangi gün kutlanıyor?
BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN? 2022 Türkiye'de Babalar Günü ne zaman, hangi gün kutlanıyor?Babalar Günü tarihi araştırılıyor. 2022 yılı Babalar Günü hangi tarihe denk geliyor? Tüm dünyada kutlanan Babalar Günü Türkiye'de hangi ayda kutlanacak? İşte Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü için hediye seçenekleri.
28.05.2022Gündem
Normie Ne Demek? Normie Kime Denir?
Normie Ne Demek? Normie Kime Denir?Sosyal medyanın en çok kullanılan terimlerinden birisi olan ve özgün olamayan kişileri tanımlamak için kullanılmış olan Normie kelimesi hakkında merak edilenleri derledik. Toplumun tamamının hareketlerine göre davranan, kendi özgün fikirlerini yansıtamayan ve alışılmışın dışında hiçbir şekilde çıkmayan, Normie kişileri hakkında detaylar.
28.05.2022Eğitim
Maymun çiçeğinde 28 günlük karantina! Bilim Kurulu üyesi duyurdu
Maymun çiçeğinde 28 günlük karantina! Bilim Kurulu üyesi duyurduSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, 20 gün içinde 21 ülkeye ulaşan maymun çiçeği vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Yavuz, Türkiye'nin uluslararası seyahatler için bir geçiş ülkesi olması nedeniyle vaka görülme açısından yüksek riskli coğrafyalardan biri olduğuna işaret ederek, hastalığın ülkemizde de tespit edilmesi durumunda ilk vakanın iyileşme süreci olan yaklaşık 4 hafta boyunca karantinada tutulması gerekeceğini kaydetti.
28.05.2022Gündem
50 yıl sonra 4,5 metreye ulaşan çiçek koruma altına alındı
50 yıl sonra 4,5 metreye ulaşan çiçek koruma altına alındıTürkiye’de sabır çiçeği olarak bilinen Agave bitkisi, Mersin’de deniz kenarında 50 yıl sonra 25 günde 4,5 metreye ulaştı, son günlerde ise çiçek açmaya başladı. Bölge sakinlerinin görünce şok olduğu çiçeğe zarar verilmemesi için ise kaymakamlık talimatıyla çevresitel örgü ile çevrilerek koruma altına alındı.
28.05.2022Gündem
Kanye West'in dördüncü avukatı da istifa etti!
Kanye West'in dördüncü avukatı da istifa etti!Kısa süre önce eski eşi Kim Kardashian ve ünlü ismin erkek arkadaşı Pete Davidson'ı sosyal medya üzerinden taciz etmesinin ardından tepki çeken; ve bu nedenle Grammy Ödülleri'ndeki sahne performansı iptal edilen Kanye West'e, avukat dayanmıyor. Geçtiğimiz aylarda üçüncü avukatının işine son veren rapçinin, dördüncü avukatının da işi bıraktığı öğrenildi. İşte detaylar...
28.05.2022Cadde
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ belirtileri nedir, Türkiye'de var mı? Maymun çiçeği virüsü hangi ülkelerde var, aşısı var mı?
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ belirtileri nedir, Türkiye'de var mı? Maymun çiçeği virüsü hangi ülkelerde var, aşısı var mı?Son zamanlarda gündemden düşmeyen ve dünya çapında konuşulmaya başlanan maymun çiçeği virüsü ile ilgili araştırmalar devam ediyor. İlk olarak maymun çiçeği virüsü belirtileri merak edilse de ardından farklı sorular da geliyor. Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de var mı, hangi ülkelerde var soruları yoğun ilgi görüyor. Peki maymun çiçeği virüsü aşısı var mı, çıkacak mı? İşte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan maymun çiçeği virüsü açıklamaları...
27.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur ve enflasyon mesajı: Üstesinden geleceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur ve enflasyon mesajı: Üstesinden geleceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde konuşma yaptı. Kur ve enflasyon konusunda 'Üstesinden geleceğiz' mesajı veren Erdoğan, 'Bu süreçte istihdamı, üretimi, ihracatı koruyarak hiçbir insanımızın çöküşüne izin vermeyeceğiz. Bir yandan insanlarımızın günlük hayatlarını etkileyen fiyat artışlarının önüne geçerek, bir taraftan gelirleri artırarak gelir seviyesindeki düşüşün derhal önüne geçeceğiz.' dedi.
27.05.2022Siyaset
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
27.05.2022Bebek
Tolga Karel dördüncü kez baba oldu
Tolga Karel dördüncü kez baba olduBir döneme damga vuran 'Yaprak Dökümü' dizisiyle şöhreti yakalayan Tolga Karel, Sarah Scott ile evlendikten sonra ABD'ye gitmişti. TIR şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan ve ardından lojistik şirketi kuran eski oyuncu dördüncü kez baba olduğunu duyurdu.
27.05.2022Cadde
A Milli Takım'da Stefan Kuntz'dan kadro açıklaması: Emre Mor, Mert Hakan ve İrfan Can Kahveci...
A Milli Takım'da Stefan Kuntz'dan kadro açıklaması: Emre Mor, Mert Hakan ve İrfan Can Kahveci...A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, aday kadroya çağırmadığı Mert Hakan Yandaş, İrfan Can Kahveci ve Emre Mor’a kapının her zaman açık olduğunu ifade etti. Kuntz, milli takıma genç oyuncular kazandırmak istediklerini vurgulayarak görüştüğü oyuncuları da açıkladı.
28.05.2022Milli Takım
Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmez
Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmezAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan'a ve ekibine bugüne kadar sahip çıktı bundan sonra da sahip çıkacak" dedi.
27.05.2022Siyaset
Sertleşme sorunun altındaki sebep metabolik sendrom olabilir
Sertleşme sorunun altındaki sebep metabolik sendrom olabilirSertleşme bozukluğu tatmin edici bir cinsel performans için yeterli ereksiyonu sağlama ve sürdürmede yetersizlik olarak tanımlanıyor. Bu durum erken boşalmadan sonra dünya genelinde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu olarak karşımıza çıkıyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Yılmaz Aslan, sertleşme bozukluğu ve metabolik sendrom ilişkisi hakkında önemli bilgiler verdi.
Maymun çiçeği virüsü küçük çocukları daha fazla etkiliyor
Maymun çiçeği virüsü küçük çocukları daha fazla etkiliyorMaymun çiçeği virüsü haberleri yeni bir pandemi endişesine yol açtı. Virüsün yeni bir pandemi yaratıp yaratmayacağına net bir yanıt verilemezken, bulaş için yakın ve uzun süreli temas gerektiğinden pandemi ihtimalinin pek olası görünmediğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, "Hastalık her ne kadar 2-4 hafta içinde kendiliğinden iyileşse de küçük çocuklarda ve bağışıklığı baskılanmış kişilerde ağır bir tablo yaratabilir" dedi.
27.05.2022Genel Sağlık
‘Damızlık Kızın Öyküsü’nü yakamazsınız!
‘Damızlık Kızın Öyküsü’nü yakamazsınız!ABD’de giderek artan sansür ve uzayan yasaklı kitap listesi beraberinde bir dayanışma ve karşı hamleyi de getirdi.
27.05.2022Kültür Sanat
Sınavlara hazırlıkta iddialı
Sınavlara hazırlıkta iddialıOkul öncesinden liseye tüm kademelerde eğitim veren Uğur Okulları, Türkiye’nin 53 ilinde, 113 okulda ve 127 kurs merkezinde öğrencileriyle buluşuyor.
27.05.2022Eğitim
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ NEDİR, Türkiye'de var mı, ölümcül mü? Maymun Çiçeği virüsü nasıl bulaşır, belirtileri neler?
MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ NEDİR, Türkiye'de var mı, ölümcül mü? Maymun Çiçeği virüsü nasıl bulaşır, belirtileri neler?Maymun çiçeği virüsü/hastalığı ile ilgili son dakika gelişmeleri tüm dünyanın gündeminde. Koronavirüs salgının ardından maymun çiçeği virüsü yayılmaya başlandı. Birçok ülkede pozitif test sonucu haberleri gelirken virüsün yayılma hızı bilim insanlarını şaşırttı. Peki, maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri neler? Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?
26.05.2022Gündem
Son dakika! AK Partili Hamza Dağ: Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sözcülüğü yöntemini uyguluyor
Son dakika! AK Partili Hamza Dağ: Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sözcülüğü yöntemini uyguluyorCHP lideri Kılıçdaroğlu'nun para transferi iddiasıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sözcülüğü yöntemini uyguluyor. Kılıçdaroğlu bunu ilk defa uygulamıyor. Bunu çok açık, net görüyoruz." dedi.
26.05.2022Siyaset
Son dakika... Peru'da 7.2 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Peru'da 7.2 büyüklüğünde depremPasifik Ateş Çemberi fay hattının kıyısında yer alan Güney Amerika ülkesi, şiddetli bir şekilde sallandı. Deprem Peru'nun yanı sıra Bolivya, Şili ve Brezilya'da da hissedildi.
26.05.2022Dünya
4.3 büyüklüğündeki deprem Los Angeles'ı salladı!
4.3 büyüklüğündeki deprem Los Angeles'ı salladı!Son dakika haberine göre, Los Angeles'ta bugün 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
26.05.2022Dünya
Katliamcının annesinden 'yok artık' dedirten açıklama!
Katliamcının annesinden 'yok artık' dedirten açıklama!Lise hayatı boyunca sınıf arkadaşlarının konuşması ve giyinişiyle alay ettiği 18 yaşındaki gencin yaptığı katliamın yarattığı şok dalgaları dünyayı sarsıyor. 19 çocuğu ve iki öğretmeni gözünü kırpmadan öldüren saldırganın annesinin açıklamaları hayrete düşürdü.
26.05.2022Dünya
BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN, Hangi Ayda Kutlanıyor? Babalar Gününe Kaç Gün Kaldı? Hediye Seçenekleri...
BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN, Hangi Ayda Kutlanıyor? Babalar Gününe Kaç Gün Kaldı? Hediye Seçenekleri...Babalar Günü için geri sayım başladı. Babalar Günü dünyanın birçok ülkesinde kutlanmaktadır. Ülkemizde Haziran ayında kutlanan Babalar Günü'nün tarihi şimdiden araştırılmaya başlandı. Peki, Babalar Günü hangi gün kutlanacak? İşte Babalar Günü tarihi ve en güzel hediye seçenekleri.
26.05.2022Gündem
Ricky Martin ortaya çıktı! 50 yaşında görüntüsüyle dikkat çekti
Ricky Martin ortaya çıktı! 50 yaşında görüntüsüyle dikkat çektiFestival kapsamında Cannes'da olan ünlü müzisyen ve oyuncu Ricky Martin, kaldığı otelde güneşin keyfini çıkardı. 50 yaşında olmasına rağmen fit görüntüsüyle dikkat çeken Martin, hayran bıraktı.
26.05.2022Cadde
'Aşı için istişare halindeyiz'
'Aşı için istişare halindeyiz'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM’de nöbetçi bakan uygulaması kapsamında milletvekilleriyle bir araya geldi.
26.05.2022Gündem
Biden silahlı saldırı sonrası Texas'a gidecek
Biden silahlı saldırı sonrası Texas'a gidecekABD Başkanı Joe Biden, Texas'taki bir ilkokulda meydana gelen silahlı saldırı sonrası hayatlarını kaybeden çocukların ailelerini ziyaret etmek için Texas'a gideceğini duyurdu.
25.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Amerika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.