Geri Dön
EkonomiAndy Jassy kimdir? Jeff Bezos'un görevini devrettiği Andy Jassy hayatı...

Andy Jassy kimdir? Jeff Bezos'un görevini devrettiği Andy Jassy hayatı...

Jeff Bezos'un CEO'luk görevini devrettiği Andy Jassy, kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Jassy, 1968 yılında ABD'de doğdu ve Amazon'nun yeni CEO'su oldu. Bir hukuk firmasının yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı. İşte, Andy Jassy biyografisi...

Andy Jassy kimdir? Jeff Bezos'un görevini devrettiği Andy Jassy hayatı...

Andy Jassy, Harvard Koleji'nde iktisat eğitimi aldı. 2003 yılında bir kiple birlikte Amazon Web Services'i kurdu. Ünlü iş adamı Elana Rochelle Caplan ile evlidir. 5 temmuz 2021 tarihinde Jeff Bezos'un yürüttüğü görevi devralıp, Amazon'un CEO'su oldu.

ANDY JASSY KİMDİR?

Andrew R. Jassy, 1968 yılında ABD New York'ta dünyaya geldi.Babası, New York'ta bulunan hukuk firması Dewey Ballantine'da yönetim kurulu başkanlığı yaptı, ayrıca şirketin ortakları arasındadır. Jassy, New York Scarsdale'de büyüdü. Scarsdale Lisesi'nde eğitim gördü ve 1986 yılında mezun oldu. İktisat alanındaki lisans eğitimini ise Harvard Koleji'nde tamamlamıştır.

Jassy, 1997 yılında kuruluşundan üç yıl sonra Amazon'a katıldı. 2003 yılında 57 kişilik bir ekiple birlikte AWS'yi kurdu. Nisan 2016'da kıdemli başkan yardımcılığından AWS CEO'luğuna terfi etti. 2016 yılında 36,6 milyon dolar kazandı. 1997 yılında Elana Rochelle Caplan ile evlendi. 5 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Amazon'un yeni CEO'su oldu.

 

 

 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yolda uzanan köpeği ezdiİstanbul Tuzla'da, kamyonet yol ortasında uzanan köpeği ezdi. Sürücü durmayarak yoluna devam ederken, köpek bir süre sonra öldü. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler