Bakan Göktaş:

Bakan Göktaş:

Son dakika Bakan Göktaş: haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Göktaş: gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Göktaş: haber sayfamızda...

Bakan Göktaş:

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 411 bakan göktaş: haberi bulunmuştur.
Demografik değişime karşı aile güçlenecek
Demografik değişime karşı aile güçlenecek Türkiye’nin doğurganlık hızının, nüfusun kendini yenileme eşiği olan 2.1 seviyesinin altında olduğunu belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bu durum sağlıktan ekonomiye, sosyal politikalardan çevre politikalarına kadar pek çok alanda değişimi ve riskleri beraberinde getiriyor. Demografik değişim ve dönüşüme karşı, aileyi güçlendirmek zorundayız” dedi.
16.05.2024 Ekonomi
'22 yılda engelli vatandaşlarımız için devrim niteliğinde çalışmalar yürüttük'
'22 yılda engelli vatandaşlarımız için devrim niteliğinde çalışmalar yürüttük' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Engelliler Haftası dolayısıyla 'Sivil Toplum Kuruluşları ile Buluşma' programına katıldı.
14.05.2024 Gündem
Bakan Göktaş’tan 'Gazze' mesajı
Bakan Göktaş’tan 'Gazze' mesajı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bir kez daha uluslararası toplumu Gazze'ye ve Filistin davasına içtenlikle destek olmaya davet ediyorum” dedi.
13.05.2024 Gündem
Bakan Göktaş, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gitti
Bakan Göktaş, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gitti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, resmi temaslarda bulunmak üzere Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gitti.
13.05.2024 Ekonomi
Bakan Göktaş açıkladı! 4.8 milyar TL hesaplara yatırıldı
Bakan Göktaş açıkladı! 4.8 milyar TL hesaplara yatırıldı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Mayıs ayına dair toplam 4,8 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık” dedi.
12.05.2024 Ekonomi
Emine Erdoğan, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen annelerle bir araya geldi
Emine Erdoğan, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen annelerle bir araya geldi Emine Erdoğan, Anneler Günü nedeniyle Devlet Konukevi'nde Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen annelerle bir araya geldi.
11.05.2024 Gündem
Bakan Göktaş evlilik kredisi ile ilgili detayları açıkladı! "İlk ödeme 21 Mayıs'ta"
Bakan Göktaş evlilik kredisi ile ilgili detayları açıkladı! "İlk ödeme 21 Mayıs'ta" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş TRTHaber'de evlilik kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, "Resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerimizin kredi ödemeleri, 21 Mayıs itibarıyla hesaplarına geçmeye başlayacak" dedi.
10.05.2024 Gündem
Bakan Göktaş açıkladı: Ödemeler bugün hesaplara geçiyor
Bakan Göktaş açıkladı: Ödemeler bugün hesaplara geçiyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırmaya başladıklarını belirterek ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.
10.05.2024 Ekonomi
Türkiye ve Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyonu  Protokolü imzalandı
Türkiye ve Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyonu Protokolü imzalandı Türkiye ve Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 12. Dönem Protokolü imzalandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bugünkü toplantıda ekonomiden bilgi teknolojilerine, eğitimden sağlığa, kültürden turizme, ticaretten sosyal politikalara kadar birçok alanda ülkelerimiz arasındaki iş birliklerinin genişletilmesi hususunda mutabık kaldık” dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Bakan Göktaş: Ailenin Korunması Eylem Planı, 5 stratejik hedef, 15 amaç ve 100 faaliyeti kapsıyor
Bakan Göktaş: Ailenin Korunması Eylem Planı, 5 stratejik hedef, 15 amaç ve 100 faaliyeti kapsıyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye'de ilk defa "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi" başlığında bir belge hazırladıklarını belirterek, "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı, 5 stratejik hedef, 15 amaç ve 100 faaliyeti kapsıyor" dedi.
7.05.2024 Gündem
Bakan Göktaş, Edanur'un ailesini ziyaret etti! 'İhmali bulunanlar, en kısa sürede ortaya çıkarılmalı'
Bakan Göktaş, Edanur'un ailesini ziyaret etti! 'İhmali bulunanlar, en kısa sürede ortaya çıkarılmalı' Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul Küçükçekmece'de su birikintisine düşerek hayatını kaybeden Edanur Gezer'in (5) ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Göktaş, "Bu elim olay karşısında ihmali bulunanlar, en kısa sürede ortaya çıkarılmalı ve haklarında gereken yapılmalıdır" dedi.
30.04.2024 Haberler
Bakan Göktaş, Edanur'un ailesini ziyaret etti! 'İhmali bulunanlar, en kısa sürede ortaya çıkarılmalı'
Bakan Göktaş, Edanur'un ailesini ziyaret etti! 'İhmali bulunanlar, en kısa sürede ortaya çıkarılmalı' Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul Küçükçekmece'de su birikintisine düşerek hayatını kaybeden Edanur Gezer'in (5) ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Göktaş, "Bu elim olay karşısında ihmali bulunanlar, en kısa sürede ortaya çıkarılmalı ve haklarında gereken yapılmalıdır" dedi.
30.04.2024 Gündem
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli'
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gazeteci Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisini ziyaret etti.
29.04.2024 Haberler
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli'
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gazeteci Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisini ziyaret etti. Bakan Göktaş, "Bizim için bu sergi çok kıymetli. Çünkü bir kız çocuğunun, bir kadının da hikayesini anlatıyor. Ebeveyn kaybı yaşamış insanlarımızın yas sürecini ve akabinde kökleşme ve aile bağlarının ne kadar farklı yaşandığını da anlatıyor." dedi.
29.04.2024 Gündem
Bakan Göktaş açıkladı! Yaşlı destek programı için 11 milyon lira ödenek ayrıldı
Bakan Göktaş açıkladı! Yaşlı destek programı için 11 milyon lira ödenek ayrıldı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlıların korunması, desteklenmesi ve yaşamlarının kolaylaştırılması için belediyeler tarafından hazırlanacak projelerin değerlendirileceği Yaşlı Destek Programı'na (YADES 2024) başvuruların başladığını belirterek, bu yıl YADES için 11 milyon 278 bin lira ödenek ayırdıklarını bildirdi.
28.04.2024 Ekonomi
'Çocuğun korunabilmesi için mutlaka aileyi değerli hale getirmek gerekir'
'Çocuğun korunabilmesi için mutlaka aileyi değerli hale getirmek gerekir' "Bugün bir tarafta dünyada nüfus artış hızı azalırken diğer tarafta ise ailenin içinin boşaltılması ve aile kurumunun önemsiz, değersiz, lüzumsuz bir hale getirilmesi, insanlık tarihi boyunca insanlığa karşı yapılmış en büyük saldırılardan biridir." diyen TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Öncelikle çocuğun korunabilmesi için mutlaka aileyi değerli hale getirmek gerekir" şeklinde konuştu.
25.04.2024 Gündem
'Koruyucu aile yanında bakımı sağlanan çocuk sayımız 10 bin 84’e ulaştı'
'Koruyucu aile yanında bakımı sağlanan çocuk sayımız 10 bin 84’e ulaştı' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, koruyucu aile yanında bakımı sağlanan çocuk sayısının 10 bin 84’e ulaştığını açıkladı.
21.04.2024 Ekonomi
Bakan Göktaş Şırnak'ta Cudi’nin yıldız kızları ile bir araya geldi
Bakan Göktaş Şırnak'ta Cudi’nin yıldız kızları ile bir araya geldi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şırnak'ta temaslarda bulundu. Bakan Göktaş Cudi’nin yıldız kızları ile bir araya geldi ve bir söyleşide bulundu.
20.04.2024 Haberler
Sancaktepe’de feci kaza! Kontrolden çıkan otomobil dehşet saçtı
Sancaktepe’de feci kaza! Kontrolden çıkan otomobil dehşet saçtı İstanbul Sancaktepe'de korkunç bir kaza meydana geldi. Kazada 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. İşte detaylar...
20.04.2024 Gündem
Bakan Göktaş Şırnak'ta Cudi’nin yıldız kızları ile bir araya geldi
Bakan Göktaş Şırnak'ta Cudi’nin yıldız kızları ile bir araya geldi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şırnak'ta temaslarda bulundu. Bakan Göktaş Cudi’nin yıldız kızları ile bir araya geldi ve bir söyleşide bulundu.
20.04.2024 Gündem
Bakan Göktaş nikah şahidi oldu! "Devlet mutlu gününde de elbette yanında olacaktı"
Bakan Göktaş nikah şahidi oldu! "Devlet mutlu gününde de elbette yanında olacaktı" Sabri Sidar yetiştirme yurdunda büyüdü, Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü oldu. Bakan Göktaş mutlu gününde yalnız bırakmadı.
20.04.2024 Gündem
‘Vefa’ bütçesi 2.8 milyar TL’ye çıktı
‘Vefa’ bütçesi 2.8 milyar TL’ye çıktı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ulusal Vefa Programı ile ihtiyaç sahibi olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve kendi öz bakımını yerine getiremeyen yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı bulunan vatandaşları yalnız bırakmadıklarını ifade etti.
18.04.2024 Gündem
“Ulusal Vefa Programı’nın bütçesini 2,8 milyar TL’ye yükselttik”
“Ulusal Vefa Programı’nın bütçesini 2,8 milyar TL’ye yükselttik” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ulusal Vefa Programı’nın daha etkin ve kapsamlı yürütülebilmesi için bu yılki bütçesini 2,8 milyar TL’ye yükselttiklerini açıkladı.
17.04.2024 Ekonomi
Bakan Göktaş'tan Evde Bakıma Destek Uygulaması ile ilgili açıklama
Bakan Göktaş'tan Evde Bakıma Destek Uygulaması ile ilgili açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Evlerinde bakılan tam bağımlı engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerinin artırılması ve ailelerinin desteklenerek güçlendirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıl Adana, Ankara ve İzmir’de başlattığımız Evde Bakıma Destek Pilot Uygulaması kapsamında toplam 3 bin 407 vatandaşımıza hizmet verdik" dedi.
14.04.2024 Ekonomi
Bakan Göktaş açıkladı! Çocuk gelişimine zararlı 2 bin 54 içeriğe müdahale edildi
Bakan Göktaş açıkladı! Çocuk gelişimine zararlı 2 bin 54 içeriğe müdahale edildi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Çocukların sağlıklı gelişimini olumsuz etkileyebileceği değerlendirilen toplam 2 bin 54 içeriğe müdahale edildi. Buna ek olarak riske maruz kaldığı tespit edilen çocuklara gerekli psikososyal desteği sağlıyoruz" şeklinde konuştu.
12.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Göktaş: ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.