Ekonomi Evlenecek gençlere kredi desteği! Başvuru tarihi belli oldu

Evlenecek gençlere kredi desteği! Başvuru tarihi belli oldu

04.02.2024 - 12:06 | Son Güncellenme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız. Başvuruları e-Devlet aracılığıyla alacağız" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adıyaman'da Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Haberin Devamı

Bakan Göktaş'ın açıklamaları şöyle:

"Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları için sosyal dayanışma vakıflarına 1.85 milyar TL aktardık. Deprem bölgesinde 206, deprem bölgesi dışındaki illerde 94 olmak üzere toplamda 300 sosyal market kurduk. Bölgede 14 mobil sosyal market TIR’ı faaliyete geçirdik. 

Kadınlar ve bebekler için 27 giyim ve bebek bakım ünitesi kurduk. Ayni bağışlar için hava araçları ile 487 sefer tertip ettik. 39 binden fazla yardım TIR’ını ayni yardım depolarına yönlendirdik. 

Depremden etkilenen kadınların hayatlarını yeniden kurmaları, ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamaları ve bir yandan rehabilitasyonlara destek olmak üzere kadın kooperatifleri iş atölyesi adı altında sosyal alanlar oluşturduk. 

Haberin Devamı

Deprem sonrasında profesyonel bakıma ihtiyacı olduğu tespit edilen 312 yaşlı ve 978 engelli olmak üzere 1290 vatandaşımıza farklı illerdeki yatılı bakım kuruluşlarımıza yerleştirdik. 

'BAŞVURULARI 15 ŞUBAT'TA ALMAYA BAŞLAYACAĞIZ'

Buradan bir müjdeyi de gençlerimizle paylaşmak istiyorum. Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik fonunda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu başvurularını 15 Şubat’ta almaya başlayacağız. Başvuruları 15 Şubat itibarıyla Bakanlığımızın web sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile alacağız. 

Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adım atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile kendi projelerini hayata geçirebilecekler. "

Evlenecek gençlere kredi desteği Başvuru tarihi belli oldu

BAKAN GÖKTAŞ, ESNAFI ZİYARET ETTİ, SPOR MAĞAZASINDAN ALIŞVERİŞ YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adıyaman'da Valilik ziyaretinin ardından depremde hayatlarını kaybedenlerin anısına oluşturulan 'Deprem Şehitleri Ormanı'nda fidan dikme ekinliğine katıldı. İlk fidanını diken Göktaş, daha sonra Kervansaray Çok Amaçlı Salonu'ndaki 'Deprem Şehitleri Mevlit Programı'na katıldı. Buradan Gölbaşı Caddesi'nde, Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nca yapımı tamamlanıp hizmete giren Balıkesir Çarşısı'na giden Bakan, esnaf ziyaretinde bulundu. Göktaş, 25 metrekarelik 86 iş yerlerinin bulunduğu çarşıda tek tek esnafı ziyaret etti ve taleplerini dinledi. Spor malzemesi satan bir iş yerinde esnafın “Siftahımız sizden olsun” demesi üzerine Göktaş, çocukları için krampon satın aldı. Bakan Göktaş, daha sonra bir çay ocağında esnafla birlikte kahve içti. Göktaş, "Yaraları sarmak için ilk andan itibaren hep burada, yanınızdayız" dedi.